Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?

[es] :: Video kompresija :: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6067 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
195.252.103.*



+5 Profil

icon Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?18.07.2006. u 15:15 - pre 216 meseci
Kada sam snimljeni materijal sa satelita u TS formatu prebacio u mpeg javile su mi se neke horizontalne linije. Znam da je ovo normalno za mpeg ali da li te linije mogu nekako da se smanje u WinAVI-ju? Pokusao sam opciju soften picture ali nece. Da li neko zna kako ovo da rezim?


Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?18.07.2006. u 20:34 - pre 216 meseci
Pozdrav! Meni su se takvi simptomi javljali pri istovremenoj promeni rezolucije i proporcija slike u mpeg fajlovima. Ne znam koji si program za konvertovanje koristio, možeš pokušati sa PVA strumentom a možda i sa Mpeg Video Wizard-om, takođe malo koristi pretragu, mislim da se na forumu BalkanSat-PC dvb kartice pisalo o konverziji ts-mpeg.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
80.93.253.*



+19 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?23.07.2006. u 22:24 - pre 215 meseci
Ovo je klasican primer gde treba uraditi deinterlace. E sad, taj filter postoji u VirtutalDub-u. Da li moze i u WinAVI-iju... ne znam. Probaj TMPGEnc.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?23.07.2006. u 22:30 - pre 215 meseci
Meni Winavi radi mnooogo brze konverzije od tmpgenca ali mnogo brze, konverzija 12 xvid fajlova u pun dvd se uradi za 2 sata dok mi je tmpgenc nesto iskalkulisao oko 17 sati i ja odustao :(
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?23.07.2006. u 22:34 - pre 215 meseci
Evo sad bas gledam opcije, nazalost nema deinterlace u winaviju :(
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
195.252.103.*



+5 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?24.07.2006. u 13:18 - pre 215 meseci
Da li moze u VirtualDub-u da se importuje mpeg file i da se exportuje u mpeg?
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?24.07.2006. u 22:14 - pre 215 meseci
Postoji Vdub MPEG ali nije moguće ekspotrovati mpeg nego samo avi. Postoji u Mpeg Wideo Wizardu ta mogućnost.
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
195.252.103.*



+5 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?25.07.2006. u 20:35 - pre 215 meseci
Ma znam ja za Wizard nego me interesovalo to za Dub jer ima dosta filtera.
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 10:48 - pre 210 meseci
Citat:
RMAN: Da li moze u VirtualDub-u da se importuje mpeg file i da se exportuje u mpeg?


Izvinjavam se ako je tema malo zastarela, ali pošto sam u međuvremenu saznao odgovor, samo da ti javim da može da se exportuje mpeg, korišćenjem frameservinga. VDub nema svoj mpeg encoder, ali frameservingom postižeš to da fajl exportuješ iz VDub-a u mpeg korišćenjem nekog standalone enkodera, recimo TMPGEnc. Ako je tvoje pitanje još uvek aktuelno, javi pa ću ti napisati kako da to uradiš.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 12:03 - pre 210 meseci
Citat:
Daniel011: Izvinjavam se ako je tema malo zastarela, ali pošto sam u međuvremenu saznao odgovor, samo da ti javim da može da se exportuje mpeg, korišćenjem frameservinga. VDub nema svoj mpeg encoder, ali frameservingom postižeš to da fajl exportuješ iz VDub-a u mpeg korišćenjem nekog standalone enkodera, recimo TMPGEnc. Ako je tvoje pitanje još uvek aktuelno, javi pa ću ti napisati kako da to uradiš.
Licno nikada nisam koristio tu opciju, pa ako imas vremena napisi kako se koristi i kako exportovati mpeg
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.vdial.verat.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 12:26 - pre 210 meseci
Cinema craft encoder ce te oduseviti, radi sa mpeg-ovima sta hoces!

VDub- moze preko ffdshow u video compresion da radi sa mpg2

"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 13:22 - pre 210 meseci
@Shon3i

Postupak bi bio sledeći:

U slučaju da ranije u sistemu nije bila instalirana podrška za frameserving, treba je instalirati na sledeći način:
1. Pokrenuti fajl AuxSetup.exe koji bi trebalo da se nalazi u VirtualDub direktorijumu;
2. Kliknuti na taster "Install Handler".

