Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

muka sa SSHD i X11VNC

[es] :: Linux desktop okruženja :: muka sa SSHD i X11VNC

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon muka sa SSHD i X11VNC27.07.2006. u 22:11 - pre 215 meseci
Prava je steta kako je ovaj deo foruma zapostavljen. Sta ljudi uopste rade na njihovom kompu kad nemaju pitanja u vezi bash scripti. Bas cudno.

Epa Random - posto si jedino ti ovde - evo jos jedno pitanjce (naravno ako znas):

Pri konektovanju sa win mashine koristeci uporedo SSH klijent i x11VNC, kada izadjem iz SSH klijenta prekida mi se konekcija i sa x11vnc klijentom u isto vreme.
Ne znam kakve veze imaju ovi klijenti jedan sa drugim posto su na razlicitim portovima i razlicitim protokolima ali svejedno evo pitanja:

Postoji li nacin da kazem SSH daemon-u da zadrzi konekciju i nakon mog diskonektovanja sa klijentom?
sto je najgore ja stavim komandu x11vnc -forever da mi x11vnc server ostane uvek ukljucen ali ne mogu ni njemu da pristupim.

Da li mozda SSH daemon zatvara sve konekcije pri diskonektovanju klijenta i da li se to moze nekako resiti?
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: muka sa SSHD i X11VNC28.07.2006. u 12:14 - pre 215 meseci
Citat:
apex: Prava je steta kako je ovaj deo foruma zapostavljen. Sta ljudi uopste rade na njihovom kompu kad nemaju pitanja u vezi bash scripti. Bas cudno.


To je zato što smo svi mi ovde veliki majstori shell skriptinga ;o).

Nisam nikad koristio x11vnc, ali mi nije jasno za šta ti zapravo služi taj "uporedni" ssh? Da možda ne tunneluješ vnc kroz ssh?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: muka sa SSHD i X11VNC28.07.2006. u 20:43 - pre 215 meseci
Citat:

Nisam nikad koristio x11vnc, ali mi nije jasno za šta ti zapravo služi taj "uporedni" ssh? Da možda ne tunneluješ vnc kroz ssh?


Nema veze, resicu kao i sve dosad. Mislim, znas za sta je x11vnc, da sad ne objasnjavam, on lepo radi kada je sam, znaci sve radi - pokrenem ga kazem mu da da ne prekida konekciju -forever i da radi u pozadini -bg i sve to super radi until ja ne pokrenem putty ili probao sam i WinSCP3, koji je inace mnogo mocniji. Znaci odradim ja u putty sta sam hteo i nakon izlaska iz njega prekinu mi se sve veze prema tom racunaru - ne radi vise ni x11vnc ni putty, znaci samo mi daje connection time out. Gledao sam faq za putty ali niko ne prijavljuje ovu gresku. Meni nije jasno kako putty ili SSH protokol uopste moze da utice na x11vnc kada on cak ne koristi ni isti protokol ni port, ma nista nemaju zajednicko.

Citat:
Da možda ne tunneluješ vnc kroz ssh?


Ma jok i da hocu to da radim ne znam.

pozzz
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: muka sa SSHD i X11VNC

[ Pregleda: 1648 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.