Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter

[es] :: Wireless :: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter

[ Pregleda: 4847 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalex
marinko cutuk
f bih

Član broj: 44542
Poruke: 34
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter26.04.2005. u 20:55 - pre 231 meseci
Sta je u stvari WEP . Kako se podesava i moze li on sprijeciti kacanje nezeljenih korisnika na AP ako je MAC filter iskljucen.
ramirez
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter26.04.2005. u 23:11 - pre 231 meseci
WEP je Enkripcija.
Radi tako sto postavis KEY na AP-u, i klienti trebaju imati isti KEY da bi se kacili na taj AP.
Informacije koje putuju na etru od clienta do Ap-s su kriptirane, sto znaci da neko ne moze da prisluskuje (sniffing) sta se radi izmedu AP-a i klienta.
Kad se upotrebi WEP, komunikacija se nesto malo sporija, posto WEP korisni ekstra bitove za enkripciju ( te vise informacije treba da putuje na etru).
Mozes upotrebiti dve vrste eknripcije: 64 bitnu koja manje usporava vezu ali nesto lakse se moze se "hackirati" a 128 bitna je nesto sigrunija.
U svaki slucaj WEP se moze provaliti, mozda i traje 2 dana dok racunar scanira informacije i racuna WEP key, ali nije 100% siguran.

WEP i MAC filter su razlicit,
WEP kriptuje informacije i daje akses samo korisnicima koji imaju KEY.
Kod MAC filtera, mozes sam da odlucis koga da 'pustis' a koga ne.
Kod MAc FIltera kasnije mozes nekog dodati na listu a nekog iskluciti iz liste sto kod WEP-a ne moze tako nesto.

Ali za svaki slucaj WEP je sigurniji od MAC filtera.
MAC filter je jos lakse provaliti, treba samo neki snifer etra, i za veoma kratko vreme nacice neke MAC adrese koje AP propusta. Sa malim programcicem mozes promeniti tvoju MAC adresu na neku koju AP propusta i dobiti free internet.

pozdrav
 
Odgovor na temu

kalex
marinko cutuk
f bih

Član broj: 44542
Poruke: 34
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter27.04.2005. u 21:32 - pre 231 meseci
Dali bi imao problema da ukljucim WEP ako mi je cjelokupna mreza uradjena na 2 Mbits jer koristi samo za internet kako bi izbjegao ponavljanje MACova na glavnom APu.
ramirez
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter27.04.2005. u 22:01 - pre 231 meseci
MA ne usporava WEP toliko da je to mnogo bitno, slobodno ga ukljuci. Preporucljivo je da ga kombinujes sa MAC jer zajedno daju kakvu-takvu zastitu ali nikako nemoj na to da se oslanjas.

Ako ti je vec problem da sve to radis, koristi PPPoE za konekcije korisnika, tako ces imati i jaku enkripciju i skoro totalnu kontrolu korisnika.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter28.04.2005. u 06:19 - pre 231 meseci
Moze da se desi da imas problema sa kompatibilnoscu uredjaja.Ja imam jedan D-Link 900AP+ koji recimo NIKAKO ne radi sa jednom PCMCIA NETGEAR WG511T.Kada je ukljucen MAC filtering sve sljaka, a kad je ukljucen WEP onda blokira AP, ima raznih problema.Konacno smo ustanovili da je problem u drajverima za PCMCIA, ali da znas da moze i da ne radi sve kako treba....Pozdrav.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

kalex
marinko cutuk
f bih

Član broj: 44542
Poruke: 34
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter28.04.2005. u 13:04 - pre 231 meseci
Kod mene su AP ovi pheenet 118c+ a klijenti su pheenetove PCI kartice od 100mw i D-link USB DWL122 ne znam dali ce biti probl. javicu se dok to testiram.
Hvala.
ramirez
 
Odgovor na temu

nikola0007
student
makedonija

Član broj: 202478
Poruke: 410
213.135.177.*



+1 Profil

icon Re: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter24.12.2009. u 12:26 - pre 174 meseci
ponline:
Radi tako sto postavis KEY na AP-u, i klienti trebaju imati isti KEY da bi se kacili na taj AP.
Informacije koje putuju na etru od clienta do Ap-s su kriptirane, sto znaci da neko ne moze da prisluskuje (sniffing) sta se radi izmedu AP-a i klienta.

ja sam shvatio da ako imas pass od AP mozes da prisluskujes na kakvo prisluskivanje si mislio?ja bih zeleo da znam ko sta radi koje stranice otvara posto net mnogo brzo mi se trosi pa ta opcija bi mi mnogo pomogla.ako je moguca nekako da znam sta se posecuje gde mi se trosi net.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kao radi WEP i moze li to zamjeniti mac filter

[ Pregleda: 4847 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.