Ako je od ranije već instalirana podrška za frameserving, onda prethodne dve tačke nije potrebno izvršiti, nego se može odmah preći na glavni postupak:

1. Pokrenuti VirtualDub, učitati u njega željeni video-fajl, po potrebi primeniti filtre po želji. Ako se radi resize ili cropping, imati u vidu da i širina i visina videa koji se dobija moraju biti celobrojni umnošci broja 8, kako bi mogao da se exportuje u mpeg;
2. Pokrenuti frame server na sledeći način: klik na File, pa "Start frame server", zatim u novom prozorčetu kliknuti na Start. Zadati neko ime VDR-fajlu. (To je fajl koji samo predstavlja vezu između VirtualDub-a i mpeg-encodera, nije nikakav video-fajl.) VirtualDub prozor će se ovime ukloniti, a umesto njega će se pojaviti prozor Frameserver mode. Ovaj prozor ne treba isključivati dok se ne završi proces enkodovanja;
3. Pokrenuti TMPGEnc i u njega, kao video source, učitati VDR fajl koji je dobijen u prethodnom koraku. Pritom je potrebno pod "Files of type" odabrati "all files", kako bi fajl sa extenzijom vdr mogao biti vidljiv. Osim na ovaj način, vdr fajl je moguće učitati i jednostavnim prevlačenjem mišem u TMPGEnc;
4. Podesiti parametre enkodovanja po želji i startovati enkodovanje;
5. Po završetku enkodovanja, vratiti se u VirtualDub-ov prozor "Frameserver mode" koji se pojavio u 2. koraku (neće ga biti moguće naći na Taskbar-u, nego se mora tražiti pomoću alt+tab.) Kliknuti na "Stop serving", posle čega će se ponovo pojaviti glavni VirtualDub prozor.

Eto, nadam se da nisam nešto propustio, isprobaj, pa ako bude nekih problema, javi pa ćemo da vidimo.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 13:59 - pre 210 meseci
@Daniel011
Vezano za problem koji je postavljen na pochetku ove teme propustio si podeshavanja za deinterlace u VirtualDub-u.
Nisam siguran mada mislim da moze sve to da se odradi preko avisynth skripte koju pravi MeGUI deinterlace analizator....pa tako napravljenu avisynth skriptu importovati u neki DVD/mpeg2 koder (TMPGEnc,CCE,Canopus ProCoder itd.), a zvuk posebno tretirati....jedno od mogucih reshenja
Mada mislim da je sve to suvishno kad Canopus ProCoder prirodno podrzava .TS ekstenziju kao i deinterlace...ne znam za ostale DVD/mpeg2 kodere.

Pozdrav

P.S. shto se tiche frameserving avisynth je mnogo vishe podrzaniji od strane razlichitih video programa za razliku od VirtualDub-ovog VDR fajla...mozda nije na odmet nauchiti malo kako se pishu avisynth skripte...barem neke elementarne stvari - umeju da te spase muke
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.vdial.verat.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 14:24 - pre 210 meseci
postoji virtual dub mpeg2
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 14:38 - pre 210 meseci
Citat:
sergio2matrox: postoji virtual dub mpeg2


Naravno, postoji VirtualDubMpeg koji može da otvara MPEG2 fajlove, može da ih otvara i VirtualDubMod, ali ovde sad nije reč o importovanju, nego o exportovanju u mpeg.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 14:51 - pre 210 meseci
@Shon3i
Jel znash neki TS demultiplekser?!...Mislim za MP4 postoji Yamb 2.0, za AVI/MKV AVIMuxGUI ili MKVtoolnix(MKV),a za TS josh nigde nisam sreo na netu nijedan program....
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?14.01.2007. u 16:39 - pre 210 meseci
@Daniel011 probao sam sve radi ok, slozices se da je ovaj proces sada totalna glupost. Ovo je dobro samo ako se koriste VirtualDub interni/externi pluginovi, mada i to je sada sve bezveze pored AviSyntha koji moze i njih da koristi.

