Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko flash sablona

[es] :: Flash :: pomoc oko flash sablona

[ Pregleda: 1808 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp401.bih.net.ba.



+1 Profil

icon pomoc oko flash sablona21.06.2006. u 14:03 - pre 217 meseci
Pozdrav svima!
Skinuo sam sa Interneta besplatan flash template. U pitanju je dinamicki flash site, kako se to moderno kaze. Pocetnik sam, ali sam napravio neki sajtic sa 4 html stranica, tako da znam linkovanje, i sl.
U flah sablonu sam izmenio tekst i slike. Uplatio sam hosting i registrovao domen. Ostalo mi je da sajt uploadujem na server. Medjutim, ne znam kako da linkujem. Znam kako se linkuje u na primer Dreamweaver, ili u Pager Wizardu ( na besplatnom service-u). Proces je jednostavan, ali sam ja malo pametnija budala, pa naravno ne umem da linkujem na ovom gotovom tamplate-u.
Konkretnom u folderima u kojima stoji tekst, promenio sam tekst, za svaku stranicu ponaosob, sto vazi i za slike. Tekst je u .txt ekstenziji, a slike u .jpg.
Treba mi da kad neko strelicom dodje i klikne na rec OVDE, da automatski krene download.
U pitanju je download kataloga koji je odradjen u Excelu.
Takodje mi treba linkovanje, kada neko strelicom dodje na rec POSALJU PORUKU, posalje poruku na moj mail.
Nadam se da Vas nisam zasmejao svojim pitanjima, ali eto... pocetnik sam... :)
Ukoliko je neko rad da pomogne, bio bih mu veoma zahvalan.
Lep pozdrav...
R.
pozdrav!
 
Odgovor na temu

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp149.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona22.06.2006. u 12:15 - pre 217 meseci
Izvinjavam se profesionalcima na pitanju. Pretpostavljam da ce ovo pitanje ostati bez odgovora, kao i mnoga druga. Znam da je na ovo nekome ko se razume, dosadno odgovarati, ali sta da radim...
Sve me to podseca, kao kada bi laik dosao kod lekara ( specijalistu ) i postavio mu pitanje, kako da ugradim bajpas u srce, jer zaboga ja se razumem u medicinu jer znam da popijem caj i uzmem andol kad sam prehladjen.
Sve ja to znam, ali.... sta sad?
Znaci, izmenio sam tekst i slike, sve sljaka, ali ne znam kako da u tekst ubacim linkovanje tj. hipervezu. Dakle, koja je caka?
Lep poz.
R.

pozdrav!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona22.06.2006. u 20:50 - pre 217 meseci
Text boxovi koji 'vuku' tekstove iz externih fajlova treba da imaju cekiranu opciju'render text as HTML'a u samim text fajlovima jednostavno napravi obicne html linkove:<a href='http://www.google.com' target='blank'>OVO JE LINK</a> i to bi trebalo da funkcionise!Pozdrav!
 
Odgovor na temu

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp362.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona22.06.2006. u 22:58 - pre 217 meseci
Keljo, hvala ti sto si mi odgovorio.
Da, lepo si rekao, text boxovi koji vuku tekstove iz externih fajlova.
Ceo flash temlate koji sam skinuo dosao je u jednom folderu " dynamic flash sample ".
Kada ga otvorim u njemu se nalaze 4 nova foldera: " flash ", " fonts ", " html " i " psd ".
Kada otvorim html folder u njemu se nalaze fajlovi: 1 index html fajl, 7 swf fajlova, 6 txt fajlova, i jedan folder sa slikama za ceo sajt.
Flesh pokrecem klikom na index.html
Pitanje... da li to znaci da posto imaju cekiranu opciju, moram da udjem u flas fajlove ( sto ne znam ) da bih nesto izmenio... osim teksta koji se jednostavno menja ulaskom u txt fajlove... ?
Konkretno, stavio sam katalog u folder " dynamic flash sample ". Zelim da mi mi pise .... preuzmi katalog.... i da klikanjem na " preuzmi katalog " krene download.
Sta trebam da napisem? ( nije valjda kao obicno html linkovanje ? )
Zahvaljujem
R.


pozdrav!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona23.06.2006. u 00:26 - pre 217 meseci
Citat:

Kada otvorim html folder u njemu se nalaze fajlovi: 1 index html fajl, 7 swf fajlova, 6 txt fajlova, i jedan folder sa slikama za ceo sajt.

Cekaj,zar je moguce da nema .fla fajlova...???Ostaje ti da probas-obicno html linkovanje-U TEXT FAJLU...a ako ne radi ,nadji lepo neki dekompajler i izmeni .swf fajlove odnosno text boxove u njima(render text as HTML)
 
Odgovor na temu

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp221.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona23.06.2006. u 01:26 - pre 217 meseci
Ima jedan .fla fajl u flash folderu. To je jedan jedini... main fail od 5, 471 KB.
Sta sada?
pozdrav!
 
Odgovor na temu

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp32.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona28.06.2006. u 09:38 - pre 216 meseci
Evo ovako...
Klasicno html linkovanje ne radi.
Kada tekst ( radjen u tekst editoru sa .txt ekstenzijom ) prebacim u Dreamweaver, sve opcije su mi iskljucene ( za linkovanje, sidro etc... ) ....
Da li mi samo preostaje da preko dekompajlera od .txt ekstenzije napravim html i onda linkujem?
Hvala :)
pozdrav!
 
Odgovor na temu

redondo72
E Markovic
.

Član broj: 99031
Poruke: 13
*.dlp365.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona29.06.2006. u 13:26 - pre 216 meseci
U kom programu postoji opcija "render text as html "?
U Sothink SWF Decompiler-u je nema.
pozdrav!
 
Odgovor na temu

milantrax2005
Milan Trajković
Nis

Član broj: 53910
Poruke: 675
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 324951764


+2 Profil

icon Re: pomoc oko flash sablona01.07.2006. u 18:38 - pre 216 meseci
Citat:
redondo72: U kom programu postoji opcija "render text as html "?
U Sothink SWF Decompiler-u je nema.


Pa u Flash-u,kao jedna od opcija uz dynamic text.Ako je to cekirano dynamic box "prepoznaje" HTML tagove (neke od tagova).
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: pomoc oko flash sablona

[ Pregleda: 1808 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.