Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)

[es] :: Pretraživači i SEO :: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:13 - pre 217 meseci
sajt: www.astro-art.net

do prije tjedan dana, pretraga

Code:
site:www.astro-art.net/


davala je rezultat od cca 500-njak indeksiranih stranica.

Posljednjih tjedan dana, taj rezultat je skocio na cca 10.000!


ono sto sam napravio u posljednjih 2 mjeseca je rewrite rule URLova na search engine friendly oblik i maknuo sessionID za guest usere na forumu (u koje naravno spada i crawler). E sad, posto mi je naravno drago radi ovoga, ipak mi povecanje od 20 puta zvuci enormno, pa da pitam, jel to normalno? : )

odnosno, jel to relalan rezultat? da nije neka greska?


tnx
pozdrav!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:15 - pre 217 meseci
Googlebot je programce poput W3C validatora, ne poput HAL 9000. To uvek da imas u vidu. ;-)
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:23 - pre 217 meseci
mozda nisam popio jos prvu jutarnju pa zato, al ubit me ako te kontam :)

ajd mi nacrtaj, molim te, nisam te skonto


tnx :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:27 - pre 217 meseci
da li prilikom pretrage site:example.com vidis i stare i nove URL-ove? Da li vidis "supplemental results"? Ako je tako, to je Googlebot pokupio i ono sto ne treba (a na mom sajtu godinu dana vec prikazuje stranice koje vracaju 404!!! Jeste, godinu dana ih iz indexa ne izbacuje. Mozda ce biti kad mi pobeli brada...).
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:27 - pre 217 meseci
Evo boljeg objašnjenja, niti jedan broj što google daje, bilo broj rezultata, bilo broj indeksiranih stranica, bilo broj sa bilo kojim operatorom nije realan :) uzmi još u obzir da još uvijek postoji aktivan problem sa site: operatorom od ovog mjeseca iako su rekli da su ga popravili, no nisu baš :)

sve što vidiš je normalno, ali nije realno :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:43 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: da li prilikom pretrage site:example.com vidis i stare i nove URL-ove? Da li vidis "supplemental results"? Ako je tako, to je Googlebot pokupio i ono sto ne treba (a na mom sajtu godinu dana vec prikazuje stranice koje vracaju 404!!! Jeste, godinu dana ih iz indexa ne izbacuje. Mozda ce biti kad mi pobeli brada...).


vidim i staro i novo; vidim npr. linkove topica foruma koji jos uvijek sadrze SID iako je maknut, kazem, prije cca 2 mjeseca. nijedan 404 ne vidim. a supplemental results, sorry na neinfrmiranosti, sta je to? kako da znam vidim li ih ili ne? ( :sramota: )

ali jos uvijek ostaje pitanje, i prije tjedan dana kad je results bio 'of about 500' sam vidio neke stare linkove. pa je ipak zbunjujuce da je naraslo 20 puta. jedina dva objasnjenja su: a) google je 'stvorio' enormno puno 'starih linkova' b) indexirao je enormno puno novih

pod c) bi ostalo ovo sto bsaric kaze -> google ne zna ni sam sta prikazuje : )

Citat:
bsaric: Evo boljeg objašnjenja, niti jedan broj što google daje, bilo broj rezultata, bilo broj indeksiranih stranica, bilo broj sa bilo kojim operatorom nije realan :) uzmi još u obzir da još uvijek postoji aktivan problem sa site: operatorom od ovog mjeseca iako su rekli da su ga popravili, no nisu baš :)

sve što vidiš je normalno, ali nije realno :)


to sam primjetio, i prije je broj varirao, al ajde, ipak je sve bilo u okviru nekih cca 20% (od 400-500 rezultata). 10000 je ipak van svih okvira.


i normalno, konkretno pitanje, ako google site: ne valja, moze li se na ikoji drugi nacin saznati neka relevantna brojka koliko je zapravo stranica indexirao?


tnx
pozdrav!
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 11:48 - pre 217 meseci
Ma nemoj se opće opterećivat što prikazuje, ako si napravio rewrite linkova mora proć neko vrijeme da se izbace stari linkovi, ali nemoj slučajno koristit googleovu opciju da ih sam makneš iz indeksa.

Ja da sam na tvom mjestu složio bi 404 error stranicu koja javlja onome tko dođe preko sada nepostojećih linkova da link nije aktivan i uživao bi u duplom prometu, što duže ostane u indeksu to bolje :)

Možeš saznat kolko imaš stranica u indeksu ako ideš stranicu po stranicu upisivat u google :)

Nemoj se uopće opterećivat kaj on radi, ti radi svoje, neg se on prilagodi kak zna :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 12:19 - pre 217 meseci
ma nemam nist protiv, samo nek on prikazuje kolko oce sve dok sam ja zadovoljan SERP rezultatima : )


nego, ajd pliz, ak mi neko samo moze objsanit. sve mi je jasno da postoje baze indexiranja i ovog spremanja u supplemental results, al jesam lud il sta, kak ja znam sta je stavljeno u supplemental a sta ne?


tnx i pozdrav!
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)25.06.2006. u 15:51 - pre 217 meseci
Imaš glavni indeks i supplemental indeks, iz glavnog se vuku rezultati uglavnom, dok supplemental služi za pojmove za koje nema dovoljno rezultata iz glavnog indeksa ili u nekim situacijama gdj je teško nać relevatne domene za određenu frazu.

A kako vidjet što je što je vrlo jednostavno jer pored domene ti piše Supplemental results kao npr.:

Title tag stranice
Neki opis nekog linka, Neki opis nekog linka Neki opis nekog linka Neki opis nekog linka
Neki opis nekog linka Neki opis nekog linka Neki opis nekog linka :)
neki-link.com - 9k - Supplemental Result - Cached - Similar pages

A dodatna objašnjenja imaš na njihovim stranicama:
http://www.google.com/support/bin/answer.py?answer=12286
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: enormni prast broja indeksiranih stranica (?!)

[ Pregleda: 2321 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.