Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znojenje lica, kako sprijeciti?

[es] :: Nauka :: Znojenje lica, kako sprijeciti?

[ Pregleda: 6963 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Znojenje lica, kako sprijeciti?27.06.2006. u 22:26 - pre 217 meseci
Inace nevolim nikako vrucine ali evo ovo ljeto ce da bude pakleno. Visok sam oko 193cm i imam oko 90kg, naravno imam koji kilgoram viska ali mislim da to nije razlog zbog cega se ja bas znojim previse. Inace na velikim tempretaturama, jednostavno sjedim i znojim, ama bas nista ne radim i znojim se. E sad se stvara problem tu jer ja se ne znojim po cijelom tijelu kao vecina ljudi nego samo po licu i vratu. Ta dva mjesta su jedina na mom tijeli gdje se ja znojim pa me zanima kako je moguce da se to "privremeno" sprijeci jer navece kad sam u gradu od nekih 20h kada je iznad 30 stepeni ja sam uvjek znojan po licu i crven sto mi nikako neodgovara? Mislim na sprecavanje znojenja na nekih 4-5h jer inace pijem dosta vode ali izgleda da to bas i nema nekog efekta...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?28.06.2006. u 00:33 - pre 217 meseci
Pa nema ti druge nego da odeš kod lokalnog dermatologa i da ga pitaš za savet, neku kremu protiv znojenja ili šta već.

Neko rešenje verovatno ima.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?28.06.2006. u 16:34 - pre 217 meseci
Voda se (prema principu osmoze) krece iz domena manje koncentracije soli i minerala
ka domenima vece koncentracije istih, u teznji da uspostavi ravnotezu koncentracija.

Ako nekih minerala nemas dovoljno (magnezijum, kalcijum, selen....), voda te napusta kako
zna i ume. Osim znojenja, jedan od simptoma mogu da budu i ucestali grcevi misica.

Probaj ovo prosto resenje:
progutaj malo kuhinjske soli (da pokrijes vrh kafene kasicice) uz casu kisele vode, trebalo
bi da znojenje drzi u normali bar sat-dva, a mozda i duze.
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?29.06.2006. u 12:28 - pre 217 meseci
Ja prijatelju imam isti problem!
Svi šetaju krugove ispod miške,a meni ko da neko zaliva kosu.
Svojevremeno sam čitao za neke preparate koji stopiraju znojenje, mislim da su Japanski, ali su bili skupi do zla boga!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?29.06.2006. u 13:07 - pre 217 meseci
Znojenje je koristan i prirodan proces oslobadjanja viska toplote iz organizma i ujedno rashladjivanje istog. Ne bi bilo dobro da se ono spreci nekim kremama i slicno, jer se onda povecava temperatura u organizmu i srce radi pod pritiskom. Svako se znoji razlicito. Neko vis ena ledjima , neko ispod pazuha, neko na nogama a ti po celu i vratu. Pokusaj kod dermatologa, ali ne verujem da ce ti prepisati nesto sto blokira znojenje...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?29.06.2006. u 23:17 - pre 217 meseci
Da ali pod uslovom da postoji i izvesno strujanje vazduha. U suprotnom znoj ne moze da isparava, i stvara veoma neprijatan osecaj.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?30.06.2006. u 19:28 - pre 216 meseci
Nije mi prob da se znojim nego mi je prob sto se znojim po licu jer
bukvalno se caklim navece i to kada sam u gradu...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Telo se znoji s razlogom10.07.2006. u 22:27 - pre 216 meseci
Kada je telo pregrejano pod uticajem spoljne temperature, vežbanja, stresa, ili emocija, poruku o pregrejanosti mozak šalje nervnim ćelijama koje je dalje prosleđuje znojnim žlezdama smeštenim u koži. U tom trenutku počinjemo da osećamo kako se koža vlaži. Znojenjem koje izlučuje na površinu kože, telo pokušava da se oslobodi suvišne toplote, dakle da se rashladi. Hipotalamus, deo mozga, naš je termostat; kada se telesna temperatura poveća, on pokreće mehanizam znojenja, a kada se smanji, poruka hipotalamusa je suprotna i znojenje prestaje.

