Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dal vrijedi instalirati linux

[es] :: Linux :: dal vrijedi instalirati linux

[ Pregleda: 4112 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crash_override
pv

Član broj: 7852
Poruke: 9
*.pg-dialup.cg.yu

Sajt: ------


Profil

icon dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 20:34 - pre 258 meseci
samo sam vas zelio pitat ...dal zaista vrijedi da instaliram LINUX na racunar....
jer sam se ovih dana bas zagrijo za ovaj operativni sistem .....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.www.yu

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 21:43 - pre 258 meseci
Clan ES-a sa tako lepim clanskim brojem prosto 'mora' da instalira Linux! Dobro, malo se salim...

Moje misljenje je prosto: Linuxu pripada buducnost, sto pre pocnes - to bolje... Preporucujem Mandrake 9 ali pazi da ti ne podmetnu neku staru verziju, obavezno trazi 2.4.19-16mdk.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 21:47 - pre 258 meseci
hehehe, stvarno je l33t broj....:)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 21:50 - pre 258 meseci
Ma samo ti instaliraj i uživaj.

P.S.: Oš prodaš broj? ;))
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 22:43 - pre 258 meseci
Niposto nemoj da instaliras linux.
Cisto onako da ti ne bude lako da se odlucis. :-))
Pusti bolje da ti neko instalira a ti gledaj. :-))
Srecno.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
194.247.209.*

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux30.01.2003. u 23:57 - pre 258 meseci
gledaj da ti mandrake bude sse, sse2, HT, dma, 4GB minimum, -ac-patched .... naravno sa najsvezijim drajverima za NET_BLK_DEV, CPU_MARCH, procfs, devfs, xfs, rfs, usb-mass, agp4x, ......DUMMY_MODE_ON enabled ... bez toga nista! I pazi, da ti ne uvale staru verziju.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
62.108.125.*

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 01:00 - pre 258 meseci
Pa to zavisi od tebe.
 
Odgovor na temu

Crash_override
pv

Član broj: 7852
Poruke: 9
*.proxy.cg.yu

Sajt: ------


Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 02:01 - pre 258 meseci
da li da instaliram verziju Red Hat Linuxa 6.2 ili neku drugu ..
i tenx za prthodne odgovore....
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 02:14 - pre 258 meseci
Gde li iskopa to? Nađi neku noviju verziju jer je to skupljalo prašinu bog zna koliko dugo.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.net.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 03:32 - pre 258 meseci
Citat:
Crash_override:
da li da instaliram verziju Red Hat Linuxa 6.2 ili neku drugu ..
i tenx za prthodne odgovore....


Zagrizi metak, Slackware 4 je distribucija za tebe.

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.net.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 03:43 - pre 258 meseci
imp L;)))
Ili kao sto je jedan chova ovde predlagao da se na starijim i sporijim masinama instalira stariji linux, tipa slackware 3.5 .... LOL

how windowsly L;)


Znaci, paradox i glupost sama po sebi. Jedino sto je bitno jeste da su programi kompajlrani bez neke velike optimizacije i radi ce teoretski na svakom procesoru iz odgovarajuce arhitekture.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.www.yu

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 12:39 - pre 258 meseci
Citat:
B o j a n:
I pazi, da ti ne uvale staru verziju.

Pretpostavljam da je u ovim odgovorima bilo po malo i shale. Nazalost, meni se sa verzijom dogodila vrlo ruzna stvar. Zeleo bih da nekako upozorim druge da ne ponove moju gresku, ali ne znam kako.

Jednostavno - kupio sam pre 10-tak dana CD-e sa Mandrake 9 i instalirao. Ispostavilo se da se radi o verziji 2.4.19-9mdk umesto ocekivane -16. Napisem mail prodavcu, po mom misljenju umerenim tonom, a on me u odgovoru izgrdi i ispsuje, kao da sam ja njega prevario a ne on mene. Jer, cinjenica je, da me je prevario posto u njegovom oglasu nije bilo nikakve napomene da se radi o beta verziji itd. Nije negirao da mi je prodao -9 vec se ljutio sto ga na to upozoravam i proglasavao nesposobnim sto ne mogu tu verziju da koristim kao da je finalna. Neko ce reci - pa, moze, uradis to-i-to da bi ti radilo ono-i-ono. Ali, ja ne shvatam zasto bih pravio nesto sto je vec napravljeno (recimo, razni drajveri za 2.4.19-16mdk) samo zato da bi neko namerno ili slucajno prodao svoju zastarelu robu? A ni ne znam da 'pravim' drajvere, priznajem, zato sam i zeleo da imam finalnu verziju.

