Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2007 Independent Games Festival Site Launched

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: 2007 Independent Games Festival Site Launched

[ Pregleda: 4388 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
...52.130.235.dc.telemach.net.



+1 Profil

icon 2007 Independent Games Festival Site Launched22.06.2006. u 18:44 - pre 216 meseci
http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=9806

http://www.igf.com/

Citat:

The main IGF Competition, for which the entry deadline is September 8, 2006 at 11:59pm PDT, will give out seven major awards:

Seumas McNally Grand Prize ($20,000)
Excellence In Visual Art ($2,500)
Excellence In Audio ($2,500)
Innovation Award ($2,500)
Technical Excellence ($2,500)
Best Web Browser Game ($2,500)
Audience Award ($2,500)



Meni zvuci kao dobro mesto da se sa manjim projektom (na primer, 'Ultra Tubes') nesto uradi?

Nagrade su manje bitne - ako je igra toliko dobra da dobije nagradu - zaradice vise od samih nagrada prodajom.

Pa, ko je zainteresovan nek pocne da se sprema za sledecu godinu... :)
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched22.06.2006. u 22:16 - pre 216 meseci
Samo učestvovanje na ovom festivalu je odličan način da se izreklamira igra, a da pri tom ništa ne košta. Mada najvažnije od svega je uslov da igra bude završena da bi mogli učestvovati... ;)

 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
213.253.84.*



+1 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched23.06.2006. u 08:25 - pre 216 meseci
Citat:
bkaradzic: Samo učestvovanje na ovom festivalu je odličan način da se izreklamira igra, a da pri tom ništa ne košta. Mada najvažnije od svega je uslov da igra bude završena da bi mogli učestvovati... ;)


Pa zasto ne iskoristiti tu priliku?

Vidim da ovde ima mnogo entuzijazma, svako malo pa se pojavi neko ko je sakupio tim od dvadeset i pet ljudi i hoce da pravi igru i slicno ;), pa zasto se ne bi fokusirali na to da pripreme neki projekat za igf (ozbiljno)?

Eto nekog konkretnog i jasnog cilja.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched23.06.2006. u 18:17 - pre 216 meseci
Citat:
Filip Strugar: Pa zasto ne iskoristiti tu priliku?

Ne kažem da ne iskoriste, nego da je preduslov završena igra...

 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched23.06.2006. u 21:50 - pre 216 meseci
Citat:
Filip Strugar:Vidim da ovde ima mnogo entuzijazma, svako malo pa se pojavi neko ko je sakupio tim od dvadeset i pet ljudi i hoce da pravi igru i slicno , pa zasto se ne bi fokusirali na to da pripreme neki projekat za igf (ozbiljno)?
Samo ti dodaj ulje na vatru, Filipe...

Evo ja sam išao upravo sa tim ciljem, da izbacim igru na IGF 2006 - ali od toga očigledno neće biti ništa... videćemo hoće li igra biti gotova do IGFa 2007...

bkaradzic, nije baš da ne košta ništa, za početak prijava je ~$100 (što je realno sića), ali u ugovoru postoje neke zanimljive klauzule... na primer, ako te izaberu za finalistu u bilo kojoj kategoriji, moraš da se pojaviš lično i da otvoriš "štand" sa svojom igrom, ili da ovlastiš nekoga da to uradi umesto tebe, ili te izbacuju iz konkurencije... ima još tih zanimljivih stvarčica, ali sam ih zaboravio.

I uostalom zar nije onaj bilijar od Paprikara učestvovao u IGF 2005?
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched24.06.2006. u 00:32 - pre 216 meseci
Citat:
Dark Icarus: na primer, ako te izaberu za finalistu u bilo kojoj kategoriji, moraš da se pojaviš lično i da otvoriš "štand" sa svojom igrom, ili da ovlastiš nekoga da to uradi umesto tebe, ili te izbacuju iz konkurencije... ima još tih zanimljivih stvarčica, ali sam ih zaboravio.

Mislim da nema nikakvih razloga za ovakvu brigu. ;) U slučaju da si finalista investicija od putovanja tamo i otvaranja štanda će ti se odmah otplatiti. Prvo kada objave da ti je igra finalista skočiće prodaje igre, drugo na tom štandu će na tebe navaliti gomila onih koji bi tvoju igru izdali (što regularni izdavači, što online portali), treće dobićeš gomilu ponuda za zaposlenje...

Paprikari su učestvovali 2005:
http://www.igf.com/php-bin/entries2005.php

 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched24.06.2006. u 02:39 - pre 216 meseci
Ma ne brinem se ja da ću biti finalista . Možda su igre kao moja imale neku šansu na IGF 2004, ali u međuvremenu su standardi na indie sceni drastično porasli. Sada je svaki drugi indie naslov full 3D, (na primer Darwinia, Tribal Trouble, Trash itd). Zadovoljio bih se ja i time da makar prijavim igru na IGF... jer bi to bar značilo da sam konačno završio prokletinju .

U svakom slučaju, fizički odlazak na IGF (koji je naravno neobavezan) bi bio logistički težak za izvesti za one koji su van USA, s obzirom na kratko trajanje između objavljivanja finalista i "finalne presude", pitanje je da li bi neko privatno lice iz Srbije, npr. ja, moglo da skrpi dovoljno sredstava (unapred), vremena, dokumenata za vizu, i ostalog, da bi doleteo na IGF i nedelju dana držao štand.

Ali, kao što rekoh, nešto mi govori da ne moram da se brinem da će stvari dogurati dotle .
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

Filip Strugar
Filip Strugar
UK

Član broj: 9871
Poruke: 383
...52.130.235.dc.telemach.net.



+1 Profil

icon Re: 2007 Independent Games Festival Site Launched24.06.2006. u 14:09 - pre 216 meseci
Citat:
Ma ne brinem se ja da ću biti finalista . Možda su igre kao moja imale neku šansu na IGF 2004, ali u međuvremenu su standardi na indie sceni drastično porasli. Sada je svaki drugi indie naslov full 3D, (na primer Darwinia, Tribal Trouble, Trash itd). Zadovoljio bih se ja i time da makar prijavim igru na IGF... jer bi to bar značilo da sam konačno završio prokletinju .


Pa sedi i radi onda - pa ces je zavrsiti. A za IGF- stvarno su standardi porasli od pre, sad sam pogledao par naslova i to je bas nivo. Nema veze, vazno je zavrsiti, nesto dobro ce vec odatle izaci - srecan rad! :)

A stvarno neke brige za te uslove ne treba imati - lepo ti kaze Branimir, ako neko udje u finale... pa bice presrecan da ode tamo, a dokumenta se vec nekako daju srediti :)
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: 2007 Independent Games Festival Site Launched

[ Pregleda: 4388 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.