Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc - html output iz memorije???

[es] :: PHP :: Potrebna pomoc - html output iz memorije???

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica75
Ivica Nedeljkovic
Freelancer - Web developer
Negotin

Član broj: 20807
Poruke: 75
212.200.123.*



Profil

icon Potrebna pomoc - html output iz memorije???13.07.2006. u 10:21 - pre 216 meseci
Imam jedan specifican problem, pa bi mi svaka ideja - pomoc dobrodosla.
Naime evo deo iz koda koji je problematican:

Code:

<?php
$template = "<html>.......<%feedscript%>....</html>";

$variable['feedscript'] = "
<?php
\$article = \"\";
    @include(\"scripts/feed.php\");
}
flush(); 
?>";
//end $variable

//zammeni sve tokene u templejtu sa odredjenom promenljivom(ja sam zbog jednostavnosti uneo samo jednu promenljivu/token)
foreach ($variable as $id=>$var){
                  $template = preg_replace("/\<\%" . str_replace("/", "\\/", preg_quote($id)) . "\%\>/" . "iU", str_replace("\$", "\\\$", $var), $template);
                         }
//dovde bi sve trebalo da je ok

echo $template;//ovde kao izlaz u [b]browseru[/b] dobijam: <html>......<?php $article = "";..?>...</html>
?>    


Problem je sto zbog promenljive(stringa) $variable['feedscript'], u rezultujucem kodu imam i php kod(ovo je ocekivano zato sto u stringu $variable['feedscript'] imam php kod) koji bih zeleo da je zamenjen stvarnim vrednostima u trenutku kada uradim ispis(echo $template).
Ovo sam uspeo da resim tako sto sam snimio promenljivu $template u privremeni fajl, a zatim taj fajl pozvao preko klase koja imitira browser(Snoopy), i to radi, medjutim ja bih zeleo da izbegnem koriscenje tog privremenog fajla, i sve potrebne zamene php promenljivih/koda uradim ako je moguce nekako u memoriji, bez koriscenja dodatnog fajla.
Da li je ovo moguce uraditi???

Nadam se da sam uspeo da objasnim u cemu je problem, i pretpostavljam da postoji neko elegantno i efikasno resenje.

Unapred hvala.
Ivica

Ivica Nedeljkovic
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.sap-ag.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Potrebna pomoc - html output iz memorije???13.07.2006. u 10:34 - pre 216 meseci
probaj da koristis eval() ( http://de3.php.net/eval ) na kraju, izmeni malo kod (ubaci echo na krau, ili tako nesto, eval izvrsava kod-string, znaci tu ti treba ili echo ili konkatenacija.


Ilio da probas da u $variable smestas rezultat izvrsenja koda koji trenutno smestas... nisam siguran da sam razumeo sta tacno pokusavas da dobijes na kraju.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

ivica75
Ivica Nedeljkovic
Freelancer - Web developer
Negotin

Član broj: 20807
Poruke: 75
212.200.123.*



Profil

icon Re: Potrebna pomoc - html output iz memorije???14.07.2006. u 23:39 - pre 216 meseci
Hvala na odgovoru, nasao sam resenje ubrzo nakon sto sam postavio pitanje na forumu, i upravo je eval() funkcija koja mi je obavila posao.

Pozdrav
Ivica Nedeljkovic
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Potrebna pomoc - html output iz memorije???

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.