Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Backup izvornog koda (Source code backup)

[es] :: Oracle :: Backup izvornog koda (Source code backup)

[ Pregleda: 3737 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Backup izvornog koda (Source code backup)07.07.2006. u 14:12 - pre 216 meseci
Zanimalo bi me na koji nacin cuvate starije verzije vaseg izvornog PL/SQL kôda. Koji alat ili koji princip koristite u tu svrhu?
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Backup izvornog koda (Source code backup)10.07.2006. u 13:40 - pre 216 meseci
Za razvoj koristimo PL/SQL developer firme Allrond Automations u kombinaciji sa TortoiseCVS. Pre ovoga smo probali TOAD sa TeamCoding opcijom i Microsoft SourceSafe, ali je ova druga kombinacija mnogo skuplja.
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Backup izvornog koda (Source code backup)10.07.2006. u 15:05 - pre 216 meseci
I mi koristimo PL/SQL Developer + TOAD u kombinaciji sa TortoiseCVS, a takodje razmisljamo o MS Source Safe (lova nije bitna). Problem kod CVS-a je sto mnogim programerima fali disciplina, odnosno da svoj kôd nakon izmjene takodje sinhronizuju i sa CVS-om. Ili zaborave skroz, ili sinhronizuju neku stariju verziju, pa se moras namuciti da ugrabis ispravnu i aktuelnu verziju.
Problem je i taj, sto mnogi programeri ne "check-out"-uju kôd iz CVS-a, nego uzimaju direktno iz baze. Izgovor im je:"Tako uvijek imamo aktuelnu verziju!".

Ja sam upravo razvio jedno improvizovano rjesenje zasnovano na Triggeru AFTER/BEFOR CREATE ON DATABASE, kojim uzimam source kôd iz Data Dictionarya i automatski ga sinhronizujem sa CVS.

Bilo bi dobro cuti i rjesenja ostalih, kako ne bismo morali otkrivati toplu vodu.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Backup izvornog koda (Source code backup)10.07.2006. u 17:33 - pre 216 meseci
U PL/SQL developeru možeš u profilu da definišeš da se source uzima iz CVS, pa da bi se kod editovao mora da se uradi check out. Naši administratori postavljaju developerima ova ograničenja prilikom instalacije (što ne sprečava developere da postave svoja setovanja pa da obiđu zaštitu). Mi imamo problem sa puno baza u kojima se mogu nalaziti različite verzije istog paketa ili više šema u jednoj bazi koje takođe mogu imati potrebe za različitim verzijama paketa. Na žalost, nemamo automatizaciju koja rešava ovaj problem. Postoji i naše in-house rešenje koje zovemo movebin (ostatak sa početka devedesetih kada je movebin samo slao izvršnu verziju tamo gde treba) gde mora da se rezerviše objekat koji se menja, tako da više programera ne može (regularno) da menja isti objekat (Naravno, sam CVS ne da da dođe do konflikata u verzijama, ali movebin daje "globalne" dozvole). Sistem, dalje, vodi računa da se izmenjeni objekti pošalju na testne servere, a kasnije da se od njih napravi novi release softvera.
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.it-austria.net.

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: Backup izvornog koda (Source code backup)02.04.2007. u 13:11 - pre 207 meseci
Prosle godine sam se bavio ovom temom, pa sam danas napisao nesto o tome na svom blogu:
Backup your source code in Oracle
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Backup izvornog koda (Source code backup)

[ Pregleda: 3737 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.