Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sql server-dva računala

[es] :: MS SQL :: sql server-dva računala

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon sql server-dva računala02.08.2006. u 11:49 - pre 216 meseci
u mrezi imam dva računala(direktno povezana),na jednom je instaliran VS 2005 Pro Edition, a na drugom je framework 2.0 tako da mogu raditi aplikacije,no ne znam kako da podesim sql server da bi mi se s tog drugog na kojem nema instalicije(postoji vs2003)mogao spojit na bazu koja je na ovom drugom, zapravo nemogu ni s ovo na kojem je vs2005 kreirat usera da bih se prijavio na to onda,(ne znam ne da nemogu :) > stavio sam u "surface area configuation for services and connections - local host" pod database engine->remote connections = locas and remote connections using both TCP/IP and named pipes,,,a sad jos nešto treba u configuration manager-u podesiti, ili??? može li mi netko ovo objasniti malo??ili opisati sto da ucinim,? ima li neka skripta ili nesto o tome,nisam uspio nista pronačI!?
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 12:12 - pre 216 meseci
Ne trebaju ti nikava podesavanja, samo postavis ConnectionString da ti gadja po imenu masine (ili lokalnom IP-u) a ne localhost i sve ce ti radi bez problema.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 12:41 - pre 216 meseci
moj conn. string trenutno izgleda ovako:
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="E:\Programiranje\SQL baze\baza ucenika\bazaucenika.mdf";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

---ako mi je racunalo koje ima instaliran vs2005 tj sql server recimio "Poslovni" onda bi mjesto tocke (data source=Poslovni\dalje kao gore) piso ime tog racunala, to znaci da svi klijenti trebaju imati takav conn.string jedino ovaj lokalni koji ima sql server ima local( . ) ??
-trenutno nemogu isporbat,navecer cu pa cu vidjet kako ce biti zato pitam dal je tako!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 12:55 - pre 216 meseci
probaj ovako nesto:
"Password=nekiPass;Persist Security Info=True;User id=sa;database=imeBaze;server=imeServerskeMasine" />

gde je ime baze samo ime ne cela putanja na disku (to ti ne treba)
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 13:27 - pre 216 meseci
napravio sam ovako da sam umjesto . -local stavio ime ,al mi javlja gresku eto stavio sam tu ::


http://img404.imageshack.us/img404/9832/greskalw2.jpg

--pass.nema nigdje pokusat cu tako sad, al jesi sig.da se nemora nista podesiti da bih to tako moglo?
--racunala su spojena su direktno(crosswired kabelom),oba su admin.,.,na nijendom nema pass. za nista,

zasto !->user id=sa??

hvala!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 13:34 - pre 216 meseci
Upotrebio sam sa usera zato sto ga svaka baza mora imati, ti naravno ne moras njega koristiti vec bilo koju validnu kombinaciju username-password
(ukljucujuci i to da moras postaviti pass za sa usera)
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 14:48 - pre 216 meseci
eto probao,i nista nisam napravio,,,a gle ne kuzim zbog cega moram imati cijelu putanju,drugacije mi ne zeli raditi, nije dovoljno samo ime baze vec treba biti cijela putanja do baze,...,...,poludit cu s ovim,vec sam sto nacina isprobao i nikako!mozda bi bilo bolje da imam hub,pa da je jedan server,,,vise mi nista ne pada na pamet,:)
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 14:58 - pre 216 meseci
Ako koristis MS SQL Server nikad iz aplikacije ne koristis punu putanju, vec samo ime baze (ne ime fajla).
Uopste nije bitno da li imas hub/swich ili crosswire princip je isti. Stalno radim ovo (imam i ja slicno okruzenje) i nikad nisam imao slicnih problema. Proveri da nisi menjao neka podesavanja servera ili imas neki Firewall koji te ne pusta... ne znam stvarno vise sta da ti kazem :(
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 15:59 - pre 215 meseci
da mijenjao sam nesto na pocetku,pokusao sam vratiti no jos uvijek nailazm na tragove sto sam promjenio,sad reinstaliram,pa cu onda vidjeti,! svejedno hvala na trudu!nadma se da ce biti ok,kad ovo narpavim,necu onda nista ici dirati!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 16:50 - pre 215 meseci
...reinstalirao sam,i sad mi bar nesto radi,nisam jos isprobao u mrezi al bar mogu stavit pass.i user, stavio sam sa i pass.koji sam mu dodjelio kod instalcije,(prije sam ja nesto zeznuo kad mi nije ni to htio napraviti),nego kako da dodam da ima vise korisnika,osim "sa" recimo neki kojeg ja zelim napr.,,,al jos uvjek mi pise putanja u conn.stringu, dal trebam, ici na ms sql server database file ili ms sql server-kod datasource??
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: sql server-dva računala02.08.2006. u 21:05 - pre 215 meseci
Ides na Microsoft SQL Server i onda kao server name stavis ime masine na kojoj je server, oznacis SQL Server Authentificion i uneses user name i password i to je sve.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: sql server-dva računala03.08.2006. u 15:05 - pre 215 meseci
skinuo sam microsoft sql server management studio express,,,i kad pokusam dodati usera na nacin koji si mi rekao veli mi da ne postoji,jos nesto tamo al to je sustina onog sto zeli reci,,,,ako imas isto to daj mi reci ili napisi kud idem tocno, recimo file-> ovo-> ono.,tu pisi,:)

zaboravio:
ja se mogu prijaviti trenutno pod win auteh. kao poslovni/sqlserver/roberto ; poslovni/sqlserver/administartors
a sql auteh.: poslovni/sqlserver/sa
----Roberto----
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: sql server-dva računala

[ Pregleda: 1893 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.