Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diy digital storage oscilloscope?

[es] :: Elektronika :: Diy digital storage oscilloscope?

[ Pregleda: 7006 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
80.93.227.*

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Diy digital storage oscilloscope?03.07.2006. u 08:18 - pre 216 meseci
Zanima me da li neko ima i kakva su iskustva sa osciloskopom za PC sa ovog linka:

http://kudelsko.free.fr/oscilloscope/sommaire.htm

Malo sam gledao spisak komponenti i video sam da gotovo nista ne bi morao da kupujem, pa mi sada djavo ne da mira! Znaci, da li se isplati zezati se sa ovim cudom i uopste kakve su cene/mogucnosti ovakvih DSO za PC? Vidim da je net pun slicnih projekata samo nisu bas svi free

Hvala!

R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?03.07.2006. u 18:19 - pre 216 meseci
Za oko 250evra mozes da pazaris spravu. U sred BGd, sa sve PDV-om, profi.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.yu
Via: [es] mailing liste



+321 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?03.07.2006. u 22:11 - pre 216 meseci
Daj neki blizi info.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

LPFM
Vladimir Ilić
ETF
Beograd

Član broj: 28719
Poruke: 487
*.beotel.net.

Sajt: galeb.etf.bg.ac.yu/~iv060..


+1 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?03.07.2006. u 22:34 - pre 216 meseci
Hajde Vladd prosvetli nas molim te...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 01:24 - pre 216 meseci
Evo nesto iz "licnog" iskustva, sprava pazarena, na poslu, meri..

http://www.decode.co.yu/main.aspx
 
Odgovor na temu

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
80.93.227.*

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 08:12 - pre 216 meseci
Nemam iskustva sa DSO-ima, ali 80Ks/s je taman dovoljno za sinusoidu od 40KHz (i to po Nyquist-u) a verovatno i 2.5 puta nize (bar 5 sample-ova po periodi, pa da nekako razaznamo oblik signala), zar ne? Znaci pokriven je audio opseg! Ako je to 250eu...

Projekat onog Francuza mi je utoliko interesantan jer je KORISNI propusni opseg oko 6MHz, a frekvencija uzorkovanja je celih 30MHz!!! (tacno je da se koriste ti prastari, obsolete TDA8703 A/D konvertori, na srecu imam par komada Francuz ima 8 bita naspram 12! Ipak mi se cini da je dinamika manje bitna kada poredimo 80Ks/s sa 30Ms/s!!!

Projekat nije skroz jednostavan ( i sigurno je skup ko uopste uspe da pazari te TDA-ove...), verovatno zato nije popularan! Ali mislio sam, mozda je neko pravio...

[Ovu poruku je menjao yugaja dana 07.07.2006. u 13:52 GMT+1]
R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 09:02 - pre 216 meseci
Za 70 evra: http://po.labs.googlepages.com/usbosciloskop
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 17:51 - pre 216 meseci
@yugaja

Kao sto si u prvoj recenici rekao, to si i "dokazao" . Bolje prvo prouci materiju (ne osecam se prozvan da drzim kurs), pa ces napraviti razliku izmedju 30MHz i 30Ms/s

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 18:11 - pre 216 meseci
U stvari, ja sam napravio gresku, preporucio sam ti digitalni osciloskop, za PC, a ti zelis PC osciloskop, "obicni". "Poneo" me naslov teme. To nisu iste sprave.

Sorry.

Poz
 
Odgovor na temu

yugaja
BG

Član broj: 18381
Poruke: 402
80.93.227.*

Sajt: yugaja.co.nf


+4 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 19:10 - pre 216 meseci
Druze, nema razloga za nervozu!


Moguce je da sam u krivu, i ako ti nije tesko voleo bih da razjasnimo:

Ms/s su Msamples per second, OK? Znaci koliko miliona odbiraka "uzimam" u sekundi, tj u koliko tacaka "hvatam" ulazni signal svake sekunde, odnosno kolika mi je frekvencija UZORKOVANJA (fs). To je jedna stvar, a druga je propusni opseg! Nadam se da se tu slazemo! Propusni opseg je, kazem po teoremi odabiranja dva puta manji, ali kod digitalnih osciloskopa (ovih jednostavnih za PC) to naravno nema puno smisla, jer signal nije dovoljno "opisan" sa dve tacke po periodi pa cak i za sinusoidu. Nesto sam ranije citao na tu temu i otprilike zakljucak je da se sinusoida relativno lako moze rekonstuisati (u smislu nacrtati! ne mislim na filtriranje) uz pomoc najmanje 5 tacaka - prolazi kroz nulu i maximumi! Za druge signale situacija je jos gora, recimo cetvrtke... Zato je valjda za DSO-212 (DECODE, ako si na njega mislio) brzina uzorkovanja 80 Ks/s, a propusni opseg takav kakav je (pise 50 KHz?!?).
E sada ovaj francuz kaze frekvencija semplovanja 30MHz (sto je malo sumljivo, to je max frekvencija za upotrebljene A/D konvertore, ali ajde svako hvali svoga konja , a propusni opseg 6 MHz (sto se slaze sa gornjim zakljuckom o odnosu brzine uzorkovanja i propusnog opsega)...
Kao sto sam rekao nemam iskustva sa oakvim PC osciloskopima, kako to u praksi radi, moguce je da ima izgubljenih uzoraka (mali bufferi, spora komunikacija sa PC-jem) tako da tih 30 MHz za Fs na A/D konverteru ne mogu da se potpuno iskoriste...
Samo mi se ucinilo da je 50KHz malo, ako kupim neku profi audio karticu sa 192KHz sample rate, eto resenja A ako pricamo o 250eu jos ce usput i mnogo lepo da svira...Salu na stranu, nisam hteo da te uvredim nikako, nasao sam na tvom linku samo taj DSO-212, vidim to je iz iste price kao i francuz! Ucinilo mi se da je puno para.



