Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.

[es] :: Kernel i OS programiranje :: Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.10.01.2003. u 02:00 - pre 258 meseci
Mada, sumnjam da je neko ima, da ipak pitam, da li neko ima knjigu "Operating Systems: Design and Implementation, 2nd ed." by Andy Tanenbaum and Al Woodhull ili zna gde se moze naci u e-formatu na netu.
 
Odgovor na temu

Nikola Krivokapic
Beograd

Član broj: 7267
Poruke: 49
*.cg.yu



Profil

icon Re: Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.10.01.2003. u 03:44 - pre 258 meseci
Mogu da ti kažem da je to knjiga koju bi i ja radio volio da vidim pored sebe.Tražio sam po netu nema je nigdje u e verziji ako neko nađe neka kaže,al mislim da je nema nigdje.Izgleda da je jedini način da se dođe do nje je naručivanje preko neta.

pozdrav
VANDIT
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
*.etf.bg.ac.yu

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.10.01.2003. u 10:23 - pre 258 meseci
Imam ja knjigu u stampanom formatu, na engleskom.
Dobra je, ima oko 900 strana, od kojih 500 strana zauzima kod (koji se nalazi i na CD-u). Ako pocinjete da ucite o programiranju os-ova, preporucio bih vam da prvo citate Tanenbaum-ovu knjigu Operating Systems ili Stallings-ovu Modern Operating Systems koje su vise teorijske (i njih imam i citam ih), dok ova pruza vise praktican pristup i tumacenje kako je sta uradjeno u Minix-u.
Naravno, javite se na mail turncoat[at]softhome[dot]net da se dogovorimo ako hocete da kopirate knjigu....
I posetite sajt...
"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

Nikola Krivokapic
Beograd

Član broj: 7267
Poruke: 49
*.cg.yu



Profil

icon Re: Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.10.01.2003. u 20:57 - pre 258 meseci
Ja bih rado da zivim malo blize...
VANDIT
 
Odgovor na temu

[es] :: Kernel i OS programiranje :: Knjiga o dizajnu i implementaciji OS-a MINIX.

[ Pregleda: 4345 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.