Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa kontrolom datagridviewa?

[es] :: .NET :: problem sa kontrolom datagridviewa?

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
195.222.49.*



+1 Profil

icon problem sa kontrolom datagridviewa?01.08.2006. u 18:25 - pre 215 meseci
Koristim VS 2005

Na formu stavim DataGridView i zelim da mjenjam polja sa dugmetom koje ja napravim.

Problem je sto datagridview ne reaguje kada kliknem na dugme sa sljedecim kodom.
(next)
this.BindingContext[this.novAflavors1.Flavors].Position = this.BindingContext[this.novAflavors1.Flavors].Position + 1;
(previous)
this.BindingContext[this.novAflavors1.Flavors].Position = this.BindingContext[this.novAflavors1.Flavors].Position - 1;

Ne prikazuje nikakvu gresku vec se samo nista ne desava?!?!? u cemu je problem?

I kako mogu da pogledam kod od dugmica(next, previous) koja standardno dodzu sa datagridview?

evo tutoriala po kojem radim ali mi uopste ne funkcionisu dugmici sa tim kodovima. http://www.functionx.com/vcsharp/databases/Lesson02.htm

ako ima neko dobar link(tutorial) nek postuje.

pozdrav
 
Odgovor na temu

marko v
programer
Šibenik

Član broj: 46810
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.bono-husky.tk


Profil

icon Re: problem sa kontrolom datagridviewa?02.08.2006. u 08:50 - pre 215 meseci
Ispravi me ako griješim ali kod .net- 2.0 kad u designeru vezujes neku kontrolu (kao sto je DataGridView) na dataSet stvara se BindingSource ( kod tebe bi trebao postojati flavoursBindingSource) i preko njega ide i navigacija po rekordima u bazi podataka.
pokušaj u kodu zamjeniti this.novAflavors1.Flavours sa flavoursBindingSource (naravno ako postoji).
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: problem sa kontrolom datagridviewa?

[ Pregleda: 2102 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.