Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako konfigurisati mail server i koju distribuciju odabrati?

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako konfigurisati mail server i koju distribuciju odabrati?

[ Pregleda: 4250 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ko_to_tamo_peva

Član broj: 98933
Poruke: 1
*.gromnet.net.



Profil

icon Kako konfigurisati mail server i koju distribuciju odabrati?20.06.2006. u 18:08 - pre 217 meseci
Evo ovako, treba da podignem server za jednu wireless zajednicu, znaci web server i mail server da se nalaze na jednoj masini, e sad web server to cu lako konfigurisati nije problem, ali moze li mi neko malo pojasniti kako se konfigurise mail server, nisam imao priliku nikad to da radim. E sad ja sam mislio da ta masina vrti slackware posto mi je on najblizi onako, ima li neko mozda neku bolju preporuku? Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

GPr
Gudović Predrag
Novi Sad

Član broj: 26904
Poruke: 63
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako konfigurisati mail server i koju distribuciju odabrati?19.07.2006. u 16:17 - pre 216 meseci
koliko se secam sendmail ti je vec podignut (a sama konfiguracija je relativno jednostavna) mada ti preporucujem da podignest postfix (malo citaj manual )
samo treba da mu dozvolis da radi relay za druge mreze osim localhost i da instaliras dovecot (ili neski slican servis koji ce ti omoguciti pop)
i da napravis neku pristojunu zastitu, ako ce biti samo webmail nemoras prakticno nista ni da radis na podesavanju mail servera(sendmail on vec radi po defaultu) sem instalacije nekog webmaila. (SquirelMail na primer)





Ako Kaniš Pobjediti Nesmiješ Izgubiti
www.apos.org.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako konfigurisati mail server i koju distribuciju odabrati?

[ Pregleda: 4250 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.