Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

avi to dvix

[es] :: Video kompresija :: avi to dvix

[ Pregleda: 5494 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

n.sasa
sasa stojanovic
Nis

Član broj: 7411
Poruke: 112
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon avi to dvix26.07.2003. u 01:39 - pre 252 meseci
Znam kako da snimak sa video kasete prebacim na divx ali je put dosta dug.(Prvo sve prebacim na hard ,zatim uz pomoc xmpeg prebacim u mpeg a odatle sa flaskmpeg u divx.To je provereno i dobro funkcionise.)
Pitanje?
Da li ima neki brzi i jednostavniji nacin?Interesuje me sve ovo jer bih hteo da krstenja svojih klinaca prebacim sa vhs-a na cd.
Bio bih zahvalan svakome ko bi mi pomogao.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

VladaPUB
Vladimir Sijacic
Novi Sad

Član broj: 614
Poruke: 337
195.252.100.*

ICQ: 59835304
Sajt: www.sincom.info


Profil

icon Re: avi to dvix26.07.2003. u 17:48 - pre 252 meseci
Pa uzmes neki program sa kojim mozes da grebes materijal u racunar, i jednostavno setujes da je kompresor prilikom grebanja DivX ili sta vec hoces, i cim stisnes END CAPTURE imas govot fajl za snimanje na cd ! Takav posao radi Adobe Premiere, VirtualDub . . . .. . .
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.ptt.yu



+321 Profil

icon Re: avi to dvix26.07.2003. u 19:11 - pre 252 meseci
Citat:
VladaPUB:
i jednostavno setujes da je kompresor prilikom grebanja DivX ili sta vec hoces, i cim stisnes END CAPTURE imas govot fajl za snimanje na cd

Koliko sam ja uspeo da shvatim (nov sam u ovim stvarima) ni jedan program ne nudi da pored kompresije video signala uradi odmah i kompresiju audio signala u mp3 zbog manje velicine. Ili mozda gresim? Ja bar nisam uspeo u tome.
Citat:
VladaPUB:
Da li ima neki brzi i jednostavniji nacin?Interesuje me sve ovo jer bih hteo da krstenja svojih klinaca prebacim sa vhs-a na cd.

Ja obicno takve stvari radim tako sto direktno grebujem u MPEG-2 (DVD) pomocu Power Director-a, a zatim pomocu Virtual Dub-a u DiVX sa kompresijom audio zapisa u mp3.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

saptac

Član broj: 9767
Poruke: 6
213.244.200.*



Profil

icon Re: avi to dvix28.07.2003. u 17:48 - pre 252 meseci
Citat:
n.sasa:
Znam kako da snimak sa video kasete prebacim na divx ali je put dosta dug.(Prvo sve prebacim na hard ,zatim uz pomoc xmpeg prebacim u mpeg a odatle sa flaskmpeg u divx.To je provereno i dobro funkcionise.)
Pitanje?
Da li ima neki brzi i jednostavniji nacin?Interesuje me sve ovo jer bih hteo da krstenja svojih klinaca prebacim sa vhs-a na cd.
Bio bih zahvalan svakome ko bi mi pomogao.
Pozdrav!

Ako dolazis u bgd to nije problem moja kartica radi prebacivanje sa svih formata na hard u 1:1 ili ti real time
a i nije skupo
 
Odgovor na temu

VladaPUB
Vladimir Sijacic
Novi Sad

Član broj: 614
Poruke: 337
195.252.100.*

ICQ: 59835304
Sajt: www.sincom.info


Profil

icon Re: avi to dvix03.08.2003. u 21:35 - pre 252 meseci
Zar ne radi svaka kartica real-time ? Mislim svaka edit-kartica, ili fire-wire ulaz, pa na njega vezes neki konverter ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: avi to dvix

[ Pregleda: 5494 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.