Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

moze li neko da mi pomogne molim vas

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: moze li neko da mi pomogne molim vas

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

taske2006
iles andrea
apatin

Član broj: 99432
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon moze li neko da mi pomogne molim vas25.06.2006. u 23:29 - pre 217 meseci
Imam komp. sa maticnom msi 848PNeoV i na njoj cpu intel celeron 2.4ghz ram kingston 512 i 256 na 400 mhz grafika ati radeon 9550 128mb..... Desilo mi se da sam ugasio racunar i sledeci dan kad sam hteo da ga upalim startovao je coolere i lampicu zelenu i crvenu ali nista dalje nije hteo,ni da reaguje na restart dugme samo sam mogo da ga iskljucim iz struje.. Odneo sam u servis i reko mi covek da su otisli i maticna i cpu i preporucuje mi amd sempron 64bit 2.66 ili tako nesto i maticnu za njega uglavnom oko 150 eura maticna i cpu novi... Ako mi mozete reci dali je moguce da mi je otislo tek tako maticna i cpu i koje da kupim nove za otprilike te pare do 150 eura,amd ili intel??? Hvala vam........

[Ovu poruku je menjao taske2006 dana 26.06.2006. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

the_jumper
djordjevic nemanja
jagodina

Član broj: 84173
Poruke: 100
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 01:25 - pre 217 meseci
iscupaj bateriju za bios pa je vrati,mozda uspe.

uzmi procesor i probaj ga nekom drugom kompu.

uzmi od nekog procesor i probaj ga na svom kompu.

odnesi ga u drugi servis.

uzmi napajanje of nekog drugog kompa.ili unimerom proveri prikljucke svog napajanja.


mislim da tej tip hoce da te ODERE,al ko zna mozda je upravu,samo mi je neobicno da crknu i ploca i cpu iz
cista mira !!!
 
Odgovor na temu

taske2006
iles andrea
apatin

Član broj: 99432
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 01:36 - pre 217 meseci
Bateriju sam vadio nije upalilo,napajanje sam isprobo sa tri skroz nova da menjam nazalost ni to nije upalilo jedino jos nisam mogao da pronadjem nekog sa slicnom konfiguracijom da probam menjati procesor i plocu.... Hvala najlepse na odgovoru
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 09:17 - pre 217 meseci
Au, krasno :(
Kako je komp radio prije toga? dok je bio ugasen, jel mozda nestalo struje a on bio ukljucen odpozadi....daj malo vise podataka. Ploca i proc nemogu samo tako reci papa.Koje su komponente u pitanju?

 
Odgovor na temu

taske2006
iles andrea
apatin

Član broj: 99432
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 10:03 - pre 217 meseci
kompjuter je prikljucen na struju preko safeway kabla pa onda ups mustek ali nije nestajalo struje uopste....... inace komp je radio perfektno do ovoga problema i lepo sam snimo jedan cd pre tri dana ujutro i lepo iskljucio kompkad sam uvece ukljucio komp imam sta da vidim karamba rade samo cooleri na nista drugo nereaguje,nepisti nece restart nista mrtav......... probao sam dva nova napajanja nije vredilo,vadio sam bateriju sa ploce nije vredilo,grafika ram i zvuk ispravni provereno na drugoj masini jedinonisam upeo plocu i cpu proveriti nemogu da pronadjem slicnu konfiguraciju sa mojom... A komponente u kompu su sledce>>> ploca MSI 848P NeoV ICH5chipsetbased cpu IntelCeleron 2,4Ghz 128k box 256 i 512 ddr rqm kingston 400mhz grafika ti radeon 9550 RX9550se TD128 hard maxtor 120GB ATA 8MB zvuk creative 5.1 tv card philips i fire wire 1394 opticki uredjaji LG dvd rom i cd writer i nec dvdwriter.... to je to mislim da sam sve nabrojao ako sam nesto izostavio nezamerite mi dodacu samo da skontam sta fali....
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 11:57 - pre 217 meseci
Pretpostavljam da nemaš običaj da isključuješ napajanje pomoću prekidača pozadi?

Ovakve stvari se obično dešavaju na taj način, premda većini nije jasno kako to kompjuter može biti "isključen, a uključen". Objašnjenje je u ATX napajanju, koje spada u tzv. "živa napajanja" i ne odvaja napajanje od mreže prilikom isključenja, a time ni ostatak hardvera. Isključenje se svodi na "mirovanje", pri čemu napajanje nije imuno na mrežne fluktuacije.

Druga priča je šta se zaista desilo. Nije neverovatno da je ploča mrtva, s tim što procesor zaista retko upada u takve kombinacije. Kako kvalitetnijih ploča ima trostepeno izvedeno regulatorsko napajanje procesora, mala je verovatnoća da su smetnje mogle da prođu tek tako do njega.

