Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva opcenita pitanja.

[es] :: C/C++ programiranje :: Dva opcenita pitanja.

[ Pregleda: 3733 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Markotron
Marko Bozic
Hrvatska

Član broj: 74444
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Dva opcenita pitanja.29.06.2006. u 11:27 - pre 217 meseci
Pozdrav, imam dva pitanja:

1. Recimo da sam svladao C++, tj. sintaksu, algoritme i to... Zelio bih ici dalje, sa API-ima i tako dalje, moze li mi netko preporuciti odakle da pocnem i sta da radim?

2. U kojem ste razdoblju svoga zivota najvise naucili programirati (u skolskoj dobi, srednjoskolskoj, faksu, na poslu...)



Unaprijed zahvaljujem...
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.208.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.29.06.2006. u 14:01 - pre 217 meseci
Citat:
Markotron:
1. Recimo da sam svladao C++, tj. sintaksu...


Samo bih nagovestio da ti je loše poređenje (C++, tj. sintaksa) i da tu leži "malo" više teorije, a ne baš samo "sintaksa".
Što se tiče pitanja odakle da počneš... nađi na Netu nekoliko knjiga o C++-u iliti poseti neku od Top tema na ovom forumu i videćeš neke zanimljive linkove.
Iskreno bih ti savetovao da ne kreneš odmah sa GUI aplikacijama iako mnogima odmah na početku deluju primamljivo.
Samo objektno orijentisano programiranje i templejti predstavljaju dva različita sveta (koja se mogu spojiti) i posebne priče, a kamoli ostalo...
Radeći, ja svaki dan shvatam koliko ne znam C++...

2. Ja sam tek svršeni srednjoškolac, tako da ne mogu da odgovorim tačno na ovo pitanje.. :)
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.29.06.2006. u 14:15 - pre 217 meseci
1. Kod ovakvog pitanja uvijek se ogradjujem od Win API-a i preporucujem alternative.
Tu je cijeli .NET koji indirektno iskoristava WinAPI. Naravno za koristenje .NET-a treba ga poznavati i prebaciti se na njegove jezike MC++ ili C# (nikako VB - moje misljenje).
Postoji i FLTK biblioteka za C++ koja je lagana i pruza dovoljno API funkcija za "jednostavne" projekte. Lako se je nauciti koristiti njome.
Obrati paznju na Borlandovu biblioteku klasa koja moze parirati u funkcionalnosti i sa .NET-om.
Tu je i MFC o kojem ne znam puno, ali znam da ga ljudi gade.

2. Srednjoskolsko doba... prije godinu i pol sam poceo i jos uvijek sam tu, tako da za druga doba ti ne mogu ni govoriti.
 
Odgovor na temu

Sasa Popovic
Software Architect / co-owner, Vega IT
Sourcing
Novi Sad

Član broj: 7402
Poruke: 33
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.vegaitsourcing.rs


Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.29.06.2006. u 14:21 - pre 217 meseci
1. http://www.mindview.net/Books/TICPP/ThinkingInCPP2e.html
2. Puno se moze nauciti ukoliko si zainteresovan i uporan bez obzira na doba. Ipak, profesionalno programiranje se po meni najvise nauci na poslu.
 
Odgovor na temu

Genceld
Gencel Daniel
Subotica

Član broj: 37146
Poruke: 27
*.univerexport.co.yu.

ICQ: 45817676


Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.01.07.2006. u 08:29 - pre 216 meseci
Svi kazu da se progrmiranje uci najlakse kada te "bacu vatru" tj kada ti sam moras da osmislis resenje problema
"My God, it's full of stars!"
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.01.07.2006. u 22:44 - pre 216 meseci
Programiranje se najbolje uci kroz informaticka natjecanja (problem solving), jer ucis ono najbitnije, a to je: kako rijesiti problem i razmisljati na drugacije nacine. Isto tako tako kroz taj period naucis pisati i stvarati algoritme i strukture podataka. Cinjenica je da na onima koji preskoce taj dio u zivotu se uocavaju razlike od onih koji nisu to preskocili.
Kasnije ili paralelno sa tim periodom samo ucis razne tehnologije, jezike i te "gluposti" i usputno skupljas novo iskustvo i znanje za zivot, od kojeg ces jednog dana zaradjivati.
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Dva opcenita pitanja.04.07.2006. u 09:32 - pre 216 meseci
1. Da radiš pod Linux-om preporučio bih ti KDevelop+QtDesigner zajedno sa mnoštvom dobrih tutorijala i foruma po web-u. Ovako ...
Preporučujem ti da se uključiš u neki projekat na web-u, ili probaš sam da smisliš neki programčić koji bi mogao napisati.

2. Ja sam počeo da se upoznajem sa programiranjem još u osnovnoj školi. Sledila je srednja, pa fakultet, pa posao. Na poslu radim u kancelariji sa nekoliko izuzetnih programera, tako da se uvek čuje nešto novo i korisno. Posao je takav da se stalno susrećemo sa različitim problemima. Sve diskusije su veoma korisne. Mislim da sam na poslu naučio najviše. Pored toga, da napomenem da čovek mora da ulaže u sebe non-stop i stalno uči i širi svoje znanje. Samo tako ostaješ svež u struci.

Moram da kažem da nisam za 'bacanje u vatru' nego za timski rad i dobro definisanje problema (što podrazumeva diskusiju o problemu - verovatno si čuo da se kod objektno orjentisanog pristupa problemu veći deo vremena posvećuje projektovanju, a manji deo vremena samom kodiranju). 'Bacanje u vatru' je najčešće bedna zamena za dobro organizovanje posla.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Dva opcenita pitanja.

[ Pregleda: 3733 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.