Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?

[es] :: Ostali hardver :: Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?

[ Pregleda: 4631 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilija dvb
crna gora

Član broj: 51226
Poruke: 123
213.149.123.*



Profil

icon Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?10.06.2006. u 21:54 - pre 217 meseci
Kao što sam i naveo u naslovu,radi se o invertoru-frekventnom pretvaraču,koji mi je potraban da bi mi napajao cirkulaconu pumpu za centralno grijanje u slučaju nestanka el.energije.Na kraju,molim za savjet,koji je najbolji?Čuo sam da Hitachi pravi mnogo dobre i dugovječne.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?11.06.2006. u 00:36 - pre 217 meseci
www.google.com/search?hs=YPC&a...%B0%D0%B6%D0%B8&lr=lang_sr


Kupi najjeftiniji UPS ( i stavi akumulator velikog kapaciteta )
Dok ima struje uredjaj puni akumulator - kad nema,napajanje je iz akumulatora ( pretvara 12V DC u 220V AC ).
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?11.06.2006. u 15:01 - pre 217 meseci
Takvo rešenje nije izvodljivo, zbog invertora male snage, koji nema kapaciteta da puni višestruko snažniji akumulator. Rešenje bazirano na UPS-u zahteva isključivo kvalitetnije modele, koji u specifikaciji predviđaju kačenje dodatnih napojnih elemenata.

Takođe, kapacitet akumulatora mora striktno poštovati dozvoljenu granicu, navedenu u uputstvu UPS-a. Osim toga, punjenje akumulatora je jedno, a isporuka struje drugo, a ovo je bitno i zbog ograničenja invertora većine UPS-ova da su predviđeni za neprekidni rad do maksimalno 30-ak minuta, posle čega se gase, jer će dotad i ugrađena baterija zasigurno biti prazna.

Svako nepridržavanje ovoga kad-tad dovodi do posledica (nekad samo "ugine" invertor, nekad akumulator, a često ume da se zapali ili napravi neku sličnu štetu). Drugim rečima, nije za igranje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?12.06.2006. u 11:25 - pre 217 meseci
Pogledaj

http://www.otrant.co.yu/
http://www.gaus-sts.com/products/GCI250-300W/SR.html

Takve pumpe trose 60-100 W


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Gdje u Beogradu mogu kupiti invertor male snage i po kojoj cijeni?

[ Pregleda: 4631 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.