Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?

[es] :: Rasterska grafika :: Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?

[ Pregleda: 4182 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LuniX

Član broj: 100582
Poruke: 13
*.beobug.com.



Profil

icon Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?16.07.2006. u 22:40 - pre 216 meseci
Znaci nije neki probelam ali ne mogu da instaliram Corel 12 na Win XP pa me zanima da li postoji jos neki nacin da resim problem.

Treba da napravim krug precnika oko 2 cm i "ubacim" (zalepim) na drugu sliku. I tako nekoliko desetina krugova.
Da li je to moguce u photoshopu?
*


FREE SMS Sljaka 100%




*
 
Odgovor na temu

johnny_014
Valjevo

Član broj: 79900
Poruke: 19
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.

ICQ: 48312214
Sajt: www.pixelart.co.yu


Profil

icon Re: Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?20.07.2006. u 01:35 - pre 216 meseci
Pitam se da li si uopste procitao pitanje koje si sam postavio?
Verovatno nisi, jer ti je pitanje formulisano tako da nisam siguran da sam razumeo sta je tvoj problem, al ajde da nagadjam

Imas sliku ( verovatno vecih dimenzija ) na koju bi zeleo da polepis neke druge (manje) slike, koje bi, svaka ponaosob, bile u krugovima od po 20 mm?
Ajde ovako:
Na slici koju koristis kao pozadinu napravi novi Layer. Na njemu alatkom za kruzne selekcije napravi krug. Ako koristis CS2 kad budes odabrao alat (eliptical marquee tool) ispod glavog menija na promenljivoj paleti pojavice ti se opcije fether, style itd. U opciji style podesi fixed size i u polja koja ce ti se otvoriti ukucaj width:20 mm i height:20 mm. Klikom na sloj dobices krug zeljenih dim. Ofarbaj unutar te selekcije bojom po tvom izboru (paint bucket tool npr ili Alt+del). Deselektuj selekciju.
Otvori sliku koju hoces da ubacis u prostor tog kruga. Alatkom Move samo prevuci tu sliku u tvoj dokument,
Ona ce se automatski pojaviti na novom Layeru. Pomeri je iznad svog kruga, ako ti je prevelika mozes je i transformisati itd
E sad ono glavno ( kako bi Corelasi rekli power clip:)) Na paleti Layers postavi kursor izmedju layera na kojem ti je slika i layera na kojem ti je krug. Drzi pritisnut taster ALT. Kad dodjes na pravo mesto kursor ce promeniti izgled u dva kruzica sa strelicom. Tadmu daj desni klik i...... to je valjda to sto trazis
to ponovi jedno dvadesetak puta i eto. Naravno sve to moze i drucije ali u tome je i lepota svega zar ne
Ako nisam dobro rzumeo..... ***i ga dzabe sam pisao

Pozz

: : smislicu nesto pametnije drugi put : :
 
Odgovor na temu

LuniX

Član broj: 100582
Poruke: 13
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?20.07.2006. u 12:45 - pre 216 meseci
Prvo, hvala

evo da objasnim sta je problem.
Trebao sam na sliku "tabla ruleta" da ubacim zetone -obicne krugove.
ALi posto nemam corel interesovalo me je da li moze u nekom drugom programu.

Poz
*


FREE SMS Sljaka 100%




*
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Kako da ubacim (pre toga napravljenu) sliku na drugu sliku a da nije u pitanju Corel?

[ Pregleda: 4182 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.