Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracija???

[es] :: PC Konfiguracije :: Konfiguracija???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4971 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Konfiguracija???07.07.2006. u 21:58 - pre 216 meseci
Ne razumem se mnogo u komponente i td,al kao sastavkljam konfiguraciju i izabrao sam dve stvari:

procesor d 805

graficka karta 7600 gs

kompjuter ce biti koriscen za 3d modeling i ostale graficke programe.

Zanime me da mi kazete ostale komponente koje su najbolje u odnosu cena kvalitet da budu u rangu ovih koje sam vec izabrao.

Gledao sam na pcberza.co.yu za graficku kartu 7600 gs ima mnogo proizvodjaca,najjeftinije je club-3d.
Sta mislite o tome i od kog proizvodjaca je najbolje da se uzme.
Narocito porednje msi i club-3d me zanima?
Posto u njihovom nazivu postoje neke oznake koje mi nisi jasne da li su sve to iste graficke karte 7600 gs,a ako nisu koje varijante postoje sve ove karte i u cemu je razlika!

Kuciste bih hteo da uzmem neko providno!

A mis da preporucite neke koji sluzi za precizan rad!

Molim da pisu strucni ljudi koji se razumeju(a ne komentari tipa ja imam to i to,uzmi nece da se pokajes)

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 00:32 - pre 216 meseci
Pozdrav ginodauri, imam dobre vesti za tebe. Što se tiče procesora, napravio si sasvim dobar izbor(čak i odličan), jer se dotični procesor može sa običnim kulerom naterati da stabilno radi na bar 3.3 GHz, što dosta ubrzava 3D rendering kojim ćeš se baviti.

Nažalost, nisi naveo ostale komponente koje bi uzeo, poput matične ploče, memorije, hard diska itd. Za ovaj procesor ne bih ti nikako preporučio da uzimaš najjeftinije matične ploče, bolje uzmi malo skuplju ploču, jer ćeš na taj način ostvariti primetno stabilniji rad, s obzirom da je u pitanju dual-core procesor.

Nvidia 7600GS je sasvim solidna karta, ali ništa više od toga. Ako bi skupio još malo para i kupio ipak primetno bolju 7600GT, to bi bio pun pogodak za tebe. Ali, i 7600GS je dobra kartica, i nema mnogo veze da li ćeš uzeti Club3D ili MSI model.

Što se tiče miša, tu nema mnogo dileme. Najbolji je Logitech optički miš MX518, ako hoćeš žični, ili MX600 ako hoćeš bežični. Koštaju oko 55 evra, ali su vrh vrhova. Ima i nekih Logitech modela G6, ali ne znam mnogo o njima, to je čini mi se srednja klasa, dok je MX serija vrhunska klasa.


P.S. Druže, važno obaveštenje. Razmisli dobro da li da uzimaš Pentuim D 805, kad za okruglo 200 evra imaš sledeći procesor: INTEL Pentium D 930 3.0GHz,BOX LGA 775,FSB 800MHz,2x 2MB,64bit, DualCore €200.60

Pošalji mi privatnu poruku da ti kažem gde ga ima u Bg, jer nije ovde dozvoljeno da reklamiram firme


P.S.S. Evo, da dovršim ako matične ploče, moja topla preporuka je da razmotriš između ovih nekoliko modela, sve su malo bolje i odlično rade posao:

1)MSI 945P NEO-F (i945P/ICH7R,1066MHz,DDR2,1xPCI Exp.16X,3xPCI Exp.1X,3xPCI, LAN Gigabit, Sound 7.1, SATA, RAID, USB 2.0, ATX, cena 100 evra)

2)ASUS P5PL2 (i945PL/ICH7,800MHz,DDR2,1xPCI Exp.16X,2xPCI Exp.1X,3xPCI, LAN Gigabit, Sound 5.1, SATA2, USB 2.0, ATX, cena 91 evro)

3)ASUS P5ND2-SLI (nVidia NF4 SLI , LGA775 , 1066MHz, DDDR2 Dual Channel , 2xPCI Exp.16X, 2xPCI Exp.1X, 3xPCI, G-Lan, 7.1 Sound, 10 USB 2.0, SATA, multi-RAID, cena 90.27 evra)





[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 08.07.2006. u 01:45 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 01:49 - pre 216 meseci
ja tu plocu pod 2) bih preporucio, ali za izbegavanje, >:-)
za mene je ploca gigabyte 8i945p-g super izbor za oko 100e.
drugo pitam se kako izgleda kad za render koristis masinu koja je overclockovana za pola GHz - spremi odmah i tiganj, mast i jajca ali 805ica ce i bez ikakvog oc biti odlicna za tu namenu
inace izgleda da taj 930 sad moze da se nadje i za 190ak evra pa cak i malo manje- definitivni favorit u tom cenovnom rangu
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 02:01 - pre 216 meseci
Da, u pravu si, 930 je definitivno odlična kupovina, pogotovo sad kad mu je cena pala na ispod 200 evra. A i ima veliku prednost u odnosu na Pentium D 805, jer radi na punoj 800 MHz magistrali(FSB za neupućene), i ima 4 MB L2 keša ukupno, što kod Pentium D procesora itekako ima veze(tj, dosta se dobija na brzini u solidnom broju slučajeva).

