Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sql server i lokalna baza

[es] :: .NET :: Sql server i lokalna baza

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gewra
Ivan Djuric
Beograd

Član broj: 43205
Poruke: 31
*.212.eunet.yu.



Profil

icon Sql server i lokalna baza15.06.2006. u 12:13 - pre 217 meseci
Elem, vec sam zavrsio ceo program, i setup and deployment projekat i sve lepo fercera al' gle cuda probam program na drugom kompu a on neradi. Izbacuje poruku da ne moze da nadje sql server (il' tako nesto error 26).
E sad problem je u tome sto sam ja bazu pravio kao lokalnu za moj projekat (dakle data source nije sql server vec sql database file), dakle nema kacenja na sql server vec na bazu koja se nalazi na hard-u (uredno je ukljucena u setup projekat i kopirana na novi racunar i kacenje je na nju).
Sad sam primetio da kada iz procesa ubijem sqlserver i na mom kompu program ne radi takodje, izbacuje istu gresku.

Jel na kraju zakljucak da nemogu da se koristim sql bazu kao strukturu za cuvanje podataka bez sql servera. Mislim zasu ako je tako...
Pozdrav, Ivan!
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
82.117.193.*

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: Sql server i lokalna baza15.06.2006. u 12:38 - pre 217 meseci
Citat:
gewra: Elem, vec sam zavrsio ceo program, i setup and deployment projekat i sve lepo fercera al' gle cuda probam program na drugom kompu a on neradi. Izbacuje poruku da ne moze da nadje sql server (il' tako nesto error 26).
E sad problem je u tome sto sam ja bazu pravio kao lokalnu za moj projekat (dakle data source nije sql server vec sql database file), dakle nema kacenja na sql server vec na bazu koja se nalazi na hard-u (uredno je ukljucena u setup projekat i kopirana na novi racunar i kacenje je na nju).
Sad sam primetio da kada iz procesa ubijem sqlserver i na mom kompu program ne radi takodje, izbacuje istu gresku.

Jel na kraju zakljucak da nemogu da se koristim sql bazu kao strukturu za cuvanje podataka bez sql servera. Mislim zasu ako je tako...
Pozdrav, Ivan!


Hm, Data source ne može da bude SQL data file samo po sebi, možeš samo da taj data file okačiš o neki server.

Sam Visual Studio instalira MSDE (VS 2003) ili SQL Express 2005 (VS 2005) koji koristi kao njegov, tako da verovatno kačiš tvoj database file o njih na tvojoj mašini.

Problem ćeš rešiti dodavanjem instalacije SQL Express 2005 (ili MSDE) ( više detalja na: http://www.vesic.org/programi/category/razvoj/baze/ ) u tvoj projekat i instalacije na klijetovoj mašini (imaš pravo na to).
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Sql server i lokalna baza15.06.2006. u 14:36 - pre 217 meseci
Citat:

Hm, Data source ne može da bude SQL data file samo po sebi, možeš samo da taj data file okačiš o neki server.

Pa u principu do sada nije moglo ali u 2005 su uveli mogucnost attachovanja na db file, tkz User Instances. U stvari sve se radi automatski, prilikom prvog konektovanja dolazi do automatskog attach-ovanja i na kraju kada istekne sesija dolazi do detach-a.

Znaci gewra-o moraces da instalises SQL Express da bi ti radio program, ako je za utehu neces morati ti rucno da attach-ujes
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Sql server i lokalna baza

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.