Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li neki brzi nacin za ovo sto ja radim...

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Ima li neki brzi nacin za ovo sto ja radim...

[ Pregleda: 1685 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.229.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Ima li neki brzi nacin za ovo sto ja radim...09.08.2006. u 11:24 - pre 214 meseci
Kod ADO komponenti i Access baze mi se cini da mi pregled podataka traje nepotrebno dugo! Kad imam jedan ADOQuery i neki DataSource vezan za njega pa za taj DS vezan neki DBGrid ja podatke u taj grid ucitavam kao:

Code:
with ADOQuery do
begin
  Active:= False;
  SQL.Clear;
  SQL.Add('select * from TABELA where NEKI_USLOV');
  Active:= True;
end;


E sad, sve ovo traje dosta u odnosu na Insert ili Update recimo koji se sa ExecSQL skoro pa trenutno izvrse bez obzira na kolicinu podataka koji se ubacuju ili menjaju u tabelu. Po ovome zakljucujem da samo ono ADOQuery.Active:= True ili ADOQuery.Open:= True odnosi dosta vremena ( a i probao sam i samo ExecSQL koji se isto trenutno izvrsi ) tako da mi interesuje ima li neki bolji, tj. brzi nacin za ovo?
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Ima li neki brzi nacin za ovo sto ja radim...10.08.2006. u 01:32 - pre 214 meseci
Mozda komponente koje koristis rade lokalno kesiranje, kao npr Developer Express komponente, pa ti one na Active := True urade FetchAll, pa ako imas vise podataka ucitavanje moze da potraje. Resenje - iskljuci lokalno kesiranje ili povlaci manju kolicinu podataka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Ima li neki brzi nacin za ovo sto ja radim...

[ Pregleda: 1685 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.