A, pošto se radi u najnovijem 65 nm proizvodnom procesu, daleko se manje zagreva od 8xx serije Pentium D procesora, što konretno znači da se ovaj 930 može naterati da stabilno radi čak i na 3.75 GHz, ako znaš šta radiš. A i zagrevanje mu ni tad neće biti preveliko, u osnosu na 8xx seriju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 10:33 - pre 216 meseci
Sto se tice procesora ipak je dosta velika razlika u ceni izmedju d 805 i 930 tako da mislim zbog odnosa cena kavalitet bolje da uzmem d 805.
ista situacija i za 7600 gs i 7600 gt-posto je 7600 gs sedma serija valjda moze duze da izdrzi upgrade od recimo 6600 gt?
Vidim da postoje karte 7600 gs sa 256 i 512.Koju je pametnije uzeti u odsnosu na sledici upgrade?
I jos jednom pitanje da li u njihovim raznim oznakama koje mi nisu bas jasne postoji neke razlike za neke specificne mogucnosti(ovo gledam na pcberza.co.yu)!

Za preporucene miseve mislim da je to mnogo 55 evra.Preporucite neki mis za manje para(bolje da je bezicni)!
Ostaje je jos pitanje kucista(neko providno kuciste)

Napajanje koje je najbolje da se uzme???

I pitanje ako se klokuje procesor da li treba neko dodatno hladjenje i td??

A i treba mi preporuka za dvd rezac ???

Za sada konfiguracija:

D 805

7600 gs

MSI 945P NEO-F (i945P/ICH7R,1066MHz,DDR2,1xPCI Exp.16X,3xPCI Exp.1X,3xPCI, LAN Gigabit, Sound 7.1, SATA, RAID, USB 2.0, ATX


 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 13:29 - pre 216 meseci
ja mogu da ti preporucim lg i nec rezace.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 19:27 - pre 216 meseci
Napajanje nemoj nikako da dozvoliš da ti uvale kinesko đubre opd 7 evra, jer su to katastrofalna napajanja što se kvaliteta izrade tiče. Razmisli o nekom modelu od 450 W marki Cooler Master ili LC Power, oba dva modela su izuzetno kvalitetna, a koštaju oko 40 evra. Ali, za napajanje ne treba štedeti pare, jer se itekako isplati, ceo sistem radi neuporedivo stabilnije, a i može više da se izvuče od overklokinga nego sa običnim kineskim napajanjem.

Šteta što nemaš para da uzmeš Pentium D 930, ali i Pentium D 805 je odličan izbor, jer je zaista prejeftin u odnosu na ono što nudi(trenutno najniža cena za njega je oko 125 evra u Bg).

Što se tiče hlađenja pri overkloku, zavisi koliko hoćeš da postigneš. Ja sam po internetu čitao da ljudi obično samo sa BOX kulerom iz njega izvuku 3.2 do 3.4 GHz, a sa dosta boljim kulerom može i do 3.8, ali moraš za to da obezbediš dosta dobar kuler koji ne košta ispod 40 evra.


Što se tiče DVD rezača, slobodno možeš da pazariš najnoviji Benq DW1655 ili Pionner 111D.


P.S. Ne reče koju memoriju planiraš da uzimaš i koliki hard disk i koje marke.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 20:23 - pre 216 meseci
Memoriju planiram da uzmem kingston 2x512 mb,kazu da je najbolja!?(mozda neka druga opcija)

Hard diska cu da uzmem 80 gb,u sk kazu da su manje vise svi isti,pa kazite koji je najbolji u odnosu cena-kvalitet?

Benq DW1655 ili Pionner 111D ako su ova ona dva iz zadnjeg broja sk(nemam ga sad pri ruci),razlika je 10 e,pise da je bolji pioneer jedino sto benq ima lightscribe(ili kako) al koce da ceka pola sata da ti napravi sliku na disku.

Jos nisam dobio odgovor sa neko providno kuciste?

