Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje

[es] :: Access :: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje27.07.2006. u 11:13 - pre 216 meseci
Dali ko može da mi pomogne oko promjene boje kompletnih formi u aplikaciji.
O čemu se radi : radi se o tome da napravim neku formu na kojoj će imati opcije boja formi i kreiranje samih tih boja koje želim da obojim svoje forme u aplikaciji sa klikom na apply . ili može druga opcija da iz padajuće liste iz menija imam spisak boja koje sam predvidio da se mogu koristiti i kada kliknem na jednu od tih naziva da mi se sve forme u aplikaciji oboje u tu boju.

Za bolje obješnjenje skinite primer i sami će te skontati o čemu se radi !!!

Pozdrav svima!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje27.07.2006. u 12:01 - pre 216 meseci


Napravi tabelu sa nazivima i brojevima boja. Forme imaju za svaku sekciju mogućnost iybora boje. Mogućnosti korišćenja unapred definisanih boja su ogromne.
Evo ti malo prerađen tvoj primer.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje27.07.2006. u 13:30 - pre 216 meseci
Lako i jednostavno baccko
Evo ovako

 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje30.07.2006. u 21:18 - pre 215 meseci
Stari ovo je poprilično dobro ali nešto ne valja

Nevalja to što ne može da kada izaberem određenu boju i forma se oboji da poslije ponovnog pokretanja te forme ostanje ta boja zašto to ne može ?????

Pozdrav backo!!!
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje31.07.2006. u 07:28 - pre 215 meseci

Ne znam na šta misliš. Na moju ili Trtkovu ideju. Evo ja sam još malo promenio primer, pa prilikom ponovnog otvaranja forma zadržava boju koju si odabrao. Međutim prilikom ponovnog otvaranja baze boja će biti, u ovom primeru, crna. Boju sam smestio u Public promenjivu u modulu 1. Kad odabereš drugu boju sa liste promenjiva dobija novu vrednost i "pamti" je dok je baza otvorena.
Ovo je samo ideja kako može da se radi. Trtkova slika, predpostavljam, znači i mogućnost da vrednosti za formatiranja formi i kontrola smestiš u tabelu. Tako obezbeđiješ da i prilikom novog startovanja baze, forme imaju boju koju si ranije odabrao.
Mogućnosti ima, tvoje je da odabereš pravo rešenje.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje31.07.2006. u 07:30 - pre 215 meseci
Nidi dobro gledao Baccko
i te kako to valja, vidis da ima dugme "Snimi Postavke",
sto znaci da sva tvoja setiranja snimi u tablicu,
a poslije na form open , procita te postavke i pofarba tvoju formu i objekte.

Znaci , ti mozes ama bas sve pofarbat, povecat , sto god zamislis
ZAPAMTI da mozes vidjeti i dobiti sve objekte koji su ti na formu, naravno i njihova imena.

Evo ti dio koda pa mozda skuzis kako je to sve lako.

' imef= je ime forme


Forms(imef).Detail.BackColor = TDET.BackColor

For Each Control In Forms(imef).Controls

If Control.ControlType = acSubform Then
trtfrm = Control.Name
Forms(imef).Form(trtfrm).Form.DatasheetBackColor = SPODLOGA.BackColor
Forms(imef).Form(trtfrm).Form.DatasheetGridlinesColor = SGRID.BackColor
Forms(imef).Form(trtfrm).Form.DatasheetForeColor = SFONT.BackColor

End If

If Control.ControlType = acTextBox Then ' Svojstva za texbox odabrane forme
imeobj = Control.Name
Forms(imef).Controls(imeobj).BackColor = TBOX.BackColor
Forms(imef).Controls(imeobj).ForeColor = l1t.ForeColor
End If
.....
.....
.....
 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje08.08.2006. u 12:02 - pre 215 meseci
Pozdrav stari ; Ne trtko ja nisam rekao za tvoj primjer da ne valja nego za ovaj svoj koji mi je doradio "Bilo Koje" i nije baš da i on ne valja nego je imao propusta, kao što i sada ima prilikom ponovnog otvaranja baze.Za ovaj tvoj "JPG" mogu da kažem da ima dobre kontrole za baš sve opcije.Ovo je baš velik posao i sa puno kodaali slučajno možeš da mi pošalješ ovaj primjer ili samo kod na moj e-mail:[[email protected]], bio bih ti puno zahvalan a i onako si pomogao mnogima na forumu pa što ne i meni,ali u suprotnom i ako mi ne pomogneš hvala ti što si imao strpljenja i vremena na ovu temu...

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje04.09.2006. u 17:25 - pre 214 meseci
Dali ima šta od ovog dogovora!!
 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje30.09.2006. u 10:22 - pre 213 meseci
Ovon ije završeno ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Izrada skin-a na forme i njihovo mijenjanje boje

[ Pregleda: 2786 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.