Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.htaccess regular expression za 301 redirekciju

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: .htaccess regular expression za 301 redirekciju

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon .htaccess regular expression za 301 redirekciju28.07.2006. u 15:22 - pre 215 meseci
sa regexps sam totalno na Vi. Molio bih nekog, ako ikako moze, da odvoji koju minutu i pomogne mi kako da ovo rijesim.

Radi se o slijedecem:

Na phpBB forum sam instalirao SEO MOD koji radi rewrite rule iz dinamickih u html-like adrese. To se izvodi kroz ovaj dio u .htaccessu:

Code:

RewriteRule ^forum/cat([0-9]+)\.html$ /forum/index.php?c=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/forum([0-9]+)-([0-9]+)\.html$ /forum/viewforum.php?f=$1&start=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/forum([0-9]+)\.html$ /forum/viewforum.php?f=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/topic([0-9]+)-([0-9]+)\.html$ /forum/viewtopic.php?t=$1&start=$2 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/topic([0-9]+)\.html$ /forum/viewtopic.php?t=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/post([0-9]+)\.html$ /forum/viewtopic.php?p=$1 [QSA,L]
RewriteRule ^forum/member([0-9]+)\.html$ /forum/profile.php?mode=viewprofile&u=$1 [QSA,L]



Ono sto meni treba je i 301 redirekcija, tako da prijasnji linkovi sa drugih sajtova koji su isli na forum, a koji su u starom obliku, da takodjer vode na nove linkove (radi prenosenja PRa, da crawleri ne vide dupli sadrzaj na dva razlicita linka, itd itd). Znaci, treba mi sta da pisem u taj isti .htaccess da bi request koji ide na stare linkove otisao zapravo na ove nove?


nadam se da maherima za regexp ovo nije neki probl.

hvala unaprijed!

PS.
.htaccess je u rootu, a forum je instaliran u folderu 'forum'.




 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: .htaccess regular expression za 301 redirekciju28.07.2006. u 15:38 - pre 215 meseci
Ovako je na ES-u odradjeno kada su promenjeni linkovi iz formata /tema/$N u format /t$N:

RewriteRule ^tema/([0-9]+) /t$1 [R]
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: .htaccess regular expression za 301 redirekciju28.07.2006. u 15:52 - pre 215 meseci
nemoj pliz mislit da sam nezahvalan il nesto, ali to mi ne znaci puno kad su mi regexp totalna nepoznanica.

mozes li molim te konkretno za moj primjer nesto napisat?


(PS.)
(sorry za krivo postavljanje teme na PHP)
 
Odgovor na temu

mdostanic
Miroslav Dostanić
freelancer
Beograd

Član broj: 144780
Poruke: 49
93.86.220.*

Sajt: www.sportizmo.rs


Profil

icon Re: .htaccess regular expression za 301 redirekciju22.06.2009. u 14:13 - pre 179 meseci
Ja imam mali problem. Evo kako izgleda moj .htaccess:
Code:
RewriteEngine on
RewriteRule shop/?sifgrp=109 grupa/109
RewriteRule index03.html index04.html

Problem je u tome što u ovom prvom RewriteRule neće da mi izvrši ikakvu redirekciju, dok u drugom slučaju sa statičkim HTML stranicama hoće.

Da li neko znao nešto o tome?
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: .htaccess regular expression za 301 redirekciju

[ Pregleda: 2644 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.