Tako da za sada:
D 805
7600 gs
kingstone 2x512
harddisk?
MSI 945P NEO-F (i945P/ICH7R,1066MHz,DDR2,1xPCI Exp.16X,3xPCI Exp.1X,3xPCI, LAN Gigabit, Sound 7.1, SATA, RAID, USB 2.0, ATX
Pionner 111D
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 20:35 - pre 216 meseci
Iako si se cvrsto odlucio za hdd 80gb, samo bih ti rekao kako je to danas ipak minimum koji se ugradjuje u racunala i vrlo cesto se korisnici nakon nekog vremena odluce na kupnju jos jednog diska.Opet, to je stvar Tvojih potreba ali preporucam ti disk od bar 120GB. Neznam koliko planiras odvojiti za kuciste, ali ako bas hoces nesto fino s plexiglasom pogledaj sto se nudi od thermaltake-a. Njihova kucista su zaista extra, ali i kostaju


 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 20:44 - pre 216 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Napajanje nemoj nikako da dozvoliš da ti uvale kinesko đubre opd 7 evra, jer su to katastrofalna napajanja što se kvaliteta izrade tiče. Razmisli o nekom modelu od 450 W marki Cooler Master ili LC Power, oba dva modela su izuzetno kvalitetna, a koštaju oko 40 evra. Ali, za napajanje ne treba štedeti pare, jer se itekako isplati, ceo sistem radi neuporedivo stabilnije, a i može više da se izvuče od overklokinga nego sa običnim kineskim napajanjem.


"Kinesko djubre" je obicna fraza, 95% uredjaja je kineske proizvodnje!!! Radi se samo o kvalitetu uredjaja (makar bio i kineski) a tu vazi pravilo koliko para, toliko muzike. Cooler master iz serije Extreme Power kosta oko 40 Eur. ali, nije nimalo tih, naprotiv! Cooler master Real Power 450W je ekstremno tiho napajanje pri kotinualnom opterecenju 200-250W ali... kosta malo vise... 90 Eur.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 20:49 - pre 216 meseci
Sto se tice hdd 80 gb,do sada sam imao 40 gb i bilo mi je skoro dovoljno,sad kad imam duplo mislim da ce da bude ok.
Naracito sto sam lenj pa sve ostavljam na hdd pa kad ga napunim ceka me mukotrpan poso da to sve stavim da diskove :).
Imam jos jedno pitanje jel ima neka tastatura za svetljenjim tasterima za neke manje pare.

Gledam u sk tastatura logistech g15 je 70-80 e a kombinacija mis tastatura mx5000 150e.
Neka tastura bez dispeya i dodatnih tastera i td,samo je potrebno da svetle tasteri???
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???08.07.2006. u 23:44 - pre 216 meseci
Citat:
ginodauri: Sto se tice hdd 80 gb,do sada sam imao 40 gb i bilo mi je skoro dovoljno,sad kad imam duplo mislim da ce da bude ok. Naracito sto sam lenj pa sve ostavljam na hdd pa kad ga napunim ceka me mukotrpan poso da to sve stavim da diskove :).



Ne, tu praviš veliku grešku. Ako si već spreman odvojiti malo više novca za novu mašinu, nije dobro da štediš na hard disku. Danas je standard 200 GB, pa ti baš taj kapacitet preporučujem. Pogotovo što ćeš da se baviš 3D renderingom i ostalim profesionalnim poslovima, prostora na disku nikad dovoljno. Evo uzmi za primer mene: ja imam 2x120 GB Maxtor, pa mi i to nije dovoljno, već planiram da do kraja godine uzmem neki od bar 300 GB, a ovaj drugi ostaće isti.


Citat:
Imam jos jedno pitanje jel ima neka tastatura za svetljenjim tasterima za neke manje pare.
Gledam u sk tastatura logistech g15 je 70-80 e a kombinacija mis tastatura mx5000 150e.
Neka tastura bez dispeya i dodatnih tastera i td,samo je potrebno da svetle tasteri???


Dobar je to izbor, ako ti se to dopada uzimaj, jer je to izuzetno dobra kombinacija.


Citat:
Memoriju planiram da uzmem kingston 2x512 mb,kazu da je najbolja!?(mozda neka druga opcija)


Paaa, ne znam šta da ti kažem, ali ako je to DDR2 533 odmah ću ti reći da je to zastareo tip DDR2 memorije, pogotovo kad danas imamo u ponudi DDR2 1100 memorije. Pazari ako možeš DDR2 800 memoriju u 2x512 kombinaciji, i mnogo ćeš bolje da prođeš, veruj mi(nek ti apsolutni minimum bude DDR2 667 memorija, ali samo ako ne uspeš da nađeš DDR2 800 memoriju).



P.S. Šta si odlučio za napajanje: imaš dakle LC Power napajanja(nemački proizvođač, sajt im je http://www.lc-power.com/) , Cooler Master napajanja i kućišta(http://www.coolermaster.com/index.php) i Thermaltake napajanja i kućišta(http://www.thermaltake.com/index.asp). U svakom slučaju, daj za napajanje i 50 evra, ali znaj da je to veoma dobra investicija koja će te poštedeti kvarova komponenata usled nestanaka struje i kolebanja napona, što je čest slučaj kod nas u Srbiji. Thermaltake ima i providna kućišta, a mislim da i Cooler Master ima jedan providan model.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 00:10 - pre 216 meseci
Napajanje lc power(cuo sam da je dobro)!

