Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

stimer za gitaru...

[es] :: Elektronika :: stimer za gitaru...

[ Pregleda: 5571 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pera_Anarhista
Autonomija

Član broj: 3473
Poruke: 113
*.176.202.62.dial.bluewin.ch



Profil

icon stimer za gitaru...16.01.2003. u 19:07 - pre 258 meseci
pozdrav
hteo bih da sklepam jedan stimer za gitaru... problem je sto je najdublja zica najglasnija, a nije u pravom smislu sinusoidna funkcija, vec ima vise razlicitih frekvencija odjednom, gde je ona prava koja pravi ton najglasnija. Druga zica je nesto visa, ali zbog toga tisa i ona isto ima dodatne frekvencije... Ja bih hteo da ih posle prosledim na uredjaj digitalno, znaci moram da koristim neku vrstu granice. Kako da sve ispeglam da budu na istom nivou, ako moze nekako automatski... znaci - ako je amplituda recimo 2 V (nije, ali nema veze :) ) od e zice, onda je treba staviti na 1. ako je amplituda od a zice 1.5 V opet je staviti na 1 V itd. znaci, da mogu da frekvencije sa amplitudom 1 V da poredim. (lupio sam brojeve, bitno je samo da mogu da ih uporedim...). Mislio sam da ubacim u celu pricu rezonancu (ako sam shvatio gitara daje naizmenicnu struju / napon ?), pa jednostavno sest puta zaredom, ali mi to zvuci kao previse jeftino resenje...
negde se spominju avr-ovi. sta je to ? problem mi je samo ovo peglanje, ostatak je lak...

hvala unapred
nema mira, nema pravde

http://www.anarchy-serbia.tk
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: stimer za gitaru...

[ Pregleda: 5571 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.