Znaci nisam mislo na osciloskope koji hvataju PERIODICNE signale, na svakih x perioda, u razmacima smaknutim za TACAN delta_T, pa tako mogu da rekonstruisu signale i od nekoliko stotina MHz i vise bez problema. Izvini morao sam opisno, ne znam kako se tacno zovu te sprave, moguce je da su to pravi DSO. Priznajem, cini mi se da u tom slucaju ima velike razlike izmedju Ms/s i MHz! Ali to nije ni ovaj DECODE uredjaj zar ne?

[Ovu poruku je menjao yugaja dana 07.07.2006. u 21:14 GMT+1]
R Tape loading error, 0:1
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 23:44 - pre 216 meseci
Ma ne, nema uvrede, samo je DSO potpuno drugacija sprava od PC osciloskopa, i Ms/s "sluze" za malo razlicite stvari. A nije ni zanemarljiva razlika "rezolucije" 8 i 12 bita. Ali drugacija je upotreba DSO.
Decode je PC osciloskop sa malo boljim A/d konvertorom, pa mu je vertikalna rezolucija za par kilobita veca.

Poz.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?07.07.2006. u 23:45 - pre 216 meseci
P.S.

PC osciloskopa ima u Conrad-u, za slicne are samo sa "vise" Ms/s
 
Odgovor na temu

grabik

Član broj: 32507
Poruke: 311
..nge86-129.btcentralplus.com.



+7 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?08.07.2006. u 01:53 - pre 216 meseci
>>Ma ne, nema uvrede, samo je DSO potpuno drugacija sprava od PC osciloskopa, i Ms/s "sluze" za malo razlicite stvari. A >>nije ni zanemarljiva razlika "rezolucije" 8 i 12 bita. Ali drugacija je upotreba DSO.
>>Decode je PC osciloskop sa malo boljim A/d konvertorom, pa mu je vertikalna rezolucija za par kilobita veca.

Pa sta onda LeCroy prodaje, PC osciloskope ili DSO?

vladd kazi ako treba da se ovo dole prevede sa engleskog.


Windows Based Digital Oscilloscopes
Your LeCroy Digital Storage Oscilloscope (DSO), when viewed from the signal path, is functionally an oscilloscope that happens to be built on the widely used Windows operating system. Using Windows provides easy access to peripheral hardware, third party software, and familiar user interfaces, to supplement the scope's primary design purpose... capture and analysis of waveforms.

When viewed from the network connector or removable disk drives (e.g. floppy, USB storage key) however, your LeCroy DSO is a computer, that happens to run an oscilloscope application. From this vantage point, LeCroy as the provider of the DSO, and yourself as its user, need to take proper precautions relating to prevention of viruses and other security threats.


http://www.lecroy.com/tm/Servi...security/default.asp?menuid=42

[Ovu poruku je menjao grabik dana 08.07.2006. u 03:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?09.07.2006. u 11:00 - pre 216 meseci
Znas li t ko su "LeCroy", da li si video tu spravu, i da li znas koje su cene.

Da, RR pravi automobile. Mi pricamo o "yugu" za kucnu upitrebu.

Nije potrebno da nas zasipas takvim podacima, sto se tice resenja covekovog problema, a sto se tice opste informisanosti, ne moras MENI da se obracas. Na poslu imam jednog LeCroy-a i dva digitalna Agilenta. Uz pratecu opremu od stotinak hiljada evra.
TO ne bih drzao u kuci, vec bih pazario drugi stan
 
Odgovor na temu

grabik

Član broj: 32507
Poruke: 311
..nge86-129.btcentralplus.com.



+7 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?09.07.2006. u 13:56 - pre 216 meseci
vladd odrzi nam kurs (meni) sta znace termini koje si upotrebio:

1. "digitalni osciloskop, za PC"

2. "a ti zelis PC osciloskop, "obicni""


Ovo gore sa LeCroy sajta je zato da nam objasnis gde spadaju njihovi dso koji rade pod XP i win2000 a ujedno
da nam objasnish da li su to PC oscilosopi, digitalni osciloskop za PC , PC osciloskop "obicni" ( ima li i neobicnih ), dso ili sta vec.

I ja stojim iza toga da su i RR i "yugo" automobili, a ti si poceo kurs o tipovima osciloscopa.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Diy digital storage oscilloscope?09.07.2006. u 15:11 - pre 216 meseci
Pa razlika je da li je DSO ili PC osciloskop. LeCroy, je DSO, koji ima u sebi procesor, podatke salje i na PC, softver mu ja za XP (neophodna kompatibilnost), a u opcijama moze da ima i flopi i hd u sebi. Razlika je u onom s u sredini, storage. Pc osciloskop ima elemente DSO, digitalizuje signal i salje ga na PC pa ga pretvara u "real time" osciloskop. Ne vidim nejasnoce, storage sprave mogu da zapamte oblik signala radi naknadne analize, mesanja dijagrama i zajednickog printanja i uporedjivanja, PC real time, moze softverski da ima tu opciju, ako mu je dovoljno brza komunikacija, ili pakovanje u ram, pa naknadno na hd...limiti su u internoj magistrali PC-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Diy digital storage oscilloscope?

[ Pregleda: 7006 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.