Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?

[es] :: .NET :: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.kalik.info.



Profil

icon Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?25.07.2006. u 23:28 - pre 216 meseci
Na primer, ako jednostavno kažem da je za detailsView DataSource (tamo neki) SqlDataSource1, onda on sam sredi i za Update, Delete, Insert.
Ali ako u runtime okruženju dinamički generišem upit, pa onda taj DataTable ili SqlDataReader vežem za detailsView, onda mi nije izgenerisano za Edit, Delete i Insert.

Jel zna neko kako ovo mogu da postignem?
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 09:08 - pre 216 meseci
Imas SqlCommandBuilder klasu, mada ja nisam imao neka lepa iskustva sa njom. Ona generise iz select upita update, insert i delete. Medjutim ako je taj select slozeniji (o joinovima ni da pricamo ) meni je davao skroz pogresne DML komande

Moja preporuka je da ih ti sam napises.......
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

logic_rabbit
Radenko Zec
banjaluka

Član broj: 74458
Poruke: 271
*.lanaco.com.



+1 Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 13:44 - pre 216 meseci
Meni radi Oledbcommandbuilder sasvim odlicno,a postavlja se pitanje kad ces ti raditi update selecta sa joinima?Nikad?

logic_rabbit (MCAD,MCSD,MCT,MCTS-
Windows development,MCPD)
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 15:02 - pre 216 meseci
Citat:
logic_rabbit: Meni radi Oledbcommandbuilder sasvim odlicno,a postavlja se pitanje kad ces ti raditi update selecta sa joinima?Nikad?


Kako bre nikad? hehe
Mislim da i imam jedan upit koji treba da napravim da update-uje povezane tabele :(
Ae videću da prokopam malo tu klasu (mada meni treba SqlDbCommandBuilder jer radim sa SQL bazom).
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 15:06 - pre 216 meseci
Update od selecta koji ima join je i nemoguc
Ali neki upit koji u sebi sadrzi funkcije (a moguce je da mu i aliasi prave problem, koliko se nesto prisecam) napravi takvu konfuziju SqlCommandBuilder-u, da su generisani insert, update i delete neupotrebljivi
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

VerbatimBOT
Aleksandar Dragosavac
Senior .NET Developer

Član broj: 84129
Poruke: 228
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 15:46 - pre 216 meseci
Kako bre nemoguć?
Mojne me plašiš sad? :)

Ne znam nisam još počeo da ga radim. Ako naidjem na neki problem javljam ovde.
P.S. budi u pripravnosti :)
Winners never quit, quitters never win.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
213.137.127.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?26.07.2006. u 18:25 - pre 216 meseci
Mozda malo prejaka rec 'nemoguc' (nista nije nemoguce sem broda od secera i shporeta od drveta )

'teo sam reci: za upit koji sadrzi join-ove moraju da se naprave insert, update i delete komande za svaku tabelu koja je u joinu,a to xxxCommandBuuilder sigurno nece uraditi umesto tebe Plus, takve izmene treba drzati pod transakcijom.

I dalje stojim iza toga da treba zasukati rukave i 'rucno' kreirati
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako ručno da implementiram Event-a za DetailsView?

[ Pregleda: 2709 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.