Kuciste ne znam posto nisam bio informisan ta providna kucista su dosta skuplja tako da to odpada!

Preporucite neko kuciste(uslov da ima dobru drsku za nosenje)?

I hdd sam se predomislio od 160 gbi to mislim da je dosto :).
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 02:07 - pre 216 meseci
Ne reče ništa za memoriju?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 04:52 - pre 216 meseci
kosta, ja znam sta si ti mislio za ddr2 667 ali ne i on, lepo kad preporucujes ljudima ddr2 667 napomeni da prvo gledaju da latenca bude ispod 4 ili ce oni uzeti onaj skart sa cl5 koji je najcesci u prodavnicama.
cisto da ne ispadne da te jurim po forumu da bi te ispravljao.

kuciste sa drskom potrazi od proizvodjaca kme (uz koje dobijas i kung fu napajanje)

hdd od 80 gb je 50tak eura a od 200 gb je 80tak eura, pa ti sam izracunaj...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 13:16 - pre 216 meseci
Ima neka memorija geil ddr2 800 mhz 2x512 cena je kao kingstone 533 mhz.

Sta je tu bolje da uzme kingstone 533 ili geil 800?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 16:03 - pre 216 meseci
posalji specifikacije ili model geila. to generalno jeste dobar proizvodjac, ali kod nasih dilera nema pravila.

ono sto treba da gledas da CL oznaka bude maximalno 4, a pozeljno 3
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 17:13 - pre 216 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: kosta, ja znam sta si ti mislio za ddr2 667 ali ne i on, lepo kad preporucujes ljudima ddr2 667 napomeni da prvo gledaju da latenca bude ispod 4 ili ce oni uzeti onaj skart sa cl5 koji je najcesci u prodavnicama.


Znam ja veoma dobro za to, ali namerno nisam hteo da mu to pominjem, jer ne znam koliko se razume u te stvari oko memorijskih latencija. Svakako je da latencija nikako ne sme da bude CL5, za DDR2 667 na našem tržištu je odličan izbor CL4 latencija.

Citat:
ginodauri: Ima neka memorija geil ddr2 800 mhz 2x512 cena je kao kingstone 533 mhz.
Sta je tu bolje da uzme kingstone 533 ili geil 800?


Pa svakako da je bolje da pazariš GEIL DDR2 800, ali kao što kaže Nenad Vranjanac, pogledaj tačne specifikacije te memorije i ispiši to ovde da vidim. Nadam se da ima bar CL4 latenciju. Pa čak i da ima CL5, opet je taj GEIL 800 DALEKO bolji izbor od katastrofalne Kingston DDR2 533(jer i taj Kingston ima latenciju CL5, kladim se).


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 21:33 - pre 216 meseci
>:-l
@kosta ja prihvatam opkladu. moze u 50 evra?

ako tako nesto tvrdis, pokazujes da si lose informisan.
da li si skoro kupovao ddr2?

da razjasnimo ovo, nadam se definitivno-
u nasim prodavnicama uobicajene latence za kingston value ram je cl4 za pc2/4200/533 i cl5 za pc2/5300/667

prva stvar na koju treba upozoriti ljude je bas ta prevara sa megahercima jer se svi zalecu na velike cifre.

generalno latence za ove prve su 3 ili 4; a za druge 4 ili 5; a i logicno je da sa vecim taktom rastu i latence
ne mogu da se kladim, ali sam 95% siguran da ddr2 na 533 sa cl5 ne postoji uopste, ali jesam siguran da to nije kod nas u ponudi.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Konfiguracija???09.07.2006. u 23:44 - pre 216 meseci
Pa dobro, u pravu si, stvarno nema DDR2 533 memorije sa CL5 latencijama, nešto sam pomešao stvari. Nego, da više ne zbunjujemo čoveka, DDR2 800 je pravi izbor, a gledaj da pronađeš više modela DDR2 800 memorije, pa koji ima najnižu latenciju, uzmi njega.

U svetu trenutno postoji Corsair DDR2 800 sa fantastično niskim latencijama CL 3-4-4-9, ali to neće nikad biti kod nas u prodaji, jer je to fantastično skupa memorija(mislim da košta oko 300 evra za modul od 1 GB), a uz to, radi se o modulu od 1 GB, a ne 512 MB.

Navaroučenije: Ginodauri, veoma je preporučljivo da ideš u Bg i malo pročačkaš po raznim firmama, i veoma je verovatno da ćeš naći izuzetno dobre DDR2 800 memorije sa latencijom CL4.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Konfiguracija???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4971 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.