Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa novim kernelom...

[es] :: Linux :: Problem sa novim kernelom...

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Problem sa novim kernelom...08.08.2006. u 14:59 - pre 215 meseci
Kompajlirao sam 2.6.16.18 kernel, ali mi se nije napravio initrd tako da sam u GRUBu dodao prvo liniju za novi kernel bez initrd-a, onda dobijem poruku da ne moze da se mountuje root fs. Onda pokusam sa starim initrd-om i dobijem neki kernel panic ili slichno... Onda sam pokusao da koristim mkinitrd i ni to mi nije pomoglo. Znaci nema sile da moze da se startuje ovaj novi kernel.
Bio sam na IRC podrsci za Debian i tamo su mi rekli da moram u menuconfigu da stavim * za ext3 fs (moj fs) i za ide za moju plochu. Ili ako hocu bez recompile-a da moram da instaliram udev (udev vec imam), novi GRUB i jos nesto (zaboravio sam sta ). Mene interesuje mogu li kako pokrenuti ovaj kernel da ne rekompajliram sve iz pocetka? Ako moram da rekompajliram sve iz pocetka onda mi bar recite u cemu je razlika kad u menuconfigu stavim * i M? I sta da koristim od ovo dvoje za moje uredjaje (zvucnu, win particije, IrDU, Bluetooth......)??
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...08.08.2006. u 16:27 - pre 215 meseci
Razlika je sledeca: Ako opciju checkiras kao * onda ce ona biti ugradjena kao sastavni deo kernela. Znaci, cim se pokrene kernel, podrska za to je ukljucena. Ukoliko ti je obelezeno sa M, onda se to kompajlira kao modul koji se ucitava tek posto se kernel podigne (a moze i kasnije putem programa modprobe).

Podrsku za root file sistem ukljuci u kernel i ide kontroler, za win fs moze i kao modul, ALSA kompajliraj kao modul, i IrDa i Bluetooth.
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...08.08.2006. u 19:21 - pre 215 meseci
Zar mi nije bolje da sve moje uredjaje vec ukljucim u sami kernel? Jos nesto... nasao sam ovo za ext3, ali dje da nadjem IDE podrsku? Znaci tamo sam nasao nesto sa IDE ali ne mogu da ga ukljucim u kernel vec samo kao modul... ako je to to... :)
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...08.08.2006. u 19:52 - pre 215 meseci
Ukljuci one koje stalno koristis, sve ostalo kao modul.
IDE? Valjda pod Device Drivers --> ATA/ATAPI/MFM/RLL
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...09.08.2006. u 02:06 - pre 215 meseci
Evo ubacio sam podrsku za ext3 i ovo: Enhanced IDE/MFM/RLL disk/cdrom/tape/floppy support; Include IDE/ATA-2 DISK support i opet isti error... ne moze da mountuje root fs sa hda1... :|
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...09.08.2006. u 14:38 - pre 215 meseci
Pitanje 1:
Možda će ti delovati glupo ali dosta često se događa kao problem. Kada se uvrštava novi kernel u grub ili lilo ljudi dosta često mahinalno pogreše particiju na kojoj se nalazi root podrška. Da li je tvoja linux particija sigurno na /dev/hda1?
Pitanje 2:
Da li koristiš ATA ili SATA diskove? Ako koristiš SATA moraš uključiti na istom mestu gde je i podrška za ATA diskove podršku i za njih!
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...09.08.2006. u 16:46 - pre 215 meseci
Ja sam saam dodao liniju u grub.conf, /dev/hda1 mi je root particija.. && koristim ATA harddiskove.. :|
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Barabbas

Član broj: 57194
Poruke: 55
195.252.90.*



Profil

icon Re: Problem sa novim kernelom...09.08.2006. u 18:59 - pre 215 meseci
Citat:
Astral Projection: Onda sam pokusao da koristim mkinitrd i ni to mi nije pomoglo. Znaci nema sile da moze da se startuje ovaj novi kernel.

mkinitrd sluzi da napravi initrd, koji se ne koristi u tvom kernelu, treba ti Initramfs:
http://bugs.archlinux.org/?getfile=438

Ja imam isti problem, ne mogu da napravim initramfs.

Mozes da ukompajliras podrsku za ceo sistem u kernel i da ne koristis module uopste (mislim), onda bi moglo bez ramdiska da radi.
You know you're an engineer if you have no life and can prove it mathematically.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa novim kernelom...

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.