Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc oko wireless-a

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko wireless-a

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

special-kk
bgd

Član broj: 91014
Poruke: 48
*.87.eunet.yu.



Profil

icon Potrebna pomoc oko wireless-a19.07.2006. u 09:55 - pre 216 meseci
Pozdrav, nadam se da mi neko moze pomoci da razresim ovu “dilemu” .
Nisam ranije imao nekih iskustva sa wirelles-om.

Ukratko: Imam D-link G550 karticu, uradio sam cantenu, povezao sve i postavio antenu. U system tray-u na konekciji pokazuje Signal Stength : Good. D-linkov program pokazuje da je Signal Stength Exellent 94% . Stvar koja me buni je da u Advanced statusu konekcije istog d-linkovog programa pokazuje : Current Signal Strength 94% i jos jednu novu stavku koja me buni -> CURRENT SIGNAL QUALITY 18% !!!…..Ne znam da li je to sve merodavno …. U Network Stumbleru pokazuje konstantno –70 db…da li je dovoljno za normalan rad? Podesio sam konekciju po uputsvima I pokusao sa proizvoljnim username i pass da se konektujem…ali stalno dobijam gresku -> Error 800 : Unable to establish VPN connection. VPN server may be unreachable, or security parameters may not be counfigured properly for this connection…uvek dobijam tu gresku….pa i kad “ugasim” d-linkovu karticu na Disable Radio…

Ne znam u cemu je problem i gde gresim , jer ne moguce da je to klasicna greska za pogresan usnm i pass bas zbog poslednjeg gore navedenog L Nadam se da mi neko moze pomoci, jer ne znam sta je sledeci korak…sve kao radi a u stvari ne radi…(sledeci korak je da odem i uplatim flat od 1200-1500 din… ali sta mi vredi ako nesto nije u redu….
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

fibula
Becskerek - Budapest

Član broj: 27560
Poruke: 130
*.beobug.com.

ICQ: 50738105
Sajt: www.muzslya.co.cc


+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a19.07.2006. u 20:54 - pre 216 meseci
Evo i ja imam problem, imam karticu D-link DWL 520+ i kantenu 10m kabla sad sam bas upravo montirao opremu signal quality mi je 100% onaj signal strengt 74% sve radi ok ali konektujem se ja na beotel-ov ap puszti me sa teszt user name i password koji su mi dali ali cim sam na netu za prodje jedan ili dva minuta restartuje mi se kompjuter. Da mozda asusova maticna ploca se ne slaze sa D-link ili me njihov ap namerno restartuje ili stvarno ne razumem, nemam nikakvog iskustva sa wirelesom.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a31.07.2006. u 16:21 - pre 216 meseci
Citat:
D-link DWL 520+
moj drugar je skoro kupio istu karticu i isto mislim da ima asusovu plocu i poceo je da mu se restartuje racunar otkako koristi wireless.kada ide preko dial-up sve je normalno.ocigledno ova kartica (a ima ih jos sigurno) se ne slaze sa maticnom plocom a cuo sam za takve situacije sa d-linkom na jos nekoliko foruma,i sve se resavalo zamenom kartice sa drugim cipsetom.ja koristim karticu canyon ok 20 eura i za 6 meseci nikad nisam imao nikakav problem.

javi kad probas nesto novo.

pozdrav
 
Odgovor na temu

dimberg

Član broj: 90617
Poruke: 13
*.flashnet.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a03.08.2006. u 13:48 - pre 215 meseci
nije tacno a se assus maticna i d-link 2,4 GHz nepodnose evo sad sam radio bas tu kombinaciju a klijent je udaljen nekih 1,5 km od access pointa i sve funkcionise odlicno.dali si proverio koji standard koristi provajder a koji standard podrzava tvoja kartica mada i to nebi trebalo da pravi problem,dali si probao da odneses karticu pa da probas na nekom drugom racunaru?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a03.08.2006. u 16:57 - pre 215 meseci
Citat:
dimberg: nije tacno a se assus maticna i d-link 2,4 GHz nepodnose evo sad sam radio bas tu kombinaciju a klijent je udaljen nekih 1,5 km od access pointa i sve funkcionise odlicno.dali si proverio koji standard koristi provajder a koji standard podrzava tvoja kartica mada i to nebi trebalo da pravi problem,dali si probao da odneses karticu pa da probas na nekom drugom racunaru?
a da li ti je ista ploca i kartica kao u pomenutom slucaju?
i kad sam to rekao nisam rekao zato sto sam nesto ekstra pametan i sve znam nego iz iskustva drugih i to bas na ovom forumu mislim da je nekoliko ljudi to spominjalo.a inace kod istog tipa sam ja ubacivao moju karticu (canyon wf511) i radilo je mnogo bolje nego nego sa ovim d-linkom koji je inace duplo skuplji.a inace kod provajdera je b standard.a inace sam u mnogo slucajeva cuo da postoje slucajeva kada se nepodnose maticne ploce sa nekim karticama i sto se resava uzimanjem kartice sa drugim cipsetom.ovo ne vazi generalno ni za jednog proizvodjaca ali cini mi se da je sa d-linkom najvise problema.

ps:da neko ne pomisli da namerno pricam protiv d-linka,samo kazem na kakva iskustva sam ja nailazio a ja licno sam sasvim zadovoljan mojim canyonom od 20 eura.

pozdrav
 
Odgovor na temu

dimberg

Član broj: 90617
Poruke: 13
*.flashnet.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a04.08.2006. u 07:32 - pre 215 meseci
u mom slucaju pricamo o assus-u a7v8x i D-link DWL 520+ i kazem da radi.ni ja ne koristim d link koristim mercury karticu
pozdrav
 
Odgovor na temu

Neo.ru
nezaposlen
/home

Član broj: 104155
Poruke: 1
212.62.46.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a07.08.2006. u 01:09 - pre 215 meseci
Pozdrav svima! Meni bi trebala mala pomoc i unapred se zahvaljujem svima na pomoci!
Imam u racunaru wireless karticu povezanu na lokalnog internet provajdera i kupio sam AP US Robotics 5450 i povezao na taj racunar i postavio da radi kao AP i za drugi racunar u susednoj sobi kupio asusovu PCI wireless karticu i sad dolazi moj problem,
na prvom racunaru imam internet i cim prikljucim AP meni se gubi internet sa provajderom ali ne i veza a tad imam smojim drugim racunarom vezu i mogu da sherujem fajlove ali nemam na njemu internet ali i na prvom racunaru i cim iskljucim AP mogu da idem na internet na prvom, ne znam u cemu je problem jeli moguce da to ne dozvoljava s'nekim programom moj provajder pa od njega treba da trazim neku posebnu dozvolu ili u cemu je problem? UNAPRED HVALA!!!
Copyleft by Neo.ru®
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Potrebna pomoc oko wireless-a07.08.2006. u 07:15 - pre 215 meseci
Nije ti dobro podesen default gateway, ruting ili nesto slicno.
Nije to pitanje za Wireless forum.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Potrebna pomoc oko wireless-a

[ Pregleda: 2720 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.