Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host

[es] :: Virtualizacija :: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host

[ Pregleda: 2444 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 02:24 - pre 216 meseci
http://users.piuha.net/martti/comp/xendom0/xendom0.html
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 09:57 - pre 216 meseci
Barem pod Linuxom nije bilo bugova. NetBSD nije bio u stanju ni vreme da izmeri kako treba svaki put...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 12:51 - pre 216 meseci
Vidis, jeste VRideru... Testirano je sa beta 3.0 portom za Xen, koji je medjutim, sad stabilan. Ostavljam ti da uzivas u rezultatima. (ne zato sto mislim da linux nije za Xen VM host, vec zato sto vasa teza da je linux za sve bogomdano najbolje resenje, i da je BSD spor ne pije vodu).
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 13:52 - pre 216 meseci
Koliko sam video, glavni problem Linuxa je u brzini pristupa virtuelnim diskovima. Mozda je i to sada "stabilizovano", ili da ne kazem - popravljeno. Korisceni Ubuntu je star preko godinu dana. Dakle, nabavi neke friskije testove... Ovako samo ostaje to da NetBSD jeste bio brzi, ali po cenu toga da cak ni vreme operacija nije bio u stanju da izmeri kako treba. Sta li se tek desava sa nekim ozbiljnijim operacijama?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 15:17 - pre 216 meseci
Mozes li da das neki test vaseg pasulja, ili ces sa setom da gledas i ovo?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 15:32 - pre 216 meseci
Stvari koje ne rade ili rade užasno sporo mi zaista ne nedostaju, tako da o seti nema govora. Samo vi de.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host07.07.2006. u 15:41 - pre 216 meseci
hehehe, uzivaj degojs. Bolje i to nego da od NT4 napravis sistem koji ce da se vuce u 1Gb. Vec sam rekao sta je problem, sefovi koji pojma nemaju odredjuju sta ce i kako ce biti, i sole pamet (zvuci poznato?). To je problem MSa, ne zato sto ne mogu da naprave dobar sistem. I Apple ima isti problem. I Yahoo. Ko je od Yahoo messengera i Real Playera napravio adware? Ko je napravio WMP? Ko je bundlovao QuickTime sa onim neupotrebljivim media playerom? A KDE? Pogledaj malo KDE.
Nemoj da pricas da ima bagove, ima ih, ti ljudi volonterski rade, ali sta bi bilo od windows desktopa da polupismeni seljak u upper-managementu MS ne odlucuje, mozes videti. Siguran sam da i firmi u kojoj radis tebi i tvojim kolegama neko soli pamet samo zato sto ima limuzinu i sofera.

EDIT: Sto se linuxa tice, bar nema filemanager koji 10 godina nije izmenjen (ako se izuzmu oni animirani wizardi za search ;-) Morali su animirane wizarde da prave u jbm mu majku. ;-)
Ako budem morao da pokrecem i windows, to nece biti zbog MS vec 3rd party softvera, koji bi lepo mogao raditi na kome hoces OS. Ne zbog MS softwarea, nikako. Treba baza? Imam DB2 Express-C i Oracle Express koji ce fino da rade na drugom OS (ovde preko emulacije lindze). Cak ni pro baza za 300Gb bazu da mi treba, MS proizvod ne bih morao pipnuti, niti onaj usljiv wndows! Sreca je MS-a da su ISV ovi iskljucivo, skoro, okrenuti njima, kad su desktop aplikacije po sredi.
sada ti odgovaram na ono sto si izjavio u drugoj temi, da se upoznam sa time ko su ti ljudi koji su decision makeri po MS-u? Zbog njih imamo animirane wizarde po windowsu, i zbog njih ni tar.gz ne bi mogao otvoriti pod windowsom da nerdovi nisu pisali shareware.

Sto se kupusa tice, MS je za kupus strucnjak, since 1995. ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.07.2006. u 17:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 00:14 - pre 216 meseci
Zasto emulirati nesto, kad mozes da imas full eXperience... ?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 00:40 - pre 216 meseci
Koji full experience? Koji se ukoci u X? Slack nije mogao da mi radi sest meseci bez da se zaglavi u X makar jednom ;-) Ovo radi ko bog od Januara. Nego, ti bi mogao da pogledas BSD. Znas puno, pa ti clickety-click administracija ne treba. A i degojs bi mogao malo da ga proba ;-) Zaglavljivanje u Slacku je bilo takvo da sa ctrl+alt+broj ne moze da se predje u terminal, pa da se onde ubije X, a ni da se ubije sa ctrl+alt+backspace. Nisam ja nista pricao o NetBSD dok ga nisam isprobao, i in my humble opinion, dobar je. Da nije, ne bi pisao nista pozitivno o njemu ovde, vec bih ga zamenio linux distroom.

Dakle VRider, probaj, pa iznesi svoje iskustvo, da li je pozitivno ili nije, ako vec nisi probao BSD. Ako jesi, zasto je los po tebi?


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 08.07.2006. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 01:02 - pre 216 meseci
Daleko od toga da je los. Nisam ga (ozbiljnije) koristio, tako da ne mogu da govorim o nekim iskustvima. A toliko se toga desava da bas nemam volje da stavljam jos jedan sistem da ekperimentisem. Trenutno se lomim sta da radim sa fakultetom (jurenje uslova/obnova godine/dizanje ruku od svega) i to mi okupira veci deo vremena. Od oktobra, kada stvari budu definitivne, probacu i FreeBSD. Onda cemo i o tome da diskutujemo. Za sada cu samo da pljuckam.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 13:20 - pre 216 meseci
Citat:
VRider: Trenutno se lomim sta da radim sa fakultetom (jurenje uslova/obnova godine/dizanje ruku od svega)


Juri uslov. Nećeš valjda još u julu da razmišljaš o obnovi godine.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 13:26 - pre 216 meseci
E, ćaća, ćaća... Kako sada stvari stoje, ostaće mi 5 komada za septembar i oktobar, od kojih mi je 3 uslovno (iz prve preneseno). Da preformulišem - i rođena majka više ne veruje da ću da uhvatim uslov, a ona uvek poslednja gubi nadu.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 18:50 - pre 216 meseci
Ajde VRider, izvlacili su se ljudi iz gorih situacija ;)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host08.07.2006. u 19:46 - pre 216 meseci
Videcemo! Stay tuned!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: NetBSD vs. Ubuntu as xen VM dom0 host

[ Pregleda: 2444 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.