Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je vazno imati svoj DNS server?

[es] :: Enterprise Networking :: Koliko je vazno imati svoj DNS server?

[ Pregleda: 4993 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Koliko je vazno imati svoj DNS server?21.06.2006. u 13:07 - pre 216 meseci
Trenutno za potrebe moje mreze koristim nadprovajderove DNS servere. A u moju mrezu koristim DNS cache is Mikrotika.
Radi se o dosta klienata (preko 100) i 4mbps internet linka koji je skoro pun.
Dali bi hostovanje naseg DNS servera imao neke prednosti, ili samo jedan server vise da se posmatra?


 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?22.06.2006. u 07:37 - pre 216 meseci
Hm, ako ne planiras da hostujes nijednu zonu na tim DNS serverima, i ako su DNS-ovi od nadprovajdera 99.9999% up, onda realno nemas potrebe za svojim DNS Serverom.

Mada ako imas AD... nije mi bas jasno kako si uspjeo da ga natjeras da radi bez DNS-a...
Bojan
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?22.06.2006. u 07:47 - pre 216 meseci
Stavi dva caching resolver-a u lokalu i neka njih koriste korisnici. Dovoljna je bilo koja klasična dns instalacija, samo sa hintom ka root serverima.

Šanse su da će response biti brži ako je odgovor keširan u lokalnom dns serveru (dns upit ne mora da putuje do provajdera), što npr. može da dovede do bržeg otvaranja internet stranica (manje se čeka na resolving).

Gledaj da bude pouzdan hardware, jer će otkaz jednog od tih servera dovesti do značajno sporijeg otvaranja stranica.

Ukoliko planiraš da držiš neke zone na serverima, odvoj to od dnsova koji su resolveri, dakle planiraj nove servere samo za zone. To ne treba mešati.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?22.06.2006. u 13:53 - pre 216 meseci
Citat:
someone_bl
Mada ako imas AD... nije mi bas jasno kako si uspjeo da ga natjeras da radi bez DNS-a...


AD?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?22.06.2006. u 13:59 - pre 216 meseci
Active Directory, koji zahteva postojanje DNS-a u domenu.
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?23.06.2006. u 13:43 - pre 216 meseci
Ne, nemam active directory a i ne mi treba.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+266 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?24.06.2006. u 07:12 - pre 216 meseci
Ne zameri Ponline, tako si sturo postavio pitanje da je svaki odgovor i savet OK.

Meni je bilo cudno kako uspevas da ti ovoliki ljudi rade u workgrupi. Pa tek kako smesno izgleda Gojkov savet da ti trebaju lokalni DNS kesevi... Pa ti vec imas kes na tiku i on ce ( ako je ok postavljen ) spreciti direktnu komunikaciju DNS-ova.

Onda sam posvetio sat-dva tvojim porukama na elitu, upoznao se sa tvojim hardverom, firmom, postavkama... shvatio nereceno. Sada je postalo smesno sto je jedino Gojkov savet OK. Ocito je jedino on i pre bio upoznat sa svim ...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Koliko je vazno imati svoj DNS server?25.06.2006. u 02:59 - pre 216 meseci
ma sta ti je covece??? da nisi ustao u pogresnoj strani kreveta.
svi odgovori su OK, kad postavim pitanje, svaki odgovor je vazan, ako nesto mi nije jasno opet pitam, sta je tu cudno???

Inace, Hvala ti za trud sto si posvetio mojim postovima par sati.

Ono sto me interesuje nema veze nista sa workgrupovima i Aktive direktorie, radi se samo o DNS resolution. Naravno imam cashe, i vec je jasno pitanje sto me interesuje, dali je bolje imati DNS server u lokalu.
Zasto bi ovo trebao da ti smeta.
Dobio sam dva odgovora a ti si vec svatio koji sam ja odgovor smatrao kao OK.
Samo ovde na ovom forumu ljudi kad pitaju i kad odgovaraju hoce da budu pametni.
Forumi su za pomaganje mednjusobno a ne za pokazanje ko je pametan.

(Izvinjavam se zbog gramatickih gresaka ako ih ima)


[Ovu poruku je menjao ponline dana 25.06.2006. u 17:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Koliko je vazno imati svoj DNS server?

[ Pregleda: 4993 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.