Znoj je sastavljen od vode, soli i elektrolita, uglavnom bez mirisa. Miris koji osetimo kada smo oznojeni nastaje mešanjem znoja s materijama koje su prirodno prisutne na površini kože. Osim što služi telu da bi se rashladilo, znoj je vrlo koristan faktor u signaliziranju zdravstvenog stanja organizma. Na primer, prestanak znojenja usled povećane telesne aktivnosti ukazuje da telu nedostaje tečnosti, da je došlo do dehidracije organizma. No, osim što je indikator zdravstvenog stanja, znojenje je proces pročišćavanja kojim se telo svakodnevno i neprestano oslobađa štetnih materija i toksina. I sve je u redu dok se znojimo u teretani, na izletu ili nekoj plaži. Kada nam se to dešava na poslovnom sastanku, radnom mestu ili nekoj sličnoj važnoj prilici, znamo šta treba da uradimo; pokušavamo znojenje da sprečimo dezodoransima koji prikrivaju neugodne mirise znoja ili antiperspirantima koji sprečavaju ili usporavaju lučenje znoja.

Za sada nema dokaza o štetnosti ovih proizvoda niti potvrde da su kancerogeni. Supstance koji oni sadrže ne prodiru dublje u kožu, ne dospevaju do krvi i limfe, pa samim tim ne mogu ni biti opasni. Ako ste radije za prirodne načine regulisanja znojenja, onda je dobro da znate da je pravilnom ishranom i vežbanjem moguće održavati čistoću organizma, pa će tada i potreba za prikrivanjem telesnih mirisa biti manja. Biće dovoljan blagi dezodorans koji miriše osvežavajućim mirisom. Za toplije dane i umereno pojačano znojenje postoje i drugi načini kako da ukrotite znojenje.

Pre nekog, za vas važnog, događaja, na primer poslovnog ili privatnog, ali značajnog sastanka, izbegavajte tešku, začinjenu hranu. Beli ili crni luk, kari, sve pikantne mirođije jednim delom se upravno znojenjem izlučuju iz organizma. Važno je stoga da u ovim toplim danima vodite računa ne samo o čistoti tela spolja, već obratite pažnju i na unutrašnju čistoću koja zavisi od toga koliko i šta jedete i pijete. Na taj način direktno utičete na sastav i količinu znoja koju telo izlučuje.

Učestalo i prekomerno znojenje, bez obzira na telesnu aktivnost i spoljnu temperaturu, može biti znak neke zdravstvene tegobe. Dijabetes, poremećaj u radu štitne žlezde, bolesti srca i pluća, veoma često su uzročnici prekomernog znojenja. U nekim slučajevima reč je i hiperhidrozi, posledici poremećaja centralnog nervnog sistema, koji bez posebnog razloga neprestano podstiče lučenje znoja, posebno u predelu pazuha, dlanova i stopala. Poremećaj se može lečiti na više načina, zavisno od vrste i uzroka. U najtežim slučajevima pribegava se hirurškom zahvatu kojim se blokiraju ili odstranjuju nervi koji vode do znojnih žlezda, a u poslednje vreme primenjuje se i botulin.

--------------------------------------------------------------------------

Dva miliona znojnih žlezda

Ljudsko telo ima više od dva miliona znojnih žlezda, a razlikujemo dve vrste. Žlezde koje sudeluju u termoregulaciji, prirodnom procesu regulisanja telesne temperature, i „mirisne” ili apokrine žlezde. Ove druge nalaze se u predelu pazuha, oko polnih organa, oko grudnih bradavica… Njihov razvoj počinje u vreme adolescencije, a izlučuju viskoznu tečnost sastavljenu od raznih materija, među kojima su i belančevine i masti. Kada znoj dođe u dodir s bakterijama koje se nalaze na koži – počinje da se razvija miris, često neprijatan.

Dušica Pavićević
 
Odgovor na temu

LittleNicky
Vuk Djordjevic
Novi Sad

Član broj: 189538
Poruke: 3
*.visitor.iastate.edu.



Profil

icon Re: Znojenje lica, kako sprijeciti?15.08.2008. u 04:21 - pre 191 meseci
A da li si probao da promenis nesto u ishrani. Mozda ne uzimas dovoljno nekih minerala, pa se to znojenje tako manifestuje ili nekih namirnica uzimas u visku. Pokusaj da analiziras svoj jelovnik, mozda se tu krije uzrok.
Citat:
LaMpiR: Nije mi prob da se znojim nego mi je prob sto se znojim po licu jer
bukvalno se caklim navece i to kada sam u gradu...

A ako ti se to desava samo uvece, pokusaj da promenis dezorans ili sta vec koristis od kozmetike. Mozda on sprecava znojenje na uobicajenim mestima, a telo naprosto mora da se hladi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Znojenje lica, kako sprijeciti?

[ Pregleda: 6963 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.