Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: "Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.229.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon "Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u03.08.2006. u 13:56 - pre 215 meseci
Naime uzeo sam iz jednog programa sa PrintScr jednu sliku ( neki obrazac ) i ta slika izgleda super kada je pogledam u bilo kom programu za pregeldavanje slika, ali kad je ubacim u QReport bez ikakvih razvlacenja slike ili sl. slova na slici su mi nazubljena ( slika je prikazana u 100% prave velicina i cak se tu design time-u ne primecuje da je bilo sta nazubljeno ). Ne znam kako bolje da objasnim, nadam se da sam bio relativno jasan u cemu je problem .

Da li neko zna kako da pokusam resiti ovaj problem posto me jako iritira... U sustini dobro bi mi bilo i ovako kako je sada, ali jednostavno ne izgleda bas lepo pa bih zato voleo da to resim kako treba.

Znam da problem nije do stampaca 100% posto mi se slova nazube vec kad kliknem na PrintPreview...
 
Odgovor na temu

morlic
Milos Orlic
Beograd

Član broj: 6081
Poruke: 735
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: "Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u03.08.2006. u 21:59 - pre 215 meseci
Nije pitanje 100% prave velicine u pregledu, vec da na osnovu rezolucije u kojoj se stampa slika podesis velicinu slike. Znaci ako je slika u originalu recimo 900x250 piksela formula ide ovako:

Na printeru od 600dpi slika treba da ima dimenzije:

Za sirinu: (900/600)*2.54 = 3.81 cm
Za visinu: (250/600)*2.54 = 1.05 cm

Slika ima property-e koje treba postaviti na false;

Autosize = False
Stretch = False


Probaj pa da vidimo
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.229.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: "Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u04.08.2006. u 08:05 - pre 215 meseci
OK, resio sam problem malo drugacije ...

Preko slike sam pisao TNTQRLabelima ( posto se radi o cirilici ) tako da mi za WinXP sada obrazac izgleda fantasticno, a ukoliko korisnik ima Win9x stampace mu se drugi report koji je ostao nazubljen, ali mi u sustini to i ne smeta posto i tako ima sve manje ljudi koji koriste nesto drugo osim WinXP-a ( bar je kod mene takav slucaj sto se tice okoline ).

Ovako sa promenom velicine slike bih morao da gledam rezoluciju stampaca, pa da sredim velicinu slike, pa da opet pomeram sve labele na njoj, a to bi mi bilo brevise cimanja tako da sam, bar za sada, odustao od toga.

Hvala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: "Zagladjivanje" teksta slike u QuickReport-u

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.