Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura iz oblasti finansija

[es] :: IS i ERP :: Literatura iz oblasti finansija

[ Pregleda: 4903 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Literatura iz oblasti finansija26.07.2006. u 16:30 - pre 215 meseci


Dakle, zanima me da li bi neko mogao da mi preporuci neku domacu literaturu iz oblasti finansija iz koje bi osoba koja se bavi IT-em (npr. neki Junior Consultant) mogla da na (relativno) jednostavan nacin razume procese bitne pri kreiranju/implementaciji IS/ERP sistema. Unapred hvala.
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10254 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija27.07.2006. u 08:05 - pre 215 meseci
Kad sam ja bio početnik u toj oblasti, tadašnji moj direktor mi je uvalio na čitanje neki srednješkolski udžbenik "Računovodstvo i knjigovodstvo" (ili tako već nekako). Ja sam to ovlaš prelistao, ali sam ipak svo znanje stekao od starijih kolega, i ponekih pametnih knjigovodja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija27.07.2006. u 08:25 - pre 215 meseci
Da... I ja sam o tome ucio od kolega i to na prakticnom primeru i verovatno se nijedno znanje ne moze meriti sa tako stecenim, ali nadam se da postoji neka dobra knjizica na tu temu. Potrazicu i pogledacu ovu knjigu koju si pomenuo. Da li znas mozda autore, izdavaca?
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

marcha
Nikola Marcic
Beograd/Leskovac

Član broj: 6454
Poruke: 108
*.204.eunet.yu.

ICQ: 156892888


+1 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija27.07.2006. u 09:20 - pre 215 meseci
U knjizi Z.Sovilja "Racunovodja - operater na racunaru" imas dosta toga objasnjeno. Od potrebne dokumentacije za jedno preduzece do nekih osnovnih sema za knjizenje. Objasnjeni su, grubo ali nije lose za pocetak, dokumenti i procesi npr.: Kalkulacija cena, Faktura, Obracun zarada i sl., kao i nalozi za knjizenje koji nastaju na bazi ovoga. Nije losa knjizica za pocetak. Uz knjigu ide i CD sa nekim prakticnim primerima dokumenata i knjiga. Cena je 850 din, kupio sam je u knjizari Plato. Ako te zanimaju principi racunovodstva, imam neke skripte i PowerPoint prezentacije sa hrvatskih fakulteta. Javi se na PP ako hoces da ti ih posaljem.
Marcha
-----------------------------------
Pretpostavka je majka zajeba.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.nps.co.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija27.07.2006. u 17:35 - pre 215 meseci
Ja i dalje mislim da se nijedno znanje iz knjige u ovom slučaju ne može meriti sa praktičnim. Trebalo bi malo da se nauči računovodstvo od kolega, kao i da se pregledaju proknjižena dokumenta. Ako neko ima dovoljno logike, u dogledno vreme će da nauči posao. Na kraju krajeva, računovodstvo je ipk samo jedan zanat. Kada se nauče osnove, kasnije se mogu pratiti časopisi na tu temu, npr.privredni savetni, cekos... Tu se već mogu naučiti ozbiljne stvari.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija27.07.2006. u 17:56 - pre 215 meseci
Aleksandre, u potpunosti se slazem sa tobom. Gore pomenuta literatura je potrebna mom novom kolegi, bas na poziciji Junior Consultant-a, koji ce, ubedjen sam u to, mnogo lakse savladati mnoge stvari ukoliko ima neko teorijsko predznanje. Kada sa teorijskim predznanjem bude "bacen u vatru" sa iskusnijim kolegama bice mu mnogo lakse da uhvati korak sa njima i stvarno bude od koristi.
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

Buba
Buba Ivkovic
sistem inzenjer
Novi Sad

Član broj: 3854
Poruke: 20
*.ev.co.yu.



Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija31.07.2006. u 13:35 - pre 215 meseci
Ja bih preporucila Adizesovu 3-dnevnu obuku Finansije za neekonomiste. Izuzetno korisna stvar za ljude iz IT-a, kao i za managere, ekonomiste posebno
 
Odgovor na temu

marcha
Nikola Marcic
Beograd/Leskovac

Član broj: 6454
Poruke: 108
*.156.eunet.yu.

ICQ: 156892888


+1 Profil

icon Re: Literatura iz oblasti finansija31.07.2006. u 22:38 - pre 215 meseci
Citat:
Buba: Ja bih preporucila Adizesovu 3-dnevnu obuku Finansije za neekonomiste. Izuzetno korisna stvar za ljude iz IT-a, kao i za managere, ekonomiste posebno :)

Da Adizes ima te super kurseve. Moj gazda je prosle godine bas sa tog kursa doneo literaturu na osnovu koje smo uspesno isprojektovali ABC analize nad razlicitim ciniocima poslovanja. I svakodnevno ih koristimo :)
Marcha
-----------------------------------
Pretpostavka je majka zajeba.
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Literatura iz oblasti finansija

[ Pregleda: 4903 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.