Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.

[ Pregleda: 2680 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klukin5

Član broj: 7158
Poruke: 9
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.08.01.2003. u 10:42 - pre 259 meseci
Dosad sam radio u C-u i jucer sam instalirao Borland C++ 6.Ja znam raditi neke male programe u C++ i tako napisem jednog i ako ima gresaka ispise ih i to razumijem,ali ako je program tocno napisan u polje za greske i upozorenja se ispise ovo:

Build
[Linker Error] Unresolved external '__InitVCL' referenced from C:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\LIB\CP32MTI.LIB|crtlvcl
[Linker Error] Unresolved external '__ExitVCL' referenced from C:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\LIB\CP32MTI.LIB|crtlvcl

Sto da radim?

passenger's note: Koristi/te deskriptivnije nazive tema! Naziv 'Problem u C++-u' zaista malo toga govori o samoj temi, zapravo nista. Kao kada bi u Windows forumu postovao temu pod nazivom 'Windows problem'... 'ajde.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.beotel.net



Profil

icon Re: Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.08.01.2003. u 13:35 - pre 259 meseci
Citat:
Sto da radim?

Mada ukazuje na probleme sa bibliotekama, prvo postuj ovde kood koji si pokusao da kompajliras.
 
Odgovor na temu

brankok

Član broj: 7264
Poruke: 5
*.dkts.co.yu



Profil

icon Re: Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.08.01.2003. u 14:23 - pre 259 meseci
Ocigledno da ne linkujes svoj program sa bibliotekom u kojoj su ove funkcije definisane ili nemas odgovarajuci set biblioteka (mozda tvoje biblioteke poticu iz nekog starijeg Buildera). Ja ne radim sa Borland Builderom pa ti ne mogu tacno reci o cemu se ovde radi, ali jos nesto mi pada na pamet, proveri da li mozda ne pokusava da napravi console aplikaciju umesto window aplikacije?
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.beg.sezampro.yu



+40 Profil

icon Re: Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.08.01.2003. u 18:28 - pre 259 meseci
Ti verovatno pravis konzolne programe.
Sto znaci pri pravljenju programa idi na file/new/other/console wizard

Pozdrav Goran.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem pri prevodjenju sa CBuilder-om.

[ Pregleda: 2680 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.