Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raspored časova

[es] :: Web razvoj :: Raspored časova

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ikonomov90

Član broj: 98670
Poruke: 4
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Raspored časova29.06.2006. u 09:08 - pre 216 meseci
Pošto radim trenutno sajt za moju gimnaziju zanima me kako bih mogao da napravim stranicu koja bi se pozivala na MySQL bazu podataka i izbacivala sadržaj u tabeli 5x7.

 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 00:43 - pre 216 meseci
malo si sturo objasnjenje dao al ajd da vidimo...

imash sigurno cetiri razreda sa po verovatno tri odeljenja sto ce reci 12 razlicitih rasporeda...
raspored se menja dvaput godisnje , kolko se secam :) znaci treba uneti 24 rasporeda godisnje

nisam siguran zasto zelis to da resavash sa bazom pogotovo ako nisi vican radu sa njom...

mislim moze sve da se zvekne u jednu flat tabelu - posto i nije neko razbijanje trece dimenzije neophodno a ako bash oces da iscedis znoj e onda tabele : predmeti, odeljenja, dani , termini ...pa vezivne tabele ...

e da pa smene - automatski da ti racuna po datumu da li ides prepodne ili popodne :)))

ma iskreno ne vidim poentu ja bi pre rucno odradio ionako ih ima samo 12 po polugodju

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 02:00 - pre 216 meseci
na mojoj gimnaziji ima 4 razreda sa po 9-11 odeljenja.. treba napraviti jos rasporede za profesore kojih ima ko 100

e sad.. jednom kad pokapcis kako se radi sa 3 odeljenja i sa nekoliko profesora.. lakse ce biti i na vecin skolama da se zaradi neka kinta na takvim stvarima :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 08:29 - pre 216 meseci
Citat:
CtrlAltDel:
imash sigurno cetiri razreda sa po verovatno tri odeljenja sto ce reci 12 razlicitih rasporeda...
raspored se menja dvaput godisnje , kolko se secam :) znaci treba uneti 24 rasporeda godisnje

nisam siguran zasto zelis to da resavash sa bazom pogotovo ako nisi vican radu sa njom...


Ako je baza dobro osmisljena to je sve jedan raspored, i milsim da se isplati raditi preko baze jer se uproscava unos i azuriranje, a odjednom se dobija mnogo razlicitih izvestaja.
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 11:20 - pre 216 meseci
jes nisam razmisljao o profesorima...
i o velikim gimnazijama :) sta ces isao sam u IV-tu

hm , jedna tabela ? nisam siguran da je pametno...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 11:41 - pre 216 meseci
Sam raspored moze da bude jedna tabela ko se dobro osmisli, ali svakako cela baza ne moze biti u jednoj tabeli prosto jer pored samog rasporeda treba iamti evidenciju ucenika, profesora, pripadnost ucenika razredima, a narocito ako se uzmu u obzir razne sasvim realne komplikacije kao sto je na primer da jedan profesor predaje vise predmeta ili da jedan predmet predaje vise profesora (ali jednom razredu isti predmet predaje isti profesor).
 
Odgovor na temu

CtrlAltDel
Beograd

Član broj: 96286
Poruke: 325
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 13:21 - pre 216 meseci
to to. na to sam i ja mislio. izvini nisam skapirao da si samo mislio na tabelu za raspored.

svakako na sta bi licilo u flat tabeli:)

al se odaljismo od konkretne stvari koja treba coveku- vise opisno diskutujemo o strukturi baze nego sto mu pomazemo...

..
Citat:
ikonomov90: Pošto radim trenutno sajt za moju gimnaziju zanima me kako bih mogao da napravim stranicu koja bi se pozivala na MySQL bazu podataka i izbacivala sadržaj u tabeli 5x7.


samo mi i dalje nije jasno sta ocekuje na osnovu ovog pitanja ?ceo php i mysql kverije ili nesto drugo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Raspored časova30.06.2006. u 14:20 - pre 216 meseci
Mislim da je bas zanimljiva tema jer je to skolski primer problema koji na prvi pogled izgleda trivijalan ali kako vise o njemu razmisljas sve se vise komplikuje :)

U svakom slucaju, coveku ne moze da skodi ako sazna u sta se upusta :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Raspored časova

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.