Mozda ce neko reci da je najbolje kupiti CD-e sa Mandrake sajta. To je tacno, 2 puta sam vec kupio i sve je OK. Ali, ovoga puta sam napravio gresku i doziveo neprijatnost a i CD-ovi su takvi kakvi su...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 13:28 - pre 258 meseci
ma beži od linux-a, nije to za prave ljude... Windows rulez...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 16:08 - pre 258 meseci
pazi, kao pocetnik-pocetniku da ti dam jedan sovjet ;)

ako nemas dve kile zivaca da se glibis po dokumentaciji, raznoraznim how-to i ostalim manualima, pomiris sa cinjenicom da nista neces proterati tako sto ces da ubacis instalacioni CD, tri puta kliknes na "Next" i zavrsis posao, shvatis da nista nije "user friendly" (ili "idiot proof", kako god zelis;))) ....onda slobodno...ja vec mesec dana imam Mandrake (svi kazu da je to najjednostavniji distro - kakav li je tek neki Debian ili Slackware ne zelim ni da znam...) pa mi pola stvari ne radi kako treba ;))... Modem stuca, divx ne mogu da pustam jer sam zakucao kod "obavezne" instalacije skinova i fontova za graficko okruzenje (!?!!??), o problemima sa apache-mysql-php da i ne pricam, a jeza me hvata kad pomislim da treba da pocnem da se bakcem sa KDevelop-om, jer zaista ne zelim da blenem u taj linux k'o tele u sarena vrata kad je u pitanju c++ programiranje u grafickom okruzenju.....a ovo su samo od nekih problema koje imam sa linuxom...
Sve u svemu, racunaj da ako hoces da imas sistem koji je zaista (a to stvarno i mislim) duplo bolji od windowsa, to ima i svoju cenu....narocito ako hoces da ga koristis za neke ozbiljnije namene, a ne da brauzas i slusas mp3...

ali porascu i ja jednoga dana, a onda......
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: dal vrijedi instalirati linux31.01.2003. u 19:48 - pre 258 meseci
Citat:
tdjokic:
Citat:
B o j a n:
I pazi, da ti ne uvale staru verziju.

Pretpostavljam da je u ovim odgovorima bilo po malo i shale. Nazalost, meni se sa verzijom dogodila vrlo ruzna stvar. Zeleo bih da nekako upozorim druge da ne ponove moju gresku, ali ne znam kako.

Jednostavno - kupio sam pre 10-tak dana CD-e sa Mandrake 9 i instalirao. Ispostavilo se da se radi o verziji 2.4.19-9mdk umesto ocekivane -16. Napisem mail prodavcu, po mom misljenju umerenim tonom, a on me u odgovoru izgrdi i ispsuje, kao da sam ja njega prevario a ne on mene. Jer, cinjenica je, da me je prevario posto u njegovom oglasu nije bilo nikakve napomene da se radi o beta verziji itd. Nije negirao da mi je prodao -9 vec se ljutio sto ga na to upozoravam i proglasavao nesposobnim sto ne mogu tu verziju da koristim kao da je finalna. Neko ce reci - pa, moze, uradis to-i-to da bi ti radilo ono-i-ono. Ali, ja ne shvatam zasto bih pravio nesto sto je vec napravljeno (recimo, razni drajveri za 2.4.19-16mdk) samo zato da bi neko namerno ili slucajno prodao svoju zastarelu robu? A ni ne znam da 'pravim' drajvere, priznajem, zato sam i zeleo da imam finalnu verziju.

Mozda ce neko reci da je najbolje kupiti CD-e sa Mandrake sajta. To je tacno, 2 puta sam vec kupio i sve je OK. Ali, ovoga puta sam napravio gresku i doziveo neprijatnost a i CD-ovi su takvi kakvi su...


A joj to bas moze da bude neprijatnost, doduse da se to meni desilo ja bih lepo trazio pare nazad. Ali sta sad gotovo je, pazi u principu najbolja varijanta je da odes kod lokalnog internet provajdera. Ja toplo preporucujem verat-net jer stvarno imaju najbolji izbor skinutih distribucija. proveris samo md5sum koji je na provajderu sa md5sumom koja je okacena na glavnom sajtu i ako se poklapaju REZI i zavrsio si posao. Ovako je sve lutrija u principu.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: dal vrijedi instalirati linux

[ Pregleda: 4112 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.