Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave

[es] :: PHP :: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+6 Profil

icon Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave08.08.2006. u 21:10 - pre 215 meseci
Koliko je teško, ili bolje rečeno koliko vremena bi trebalo da se nauči php za nekoga ko se već bavi javom nekih godinu dana, pošto sam pročitao, a i video da je sintaksa slična.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
*.174.eunet.yu.

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave08.08.2006. u 21:21 - pre 215 meseci
Sa jakom voljom i željom, relativno brzo :)
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave08.08.2006. u 21:29 - pre 215 meseci
Ma, daj malo konkretnije, mesec dana, dva meseca, recimo da imam jaku volju i zelju...
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 12:12 - pre 215 meseci
Ako imas iskustva u programiranju, nece ti biti problem nauciti. Poenta je nivo do kojeg zelis da stignes. Nadji neku knjigu, skini dokumentaciju sa sajta, instaliraj sebi Apache + PHP i shibaj. Kad ojacas malo, skontas kako funkcionishu neke stvari, nadji sebi projekat - zadatak i pokusaj da ga uradis.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.beobug.com.



+26 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 13:17 - pre 215 meseci
java moze mnogo da ti znaci zato ti preporucijem da odma podjes na programiranje sa klasama u php-u
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 18:37 - pre 215 meseci
Što se tiče nivoa do kojeg bi želeo da stignem, to bi bio možda neki srednji nivo, dakle ne želim da postanem php guru, već da znam da se snađem, da iskoristim neke gotove skripte, da izvršim neke izmene u kodu ako mi zatreba, tako nešto otprilike. Znam da radim u fotošopu, drimviveru i flešu, i poznajem mysql. Hteo bi da znam da radim u php-u, ako mi zatreba za neki veb sajt gde bi trebao da koristim bazu podataka. Dakle hteo bi da dođem do nekog nivoa gde bi znao nešto da odradim u php-u, a ako bi mi zatrebalo nešto ozbiljnije u php-u da mogu da se snađem.
I u učenje php-a se ne bih upuštao ako bi mi za to trebalo nekih 3-6 meseci, jer mi je java glavna. Dakle da li mislite da bih za nekih recimo mesec dana mogao da naučim da se snalazim u php-u, ili eventualno napištem ponešto, imajući u vidu da sam savladao osnove jave, i već pisao neke programčiće?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 19:04 - pre 215 meseci
Mesec dana non stop rada sa PHP-om... možda... :|
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 19:12 - pre 215 meseci
Izvini, ali pitanje je,hm..moram reci besmisleno...i sam znas da nivo postignuca zavisi prvenstveno od motivacije i sposobnosti...stoga..explicitan odgovor na pitanje:"Koliko mi treba da naucim osnove PhP-a?"(pod uslovom da se cak i svi slazemo oko toga sta su 'osnove')-ne mozes dobiti od nekog drugog.Odgovor na to pitanje moraces da das samom sebi(i to naknadno...posle ucenja 'osnova')
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 19:41 - pre 215 meseci
Dobro, Keljo, to je jasno, ali poenta svega ovoga je da čujem lična iskustva i mišljenja drugih ljudi. Naravno da to sve zavisi od mene, i da to nikada ne može da se "izračuna", koliko je nekome potrebno, i da tu ima raznih i raznih faktora, sociološko-biološko-genetičkih, itd, itd, ali onako čisto konverzacije radi...šta mislite jeli dosta mesec dva dana?
Hvala JaHvrame, jedini konkretan odgovor...
 
Odgovor na temu

glavince
Ohrid/Macedonia

Član broj: 66412
Poruke: 246
62.162.242.*

Sajt: ohridnews.com


Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 20:57 - pre 215 meseci
Nijedan programski jezik nije toliko tezak koliko sama logika programiranja.
Posto kazes da vec imas iskustvo u programiranje, na tebe ostaje da naucis sintaksu PHP-a.
Ako koristis dobre tutorijale, sto ih ima stvarno mnogo i naravno php manual. Mogao bi za 2-3 meseca da pocnes da koristis PHP za neke skronije namjene, ko sto si naveo.
 
Odgovor na temu

Max Payne
Max Payne
Beograd

Član broj: 58800
Poruke: 333
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+6 Profil

icon Re: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave09.08.2006. u 21:32 - pre 215 meseci
Blagodaram na odgovor što mi go prati
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Učenje PHP-a od pocetka, sa poznavanjem jave

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.