@Boki70a DGMPGDec/DGIndex http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec.html, koji je ustvari MPEG1/2 Decoder and Frame Server

Citat:
P.S. shto se tiche frameserving avisynth je mnogo vishe podrzaniji od strane razlichitih video programa za razliku od VirtualDub-ovog VDR fajla...mozda nije na odmet nauchiti malo kako se pishu avisynth skripte...barem neke elementarne stvari - umeju da te spase muke
Nema tu sta da se nauci bog zna, i sve je u dokumentaciji objasnjeno na prost nacin.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 14.01.2007. u 17:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?15.01.2007. u 02:00 - pre 210 meseci
Citat:
Shon3i: @Daniel011 probao sam sve radi ok, slozices se da je ovaj proces sada totalna glupost. Ovo je dobro samo ako se koriste VirtualDub interni/externi pluginovi, mada i to je sada sve bezveze pored AviSyntha koji moze i njih da koristi.


Do sada sam taj postupak radio na ovaj način koji sam ti opisao, ali bih bio zainteresovan da isprobam i postupak koji ti predlažeš, pa da ih uporedim. Da li te ne bi mrzelo, kad budeš imao vremena, da i ti meni opišeš u osnovnim crtama postupak koji ti primenjuješ, kao i koje programe koristiš?
Znači, osnovna ideja je da je izvorni fajl mpeg, da se on zatim obradi, pa da se rezultat (po mogućstvu nekim kvalitetnim kompresorom) direktno exportuje takođe u mpeg - znači, bez kreiranja nekog intermedijarnog avi-fajla koji bi se zatim rekomprimovao u mpeg.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?15.01.2007. u 20:23 - pre 210 meseci
Vrlo prosto, sve sto ti treba je:

1. Dgmpgdec 1.48 ili 1.49 beta
2. Avisynth 2.5.7
3. Bilo koji mpeg encoder, TMPGEnc, Mainconcept, ili bilo sta sto ima .avs skriptu za input.

otpakujes dgmpgdec u neki folder bilo koji, instaliras avisynth, i iz dgmpgdec foldera u avisynth plugins folder obicno je to "C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins" prekopiras DGDecode.dll fajl.

1. otvoris DGIndex.exe i ucitas mpeg/vob/m2v/ts fajl bilo sta podrzava DGIndex, nista ne diras i eventualno stavis na audio->output metod->disable ako neces da demuksujes audio, a mozes i da ga demuxujes ako ces posle da ga muxujes ponovo.

2. odes na File->Save Project i das neko ime.d2v, kada se zavrsi demuxovanje, dobices jedan d2v fajl i eventualno neki mpa ili ac3 fajl ako si demuxovao audio.

3. Otvoris notepad i napises avs scriptu koja bi trebala izgledati ovako

mpeg2source("ime.d2v")
Crop(x,x,x,x)

BicubicResize (x, y, 0, 0.5) ili
BilinearResize (x, y) ili
GaussResize (x, y) ili
LanczosResize (x, y) ili
Lanczos4Resize (x, y) ili
PointResize (x, y) ili
Spline16Resize (x, y) ili
Spline36Resize (x, y)

moji favoriti Lanczos4Resize i Spline36Resize jer daju najostriju sliku sa najmanje artifakta.

ako ti je pisanje avs skripte tesko onda mozes da odradis preko nekog avs editora kao sto su GordianKnot, MeGUI, AvsP.

4. Ucitas tu skriptu u TMPGENc i encodujes
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?15.01.2007. u 21:02 - pre 210 meseci
"Postoji Vdub MPEG ali nije moguće ekspotrovati mpeg nego samo avi. Postoji u Mpeg Wideo Wizardu ta mogućnost."

VirtualDUB Mpeg2 1.6.11 u Video compression uzmeš ffdshow, odabereš lepo mpeg2 pa tu zategneš šta god ti zatreba oko exporta
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Konvertovanje Mpeg2 u DVD pomocu WinAVIVideoConverter-a?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6067 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.