Ovo ne znači da procesor radi, već samo da postoji nada da radi, ukoliko u servisu nisu isprobali konkretan primerak na drugoj ploči, već su samo pretpostavili da pošto je ploča mrtva, mrtav je i procesor.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

taske2006
iles andrea
apatin

Član broj: 99432
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 12:31 - pre 217 meseci
Pozdrav storm48... upravu si neiskljuujem napajanje jel nemam prekidac na njemu a mogo bi kabel da izvlacim od sad ce i biti tako,napajanje jeste atx 350W samo ne znam i nerazumem zasto sam dao 90eura za ups ako ovaka stvar moze da mi se dogodi da mi strujne promene spale komp. koja je tu uloga mislim onda tog upsa hehe..... Ali svakako hvala na pomoci,kupujem novu plocu i cpu svakako i molim za pomoc oko izbora do 150 eura nesto za igre i video obradu da izdrzi to mislim.....razmisljam dali da uzimam nekog celerona ponovo ali 64bit ili amd semprona64bit i ne znam celerona na koju plocu bi bilo pametno stviti ali mislim da sam sa MSI plocama zavrsio...... ovu takozvanu izgorenu plocu i cpu nosim dalje po servisima makar kolko me kostalo to hocu da ustanovim sta se koji vrag desilo hehe pa cu da javim kad se ustanovi kvar i razlog....
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 16:02 - pre 217 meseci
Mustek UPS ne radi ništa dok ima struje. U tome i jeste štos. Kada se jave zabrinjavajuće promene u naponu, tek onda reaguje. Zato se ljudi neopravdano čude "kako je riknulo, a imam UPS", pritom zaboravljajući činjenicu da su taj UPS iz nekog upravo opravdanog razloga platili manje.

Tako, kada Mustek odreaguje, to često ume biti kasno. Zato je njegova vrednost u mogućnosti da se završi započeti posao, snimi i ugasi kompjuter, dok ne dođe struja. Isto tako, dobro se uklapa u onu staru "bolje išta nego ništa".

Dalje, Mustek svoje modele izgleda naziva po Peak opterećenju, a ne realnom. Zato se sa Active PFC napajanjima redovno dešava da 800VA model bude progutan od strane standardnog Chieftec-a 400w, pri čemu cela stvar odbija da se uključi. Treba li reći (?)... ista stvar se ne dešava sa nominalno "slabijim" modelom, APC 750VA.

Da ne bude zabune, ovo se odnosi i na sve druge low-cost modele (Everpower, KME itd), ali mi je Mustek poslužio kao savršen primer, pošto sa njima imam dovoljno iskustva, što je i logično, s obzirom na zastupljenost do granica zasićenja. :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 18:25 - pre 217 meseci
Storm, ovo zasluzuje da ode u Top Teme, da ljudi jednom nauce sta je, a sta ne, namena UPS uredjaja ove klase koja se nudi (i kupuje kod nas)! Svakome ko kupi UPS za 50-100 Eur. da bi mu "zastitio" komp od strujnih udara samo ovakva situacija moze razuveriti od predrasuda!
Sto puta je ovde (i svuda) pisano o tome ali, izgleda, dzaba.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 18:52 - pre 217 meseci
Taske 2006 dali si ti siguran da su to tvoje komponente (mislim na one koje si vratio iz servisa) nesto mi nelogicno oko cpu -a ovakva kombinacija se veoma retko desava !!!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 20:25 - pre 217 meseci
@buljko

Hvala na primedbi. Već postoji opširna tema o ovome, koju sam pisao par dana, a još uvek se javljaju iste nedoumice. Ista tema je mesecima bila TOP, a sada sam je ponovo stavio.

http://www.elitesecurity.org/tema/71090

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 20:42 - pre 217 meseci
Pa mozemo li da preporucimo bar cenovni rang koji treba da se gleda kada se
kupuju napajanja, ili da se covek dovadi elektronike, napravi lepo sklopke
koje ce bar da iskljuce komp kada krene oluja sa strujnim naponom, to pak,
nije skupo, treba nerava i zezanja, ali nekada bude efikasnije od low cost
ups-ova, barem po pitanju zastite, naravno, bez mogucnosti da se radi i
sekund duze kada se ukine struja.

Znaci, da li upsovi od 150 e vrse posao, na koje stvari treba gledati u
specifikacijama, meni licno je vrlo bitno da je sklopka sto brza a o
kvalitetu mogu da vracam, jer ne pisu o tome.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

taske2006
iles andrea
apatin

Član broj: 99432
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: moze li neko da mi pomogne molim vas26.06.2006. u 21:50 - pre 217 meseci
Pre svega da se svima mnogo zahvalim na pomoci i da kazem da cu odsad dobrano da prelistam ovaj forum pre nego sto kupujem nesto.... Ako sam dobro zakljucio bice mi najbolje da gasim komp i vadim kabel iz napajanja... vaske71 nisam siguran da sam bas najbolje razumeo pitanje ali pokusacu da odgovorim>>>te komponente koje sam pisao dosada su one koje su kupljene nove na kraju 2004g. i radile do pre par dana u racunaru e sad dali su mi bas te iste vracene iz servisa ili su mi uvaljene stvarno izgorene ne znam ali sta sad da radim sta je tu je svaka skola ima svoju cenu a inace te komponente sam uzeo po preporuci prodavaca jel sam ga smatro za druga i mislio da ce mi sastaviti neku >dobru masinu<Ako ti nije problem molim te odgovori mi koja kombinacija je nelogicna i zasto oko mojih komponenti pa da znam menjati i poboljsati neke stvari dok nije kasno (mislim dok mi se ponovo nedogodi ovako nesto).....

By the way da kazem da sam narucio danas amd sempron 2800+ 64 bit sa nForce3 maticnom a ostale komponente nisam menjao i sta mislite kaki bi problema sad mogo imati sa kompom pliz pisite da menjam dok nije kasno??? HVALA NAJLEPSE!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: moze li neko da mi pomogne molim vas

[ Pregleda: 2543 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.