Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu

[es] :: Windows mreže :: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu
(Zaključana tema (lock), by Milos Stojanovic)

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoki_3lava
Zoran Kostadinovic
Nis

Član broj: 93591
Poruke: 3
82.208.209.*



Profil

icon Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu16.07.2006. u 17:29 - pre 216 meseci
U vecini slucajeva je misljenje da je bolji NTFS nego FAT32. Cuo sam isto i od drugih, ali imam jedan
problem pa bi mi vasa, eventualna, pomoc dobrodosla.
Imam igraonicu i umrezene kompjutere preko svica. Na kompjuterima, gde mi je FAT32, mogu da pristupim
bilo kojem folderu a tamo gde je NTFS ne mogu da pristupim WINDOWS i Program Files folderima (ovo se odnosi
na pristup preko mreze).
Kako mi je pristup u njima veoma vazan, a nisam uspeo da pronadjem nikakvo resenje, poceo sam da
formatizujem hard diskove u FAT32.
U NTFS postoje ogranicenja koja bi mi veoma koristila i zato bih vam bio zahvalan ako bi mi pomogli.
Neznam dali im je uopste moguce pristupiti, nekim podesavanjima. Inace, svuda mi je instaliran Windows XP
Home SP1.
Na ovom forumu sam nasao savet: \\ip od kompa kojem hoćeš pristupit\c$, ali opet nece. Bio je tu jos jedan savet, ali ni on mi nije pomogao.
Moram da napomenem da je moje znanje u vezi kompjutera, osrednje, mozda i malo vise. Prvi put se obracam
za pomoc pa se nadam da ce stici neki odgovor.
 
0

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu16.07.2006. u 22:05 - pre 216 meseci
Nemam bas nesto iskustva sa mrezama ali cu probati da ti pomognem.
Desni klik na Program files => Properties => kartica Sharing => otkacis Share this folder
Takodje pogledaj i pod Permissions.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu17.07.2006. u 15:19 - pre 216 meseci
Citat:
zoki_3lava: Na ovom forumu sam nasao savet: \\ip od kompa kojem hoćeš pristupit\c$, ali opet nece. Bio je tu jos jedan savet, ali ni on mi nije pomogao.


Sto? Sta kaze?
Potrebno je da imas admin pristup tom kompu da bi koristio admin share (ovo se tako zove).
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu18.07.2006. u 07:54 - pre 216 meseci
Da li je XP ili neka Win Server masina?

Evo pogledaj malo

http://compnetworking.about.co...working/ht/sharewinxpfiles.htm

ili

http://www.petri.co.il/enable_...file_sharing_in_windows_xp.htm
Bojan
 
0

ivanknezovic
mrezni admin
Zagreb

Član broj: 56955
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu18.07.2006. u 13:23 - pre 216 meseci
Tvoj problem je u nedovoljnim pravima za pristup tim folderima.ako radi pod FAT32 a ne pod NTFS-om onda je to 100% problem. Kad napravis share folder idi i takodjer i na security tab...trebo bi ti biti pored taba za share i tamo podesi svoj account da moze pristupit tim/tom folderu. A ako hoces napravit share c: da se vidi onda prvo klikni na Do not share this folder,klikni ok i onda ponovno idi radit share c: al izostavi znak $ iz naziva.
Qa'pla
 
0

Uroš Ivanović
Uros Ivanovic
Beograd

Član broj: 146750
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu29.05.2007. u 15:33 - pre 205 meseci
Mozes da "zaobidjes" restrikcije vezane za admin share na sledeci nacin.

1.) Iskljucis Simple File Sharing **
2.) Desni klik na folder, properties, security, advanced
2.1) Veoma verovatno ti nije ukljuceno "Inherit Permisions", da jeste ne bi imao problema, ali za svaki slucaj ako je cekirano iskljuci i stavi "Copy Permisions"
3.) Add
4.) U "Enter the object name to select" upises NETWORK i kazes ok, potvrdis NETWORK, cekiras Alow pored Full Control ili podesis kako zelis, ok, ok.

Ovo ce dozvoliti svima koji preko mreze pokusaju da pristupe tom folderu da to urade, a kako si pomenuo da radis u igraonici ne znam koliko ce ti se to svideti. Za izdvajanje konkretnog usera sa REMOTE masine mislim da je potrebno editovanje polisa, a to je vec izvan mog domena, mozda bi neko iskusniji mogao da ti pomogne sa tim.
S druge strane, uobicajeno je da je medju ogranicenjima za klijentske naloge u igraonicama i zabrana pristupa mrezi.

Ovo ce raditi 100% na XP, XPSP1 i XPSP2. Ako zapnes negde pitaj slobodno :) pozdrav


** 1) Desni klik na START, explore (ili winkey+e)
2) Tools, Folder options
3) View kartica
4) Zadnja opcija, "Use simple file sharing", iskljuci
 
0

[es] :: Windows mreže :: Problem je sto ne vidim Program Files, kroz mrezu
(Zaključana tema (lock), by Milos Stojanovic)

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.