Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup SQL Serveru ???

[es] :: MS SQL :: Pristup SQL Serveru ???

[ Pregleda: 1741 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Pristup SQL Serveru ???05.08.2006. u 23:22 - pre 215 meseci
Zdravo svima i jedo pitanje:

Instalirao sam kuci SQL server 2000 i u .NET-u pokrenuo projekat koji se kaci na taj server.Medjutim dobijam stalno poruku da mi access denied ili pogresan pass.Medjutim za password znam sigurno da je dobar ali me interesuje IP adressa servera???

Na poslu takodjer koristim sql server koji se nalazi na nekoj unutrasnjoj adresi na mrezi tipa: 192.168.1.55 i ova adresa se treba navesti u web.config.Mene interesuje koja je sad za sql server kad comp nije u mrezi.Pokusavao sam 127.0.0.1 jer sam lupao-ne znam sta da radim.Mozeli neko help?

Hvala
 
Odgovor na temu

grebenar
Pavle Grebenar
IT manager
Zavidovici

Član broj: 86758
Poruke: 8
*.dlp28.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pristup SQL Serveru ???08.08.2006. u 11:51 - pre 215 meseci
probaj sa (local) u web.config-u. Ako nije to, poigraj se malo sa kreiranjem .udl datoteke čiji je rezultat zapravo pristupni string kojeg trebaš imati u web.config uz mogućnost testiranja.
Na kraju, Sql 2k ima dvije vrste autorizacije pristupa (vjeruje windovsima i vlastitu korisničku listu - i ev. mješano) i ovisno od toga koja je postavljena kod instalacije i (za prvu) koji su korisnici prijavljeni kućnom računuru, možeš imati različit sistem u odnosu na posao. Moguće je da kod kuće nemaš aktiviran korisnički log-in kada je i prvi način pristupa sql 2k serveru upitan.
 
Odgovor na temu

CallMeSaMaster

Član broj: 43611
Poruke: 466
*.PPPoE-2456.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Pristup SQL Serveru ???09.08.2006. u 10:18 - pre 215 meseci
DA to je. Treba biti Authentication mode tipa Windows and SQL Server.Onda prolazi a port je loclani tj.127.0.0.1
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Pristup SQL Serveru ???

[ Pregleda: 1741 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.