Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grijanje AP-a ???

[es] :: Wireless :: Grijanje AP-a ???

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makaki

Član broj: 66370
Poruke: 28
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Grijanje AP-a ???30.06.2006. u 11:46 - pre 216 meseci
Imam Compex WPE54G i planiram njegovu spoljnu montažu. Kutija je dimenzija 240x190x90 (mm). Da li je bezbedno zatvoriti pomenuti AP u kutiju tih dimenzija (zbog grijanja, naravno)?
Isto pitanje bih postavio u vezi OvisLinka WL-5460 (koji u praksi bolje radi kao grijalica nego AP).
Hvala
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Grijanje AP-a ???30.06.2006. u 15:01 - pre 216 meseci
Ako mozes izbjegni montazu direktno na sunce ali ako ne mozes..... :)

Nekoliko komada nam stoji upravo tako kako si opisao i nema nikakvih problema sa njima. Jedino kada trebas nesto raditi onda ih prvo moras ugasiti da malo olade :)

Salu na stranu ali ako mozes postaviti alu foliju iznad njih bilo bi puno pogodnije za rad.


 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.244.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Grijanje AP-a ???01.07.2006. u 03:00 - pre 216 meseci
Svaki uređaj mora imati svog prostora za hlađenje , odnosno ventilaciju. Pogledaj tv , mikser...bilo šta. Ako se već puno greje , najefikasnije hlađenje su otvori ispod i iznad , a ako to uslovi ne dozvoljavaju , onda bar sa strane bi trebalo da postoje ti otvori , a ako već ne postoje nikakvi uslovi za ventilaciju , onda bi bilo poželjno da kutija bude od aluminijuma. On brzo prima i odaje temperaturu. Obavezno na najnižoj tačci kutije treba da se napravi rupa za odvođenje kondenzovane vlage. Inače svaki malo bolji limar može da napravi one otvore kao nastrešnice , za čas posla. Kablovi u kutiju treba uvek da ulaze od dole da bi eventualna vlaga mogla da otkapne sa kabla.
Tarla , baš me zanima kakve ti radove to izvodiš na samom ap , brišeš prašinu sa čipova ? Izvini ,ali sam ja to tako shvatio.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Grijanje AP-a ???01.07.2006. u 10:52 - pre 216 meseci
"Vrsim" radove vezane za prebacivanje ap-ova tamo-vamo... Na nekima je cak skinut poklopac radi sto boljeg hladjenja a i prica o opekotinama je malo preuvelicana :)

Ali da treba izbjegavfati postavljanje na sunce to je definitivno...


 
Odgovor na temu

faraguna
Mirko Jurman
istra

Član broj: 18273
Poruke: 84
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: pazinwireless.sytes.net


Profil

icon Re: Grijanje AP-a ???01.07.2006. u 13:22 - pre 216 meseci
meni canyon wf514 radi skupa sa 8port switchom i njihovim adapterima (mnogo topline) 24/7 u drvenoj kutiji na suncu! i nikad problema... jedino sam pasivni cooler stavio na dio kućišta i unutar kutije na njega cooler (dimenzije za grafičku karticu) koji vuče toplinu na njega... taj pasivac je toliko vruć da se stvarno možete opeć na njega ako ne pazite, a i drvo je malo pougljenilo... sve ovisi dali je router stabilan, koliko temperatura djeluje na njegovu osjetljivost (po zimi imam barem 200-300 KB veći transfer nego sad po ljeti) i mogućnost da izgori... inače idealne su ti metalne kutije...
 
Odgovor na temu

makaki

Član broj: 66370
Poruke: 28
*.proxy.cg.yu.



Profil

icon Re: Grijanje AP-a ???02.07.2006. u 16:28 - pre 216 meseci
Hvala na odgovoru. Aluminijska kutija je definitivno pravo resenje
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Grijanje AP-a ???

[ Pregleda: 3051 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.