Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nnnnestandardni baud rates i Borland C++

[es] :: C/C++ programiranje :: nnnnestandardni baud rates i Borland C++

[ Pregleda: 2149 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaRP
nis

Član broj: 7985
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 12382580


Profil

icon nnnnestandardni baud rates i Borland C++04.02.2003. u 00:59 - pre 258 meseci
Pozdrav,

kao sto i tema kaze... da li je neko imao iskustva sa ovim... ja imam problema...

Hvala.
Nikola Radenkovic
 
Odgovor na temu

6544616a006e
Nadej Kilec
Bukulja

Član broj: 10080
Poruke: 44
*.telia.com

Sajt: www.gnu.org


Profil

icon Re: nnnnestandardni baud rates i Borland C++03.05.2003. u 01:13 - pre 255 meseci
Nikola, ovde se pre nekoliko meseci vodila velika diskusija u vezi toga ako se ne varam, hajde malo zagrej stolicu, pa uposli ES search engine...
---
GNU's Not UNIX
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: nnnnestandardni baud rates i Borland C++03.05.2003. u 13:54 - pre 255 meseci
ja sam se igrao sa time :)), tacnije meni je trebala brzina od 10400 bits/s, pazi ovako jedine brizne koje mozes da postignes su deljenja broja 115200, znaci ti postavljas velicinu deljenika na portu na odredjenu vrednost recimo 2 ako hoces brzinu od 56700 itd.... E sada pod windowsima ne znam kako se to radi verovatno ima neki api. A na linuxu uradis ioct sa TIOCGSERIAL i TIOCSSERIAL i punis te podatke u serial_struct.


Ako nije tajna sto to programiras sa tim ne standardnim brzinama.....


a ako zelis neke brzine van ovih sa deljenikom moraces da koristis asinhronu komunikaciju ...
 
Odgovor na temu

NikolaRP
nis

Član broj: 7985
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 12382580


Profil

icon Re: nnnnestandardni baud rates i Borland C++03.05.2003. u 14:58 - pre 255 meseci
Pozdrav,

Ja radim na sistemima za elektronsko ubrizgavanje goriva, u firmi koja priprema trkacke automobile.

U medjuvremenu (od kada sam pustio post do sada), problem sam resio, u jednom segmentu. Naime, ja sam u DCB blok upisao tacnu brzinu koja mi je bila potrebna. Medjutim, posto se ona nije direktno mogla izvesti iz 115K, Win nije izabrao najblizu mogucu, niti je vratio bilo kakvu poruku o gresci. Kada sam uneo blisku brzinu, koja se moze izvesti iz 115K, sve je bilo OK.

Vezano za tvoju brzinu, od 10.4K... Pretpostavljam da radis OBD? Bas me zanim sta tacno?

Puno pozdrava,
Nikola.
Nikola Radenkovic
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: nnnnestandardni baud rates i Borland C++

[ Pregleda: 2149 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.