Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napisati memorandum?

[es] :: E-Poslovanje :: Kako napisati memorandum?

[ Pregleda: 34588 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
212.62.46.*



+1 Profil

icon Kako napisati memorandum?29.06.2006. u 00:03 - pre 216 meseci
Kao odgovor na poslati Mail, dobio sam odgovor:

Poštovani,

ako i Vi želite da postanete naš poslovni korisnik,potrebno je da podnesete zahtev na memorandumu Vašeg preduzeća, koji će sadržati sve generalije preduzeća, postojeći priključak, ili priključke koje imate (analogne, digitalne,ili ISDN) na koje želite da se preusmeravaju dodeljeni brojevi IN servisa.

Malo sam gledao po netu, nashao http://en.wikipedia.org/wiki/Memorandum i na njemu:
Code:

TO:
FROM:
DATE: the date of when the memorandum is being distributed
SUBJECT:

- Opening statement, that states the purpose of the memorandum.
- Discussion segment, where the subject is developed.
- Closing statements, that notifies the reader of what providences must follow.


ali mi neshto i nije bash najjasnije kako bih trebao da napishem taj memorandum!

Help, please!
 
Odgovor na temu

bonc
Vladimir Bonč-Brujević
Penzioner
Niš - Crveni pevac

Član broj: 82231
Poruke: 75
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 199047327


Profil

icon Re: Kako napisati memorandum?29.06.2006. u 12:53 - pre 216 meseci
Citat:
EviLxxx
ali mi neshto i nije bash najjasnije kako bih trebao da napishem taj memorandum!

Kod nas pojam memorandum predstavlja list 'artije na kome je zaglavlje firme.

Recimo kao ovo u prilogu


Pa u daljem tekstu pišeš podatke koje ti traže.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
212.62.46.*



+1 Profil

icon Re: Kako napisati memorandum?29.06.2006. u 15:14 - pre 216 meseci
E, super, to je otprilike to, sad cu se bacim na pisanje. Hvala za primer!
 
Odgovor na temu

bonc
Vladimir Bonč-Brujević
Penzioner
Niš - Crveni pevac

Član broj: 82231
Poruke: 75
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 199047327


Profil

icon Re: Kako napisati memorandum?02.07.2006. u 13:40 - pre 216 meseci
Citat:
EviLxxx: E, super, to je otprilike to, sad cu se bacim na pisanje. Hvala za primer!

Citat je samo šlagvort, ne odnosi se striktno na tebe, ali možda i tebi posluži. Samo podsećam na mogućnost Worda, koju u mojoj okolini ne koriste baš preterano, da ne kažem ič.
(Iako sam ilustrovao Wordom, i drugi programi ove namene imaju istu mogućnost.)

A to je Template. Ne znam kako je to tačno prevedeno kod nas, obrazac, predložak...

Kad klikneš na ikonu "New" (ili koristiš Ctrl-N), Word otvara novi dokument koji je definisan u fajlu normal.dot. Dot je ekstenzija za template.

Ali, ako "New" izabereš iz menija (File/New), onda imaš mogućnost da biraš predložak, Blank Document, Web Page i šta je već izabrano pri instalaciji.

Ako već nisi tako uradio, blanko memo(randum) koji napraviš možeš da snimiš kao predložak ("Save as type:" izabereš Template), recimo Memo (Word će dodati ekstenziju dot; Pazi da ga ne krstiš kao neki od postojećih predložaka). Ubuduće ćeš moći da ga koristiš ravnopravno sa ostalim predlošcima. Biće u listi predložaka koje biraš iz File/New.

Ako predložak treba da koriste i drugi korisnici računara, ima više načina da se to omogući. No, kako je ova poruka namenjena samo kao podsećanje na malo korišćenu alatku Worda, neću se udubljivati u sve njene mogućnosti.

BTW, ako nešto pođe po zlu, slobodno se može obrisati normal.dot, Word će automatski kreirati novi, ali ćeš izgubiti sva dotadašnja podešavanja. Nisam ti ja rekao da brišeš :)


Ovo se više odnosi na Office nego na E-poslovanje, moderatori će već znati šta treba da urade sa ovom porukom. Ja nisam hteo samo zbog ovoga da tamo otvaram novu temu, a mislim da će je inicijator ove teme ovde pre videti.


@EviLxxx
Na slici se to ne vidi, a može ti olakšati formatiranje: one tri celine su frejmovi, tj. "Text box" bez bordera, osim jednog. Ispod teksta su takođe frejmovi (datum, potpis, "u prilogu vam dostavljamo" ili šta već bude potrebno). Ovi gore su statični, donji su "floating", tj. čekirano "Move object with text" (da datum recimo bude ispod teksta, a ne statično u dnu strane).



 
Odgovor na temu

EviLxxx

Član broj: 82605
Poruke: 133
212.62.46.*



+1 Profil

icon Re: Kako napisati memorandum?02.07.2006. u 17:06 - pre 216 meseci
A-u, bash iscrpan odgovor
Nisam josh nishta pisao, nikako da se skrasim,sve neshto iskrsne..trebalo bi da uskoro samlatim i taj memo
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako napisati memorandum?10.04.2010. u 19:57 - pre 170 meseci
Malo kasnim, ali molim za odgovor. :) Da li se mogu zaključati oni delovi (tipa u vrhu strane je logo, naziv primaoca a u dnu sam stavio podatke o mojoj firmi) teksta tako da kao sada ne pomera se donji deo gde se nalaze podaci o firmi. Znači logo u vrhu strane i donji deo sa podacima firme ostane fix, a normalno unosim podatke o primaocu i tekst ponude ili dopisa koji se, u suštini nalazi između? Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kako napisati memorandum?

[ Pregleda: 34588 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.