Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin

[es] :: Windows desktop :: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veliborv
Vuckovic Velibor
Zagreb

Član broj: 59264
Poruke: 108
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin24.07.2006. u 16:03 - pre 215 meseci
Pozdrav,
imam neobican problema sa Windowsom XP Pro - naime kad sam u nekom programu (npr. neki simulator) iznenada se taj program prekine i pojavi se normalni uvodni ekran Windowsa. To se ne desava bas jako cesto, ali voli da iskoci,onda kad najmanje treba! Kod nekih programa pojavi se u trayu mala ikona tog programa i kad kliknem na nju, vratim se u program. Kod drugih to ne radi. Da li ima kakva pomoc za to osim da reinstaliram nanovo Windowse, sto mi bas i ne odgovara?

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Dralac
Drazen Radanovic
RS

Član broj: 29362
Poruke: 307
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin25.07.2006. u 10:22 - pre 215 meseci
Nemoj ga reinstalirati, pokusaj sa Repear WIndows, trebalo bi da pomogne, a ne gube se podaci....
Nikada ne idem sa mamom u prodavnicu, jer tamo živi zla teta koja nam uzme sve pare.
 
Odgovor na temu

veliborv
Vuckovic Velibor
Zagreb

Član broj: 59264
Poruke: 108
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin25.07.2006. u 11:32 - pre 215 meseci
Mozes mi malo detaljnije objasniti, molim.

Pozdrav
Velibor
 
Odgovor na temu

Dralac
Drazen Radanovic
RS

Član broj: 29362
Poruke: 307
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin25.07.2006. u 20:04 - pre 215 meseci
Udjes u BIOS i postavis da ti je first boot device CD ROM.
Zatim restartujes i stavis Win XP cd u CD ROM. Javice ti se poruka da pritisnes bilo koji taster da bi "digao" sa CD-a.
Kada dodjes do ekrana koji te pita za izbor, pritisnes Enter, zatim F8 i onda kada ti nadje Windows samo pritisnes R za repear,....
AKo ti jos sta treba,...
javi...
Pozz
Nikada ne idem sa mamom u prodavnicu, jer tamo živi zla teta koja nam uzme sve pare.
 
Odgovor na temu

veliborv
Vuckovic Velibor
Zagreb

Član broj: 59264
Poruke: 108
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin25.07.2006. u 21:16 - pre 215 meseci
Hm, dobro to izgleda, samo sto sam ja baksuz, pa se bojim da nesto ne podje krivo. Na racunalu imam jako dobrih stvari - Flight Simulator 2004 je prepradjen u preko 9 GB ! Sutra cu u miru pokusati realizirati stvar... U svakom slucaju hvala na dobrim savjetima.
Pozdrav
Velibor
 
Odgovor na temu

ksalol84

Član broj: 97592
Poruke: 176
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin25.07.2006. u 23:46 - pre 215 meseci
Start-Programms-Accessories-Command Prompt

Otvori se Command Prompt

kucaj cd.. (sa tackicama) pa klik na Enter taster.

imas na ekranu C:\>
kucaj sfc /scannow pa klikni Enter (pazi na razmak izmedju sfc i / )

Otvara se prozor sa naslovom Win.File Protektion koji proverava sistemske fajlove.

Pusti ga da odradi posao.

Kada zavrse trazice da ubacis CD sa WinXP-om.

Ubaci ga i cekaj.

Kada zavrsi posao opet ces videti Command Prompt.

Tu kucas Exit pa Enter taster i stvar je gotova. Sve sistemse datoteke su "popravljene" tj. vracene u originalno stanje i sistem bi trebao da bude stabilan
 
Odgovor na temu

veliborv
Vuckovic Velibor
Zagreb

Član broj: 59264
Poruke: 108
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin26.07.2006. u 09:51 - pre 215 meseci
Da li je to slicno kao System file cheker u Win 98? Taj programcic je isto trazio izgubljene stvari i onda je uzimao za Win 98 CD-a. Medjutim, ta stvar je meni potpuno blokirala Windows, iako je na ekranu pisalo da je sve napravljeno u redu i morao sam reinstalirati sistem. Mozda sam dosadan, ali jako mi je vazno da ne izgubim podatke iz Win XP, a i nadam se da je bolje napravljen od Win 98. U svakom slucaju - hvala. Sada samo trebam skupiti hrabrost.

Pozdrav
Velibor
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin29.07.2006. u 19:26 - pre 215 meseci
A da, a ako imas, zaboravio sam kako se zove, kada ti vraca sistem unazad kada je bio zadnji put najstabilniji (ali ne znam tacno da li i podatke brise koji nisu bili tada) ko zna nek javi covjeku ovdje, ili rapair kao najbezbolniji bez gubljenje icega...
 
Odgovor na temu

Dejan Djurovic
Deki bre
Kao Gorila u magli

Član broj: 92366
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin31.07.2006. u 09:20 - pre 215 meseci
Karlo, mislis System Restore ? Start/Oll programs/ Accessories/System Tools...

Ja sam isto za to da reinstaliras system bez formatiranja.
Ali bih isto uradio u safe modu skeniranje hard diska od virusa i spyware-ova, i prechistio registry bazu nekim programom za to pre reinstalacije.

[Ovu poruku je menjao Dejan Djurovic dana 31.07.2006. u 10:38 GMT+1]
Hocu ja, da izjavim nesto za dnevnik!
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin31.07.2006. u 10:17 - pre 215 meseci
E da, to, System Restore, ali palo mi je sada jos nesto na pamet, mozda nije losa ideja, ako ima slucajno (ili ako ga moze nabaviti), Hiren´s Boot CD (ili tako nekako se zove), i s njega u Dosu, tj. dok se sistem ne digne, pokreniti kojekakve anti-virus programe i sl. pa da ga tako proba ocistiti, pa onda staviti onu zakrpu, a mislim da se zove AutoPatcher XP (zadnji koji sam imao je bio november 2005- ako se ne varam), nije lose, a popuni hrpu stvari koje fale u Win-u.

 
Odgovor na temu

Dejan Djurovic
Deki bre
Kao Gorila u magli

Član broj: 92366
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin31.07.2006. u 11:19 - pre 215 meseci
Dobar je hiren's boot cd, na njemu ima jako dosta programa ima sto za skeniranje od virusa sto za razbijanje sifri iz hash fajla. Jako puno opcija ima, i dobrih programa. Ima jedan dobar program pod nazivom System Mehanic, za odrzavanje rachunara u njemu se moze naci apsolutno sve vezano za odrzavanje i pravilan rad operativnog sistema. Mozda bi mogao i sa time da proba. Ako treba serial za program, tu sam. System Mehanic.
Hocu ja, da izjavim nesto za dnevnik!
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin31.07.2006. u 12:06 - pre 215 meseci
Koliko sam primjetio nema pokretacevog (teme) pitanja vec 5-6 dana, a mi smo mu ovdje nabacali neku malu hrpicu rjesenja da proba, pa eto ako proba nek javi moze li, a ako ne, da ih nabacivamo jos, a taj System Mechanic nisam probavao tako da ne znam...
 
Odgovor na temu

peuraca
beograd

Član broj: 48674
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin14.09.2006. u 00:31 - pre 214 meseci
da li mozes da mi pomognes meni sfc /scannow ne funkcionise jednostavno odbacuje cd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa Windows XP - povratak na uvodni skrin

[ Pregleda: 3721 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.