Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Modelovanje u 3d maxu???

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Modelovanje u 3d maxu???

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Spejskeptn
Beograd

Član broj: 82393
Poruke: 24
80.93.231.*



Profil

icon Modelovanje u 3d maxu???16.06.2006. u 00:53 - pre 217 meseci
Posto iole znam da radim u 3Dmaxu, interesuje me da li postoji neki plugin ili drugi nacin da se pomocu maxa rade modeli podesni za rapid prototyping?

Posto kad uradim poligonalni objekt, nema sanse da se prebaci u STL... A ni boolean nije bas sjajan u Maxu sto se modelovanja tice...
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.tpgi.com.au.



Profil

icon Re: Modelovanje u 3d maxu???16.06.2006. u 01:47 - pre 217 meseci
Sta znaci to nema sanse da se prebaci u STL?

STL fajlovi su poligonalni i oni se koriste za rapid prototyping, tako da poligonalni model u max-u ne predstavlja nikakav problem. Samo treba da se potrudis da je model lepo zatvoren. Video sam modele odradjene u max-u Sub-D tehnikom koji su odlicno ispali na 3d printeru.

Kakve veze imaju boolean funkcije sa ovim?
 
Odgovor na temu

Spejskeptn
Beograd

Član broj: 82393
Poruke: 24
80.93.231.*



Profil

icon Re: Modelovanje u 3d maxu???16.06.2006. u 02:33 - pre 217 meseci
Kad se prebaci[snimi] u STL, i nakon toga otvori u bilo kom drugom programu, Rhino, SW... model izgubi zaobljenja, gube se pojedini delovi itd. U 3D maxu 6 barem sam imao takva iskustva

Boolean... Pa zato sto jedino Booleanom moze da se napravi otvor ili rupa u modelu[bar koliko ja znam], i nekad boolean u 3D maxu jednostavno nece da uradi ono sto treba, bez objasnjenja.. :\ samo sam hteo da naglasim ovu slabost u 3D maxu..

Sub-D za sad ne znam sta je, ali nadam se da nema veze sa koriscenjem NURBsa, jer sam slab sa tim..

Ja samo uzmem jednu kocku pa onda samo koristim extrude, mesh smooth, boolean[compound A-B], i to je u principu sve sto mi treba :\

Moze vecina jednostavnijih modela da se uradi sa ovim jednostavnim alatkama, al na kraju se dobije model sa samo zidom, sto ja mislim ne moze da se upotrebi u 3d printanju, barem su mi tako rekli ranije, kad sam slao moje 3dmax modele na stampanje..
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.tpgi.com.au.



Profil

icon Re: Modelovanje u 3d maxu???16.06.2006. u 08:41 - pre 217 meseci
Sub-D je genericni naziv (Sub-division modeling) .. i to je otprilike to sto ti radis. Napravis model sa malim brojem poligona i onda dodas meshsmooth.

Samo po sebi to ne bi trebalo da predstavlja problem. Moguce da ti je boolean unistio lica na modelu na neki nacin pa da model ima rupe?

Probaj da pretvoris model u editable mesh pre nego sto ga eksportujes.

Jel mozes da okacis sliku kao primer za to gubljenje zaobljenja i pojedinih delova? (Mozda nisi stavio dovoljno malu velicinu lica - tj dovoljno veliku gustinu?)

Svi modeli u kompjuterskom svetu su "samo sa zidom" (t.j. svi su sastavljeni od povrsina koje nemaju debljinu) ali neki CAD programi imaju funkcije koje se pretvaraju da postoji zapremina jednog zatvorenog 3d tela.

[Ovu poruku je menjao IvanRD dana 16.06.2006. u 10:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Modelovanje u 3d maxu???

[ Pregleda: 2282 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.