Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pixel Art

[es] :: Grafički dizajn :: Pixel Art

[ Pregleda: 5892 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

00124
Vancouver, Canada

Član broj: 1423
Poruke: 4
*.su.shawcable.net



Profil

icon Pixel Art27.11.2001. u 06:40 - pre 272 meseci
Evo stize par pitanja od mene za one iskusnije;

1) koji stil se najcesce koristi pri radjenu piexel art-a
- ja licno volim 45° (drzim shift i vucem)
2) kako u PS 6 da napravim liniju od 30° ili 60° a da ne moram da crtam dva po dva pixela???

eto toliko.


..
 
Odgovor na temu

vdjordje
Belgrade

Član broj: 1085
Poruke: 9
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Pixel Art28.11.2001. u 08:14 - pre 272 meseci
Citat:
00124 je napisao:
Evo stize par pitanja od mene za one iskusnije;

1) koji stil se najcesce koristi pri radjenu piexel art-a
- ja licno volim 45° (drzim shift i vucem)
2) kako u PS 6 da napravim liniju od 30° ili 60° a da ne moram da crtam dva po dva pixela???

eto toliko.

Pazi ovako, u padajucem meniju mora da ti bude aktivan jezicak "Info", onda, sa palete sa alatkama izaberes u desnoj koloni devetu alatku po redu (sluzi za malo "vektorisanja" u Photoshop-u), izaberes liniju. Rotirajuci liniju na paleti "Info" videces mnoga slova i brojke izmedju ostalog i slovo "A:"(Angle) i broj ugla, kako pomeras liniju ispisuje se broj ugla....

needful
 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Pixel Art13.12.2001. u 15:56 - pre 272 meseci
ili vertikalnu linijicu trasnofrmisi numericki na posebnoom layeru,

ili selektuj linijicu pa CTRL+ T ... pa ukucaj 60.. izgeldace malo cudno al ce bar ugao biti pravi.

.. :/ ako ti smeta sto se bluruje ui smutuje.. ti predji i index color . pa opet selektuj pa CTRL +T ... pa opet ukucaj koji god zelis ugao... nece izgledati sjanno, nece biti smothovano, al bice iseckana linijica . ( sto mozes vrlo lako peske da popunis)

a i mozes vectorima da nacrtas samo ce opet da bude smothovano kad ga zarotiras,. e .. to nema da se islju nigde, odredio mi adobe da mi bude sve blurovanih ivica i smatra da je to mnogo dobro za mene.. i za vas isto.




Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

Reng
Novi Sad

Član broj: 1912
Poruke: 9
*.my-trion.net.

ICQ: 114901750


Profil

icon Re: Pixel Art03.01.2002. u 16:39 - pre 271 meseci
Citat:
zen:
ili vertikalnu linijicu trasnofrmisi numericki na posebnoom layeru,

ili selektuj linijicu pa CTRL+ T ... pa ukucaj 60.. izgeldace malo cudno al ce bar ugao biti pravi.

.. :/ ako ti smeta sto se bluruje ui smutuje.. ti predji i index color . pa opet selektuj pa CTRL +T ... pa opet ukucaj koji god zelis ugao... nece izgledati sjanno, nece biti smothovano, al bice iseckana linijica . ( sto mozes vrlo lako peske da popunis)

a i mozes vectorima da nacrtas samo ce opet da bude smothovano kad ga zarotiras,. e .. to nema da se islju nigde, odredio mi adobe da mi bude sve blurovanih ivica i smatra da je to mnogo dobro za mene.. i za vas isto.







Licno mislim da ne treba koristiti transform jer dodaje alias
kad se pravi ovako kako je navedeno gore mnogo je cistije i samim tim lepse...
zar ne ?


Inspiration Comes From You
 
Odgovor na temu

Harvester
-

Član broj: 1394
Poruke: 17
*.cg.yu



Profil

icon Re: Pixel Art05.01.2002. u 11:18 - pre 271 meseci
Citat:
zen:
ili vertikalnu linijicu trasnofrmisi numericki na posebnoom layeru,

ili selektuj linijicu pa CTRL+ T ... pa ukucaj 60.. izgeldace malo cudno al ce bar ugao biti pravi.

.. :/ ako ti smeta sto se bluruje ui smutuje.. ti predji i index color . pa opet selektuj pa CTRL +T ... pa opet ukucaj koji god zelis ugao... nece izgledati sjanno, nece biti smothovano, al bice iseckana linijica . ( sto mozes vrlo lako peske da popunis)

a i mozes vectorima da nacrtas samo ce opet da bude smothovano kad ga zarotiras,. e .. to nema da se islju nigde, odredio mi adobe da mi bude sve blurovanih ivica i smatra da je to mnogo dobro za mene.. i za vas isto.






Da, da, to je smor...

Puno puta mi treba lepi free transform, kada radim neki pixel stil sajt i on mi doda alias na linije...

Ja sam bio čuo da se to može nekako isključiti, ali sam puno tražio i nisam našao ništa o tome...

 
Odgovor na temu

anon81183

Član broj: 81183
Poruke: 117
195.252.89.*



Profil

icon Re: Pixel Art31.08.2006. u 00:36 - pre 214 meseci
Evo ja sam krenuo time da se bavim vec neko duze vreme. Pa ako to zanima bilo sta. Od tutorijala ili nekog novog pitanja ti me kontaktiraj putem PM.
A mozes i da vidis vise ovde: www.pixel-art-discussion.co.nr
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Pixel Art

[ Pregleda: 5892 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.