Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

impulsi...

[es] :: Fiksna telefonija :: impulsi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5526 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: impulsi...23.01.2003. u 09:58 - pre 258 meseci
Citat:
iNCUBUs:
A i niko da mi odgovori, pa da ponovim: zvanično postoje dve tarife za potrošnju struje. U 22h mi se upali lampica koja signalizuje jeftiniju tarifu i ugasi se u roku od 5-15 minuta. Računi za struju viši nego ranije, potrošnja ista.


Imas li uklopni sat? Sto ne proveris da li je ispravan i tacno podesen? Uklopni sat ako ga imas, nalazi se u tvom objektu i dostupan ti je. Ako si na daljinskoj kontroli onda sumnjam da tu tarife ne funkcionisu.

Jesi li mozda probao da prijavis kvar EPS-u?


 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: impulsi...23.01.2003. u 11:41 - pre 258 meseci
Citat:
Mihailo:
Kuc-Kuc :) McDonalds? USA? Ako nisi primetio pričamo o tome da tužiš TELEKOM u SRBIJI. Baš taj Telekom koji ima monopol i prema kome se država ponaša kao da su ugrožena vrsta, baš ta Srbija gde sudski spor u proseku traje 10 godina. Znači ja tužim Telekom zbog gore opisane situacije, i u najboljem slučaju posle X godina suđenja oni mi oproste račun i plate troškove suđenja. Nemam ni vremena ni živaca za to.


Ma ne bi ti trebalo toliko sigurno! Je l' si probao pa znas? Kada su provajderi tuzili telekom dobili su tuzbu i nisu cekali x godina. Druga je stvar sto ih je telekom zeznuo pa im je ukljucio i odmah iskljucio telefone jer je na to imao pravo. Imao je pravo da ne obnovi ugovor sa njima. Ali hocu da ti kazem da ako imas realne argumente mozes bez problema da dobijes tuzbu i da ne cekas x godina. Pa da nije tako ne bi oni smisljali onako restriktivne ugovore i kada kupujes karticu za mobilni telefon i kada uzimas fiksni telefonski prikljucak. Njih uglavnom ne mozes da tuzis jer su se zastitili ugovorom maksimalno koliko mogu ali ako oni krse ugovor mozes sigurno bez problema da dobijes spor. Oni idu na to da nece ljudi da se bakcu sa njima i da ljudi razmisljaju isto kao i ti sto razmisljas i da niko nece ni da proba da ih tuzi jer odmah svi mislie da to traje x godina i da ne mogu da dobiju.
Pa da ne mozes da trzis drzavne insitucije onda oni roditelji nikad ne bi dobili tuzbu protiv vojske sto im je poginuo sin za vreme bombardovanja. Ako si siguran da telekom krsi ugovor slobodno ih tuzi. Niko nece ni da proba nego prica napamet da nema sanse.

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: impulsi...23.01.2003. u 13:32 - pre 258 meseci
Srki nije bas tako veselo. Slucaj sa Telekomom je bio u zizi javnosti pa je morao da bude resen. Imas sa Telekomom mnogo ozbiljniji problem: on je jedina firma koja ti meri i naplacuje svoju uslugu a da ti nemas NIKAKAV nacin da proveris da li je njihovo merenje tacno. I to im je zakon dozvolio.

Sto se sudova tice, uzmi za primer ogroman broj ljudi koji ne mogu da odu u penziju jer im firme nisu uplacivale doprinose i kada tuze firme da bi isterali svoje pravo procesi se otezu na godine, a presude ako do njih dodje, se uskladjuju sa mogucnostima firmi a ne sa zakonom. Ili, imas jedan prilicno jasan slucaj gde je jedno lice autor stampanog plana grda tuzilo drugo za narusavanje autorskog prava zato sto je ovo drugo lice napravilo plan grada na CD-u. Obrazlozenje je bilo: i ja sam hteo to da pravim. Presudjeno je u korist tuzitelja, tj, sud je utvrdio da je njegovo autorsko pravo naruseno iako je cak dokazano da CD nije pravljen po stampanoj mapi tuzitelja. Sve bi manje vise i bilo zamuljan oda u zakonu jasno ne stoji da javni dokumenti kao sto su mape i planovi gradova ne mogu biti predmet autorskog prava.

Pricas o tuzbana u drzavi gde ako ti se ucini da ti je razrezan preveliki proze na stan samo treba d a odes u opstinu i izderes se na sluzbenika koji ce ti na licu mesta smanjiti razrez na trecinu i u drzavi u kojoj ako drzavi nesto ne platis odmah ti rebnu kamate pod pretnjom popisa imovine a kad tebi drzava ne isplati ono sto je duzna ne da ne mozes da isteras to sto ti duguje a kamoli da isterujes nekakvu kamatu...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: impulsi...23.01.2003. u 23:00 - pre 258 meseci
Jesi u pravu ali ipak mislim da treba probati. Mada problem je u tome sto stvarno ili nema dokaza ili su se oni ugovorom ogradili ili im zakon dozvoljava da rade svasta pa onda zaista ne moze da se dobije tuzba i to se ne moze promeniti. Ali ako krse zakon a to se moze dokazati (malo verovatno) onda ih treba tuziti. Zeznuto jeste ali ne i nemoguce. Nadam se da ce nekada sve to ici mnogo lakse. Sada ipak imaju prednost jer je zakon takav pa mogu da se izivljavaju. Cak i ako bi ih neko tuzio mislim da ne bi dobio spor ali ne zbog toga sto je sud na njohovoj strani vec zbog zakona i ugovora koji su korisnici potpisali. Ali ako postoji dokaz da telekom krsi zakon obavezno mora da se nadje pred sudom! Moze i sud da bude na njihovoj strani ali ne bas uvek.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: impulsi...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5526 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.