Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server

[es] :: MS SQL :: Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cekic
Cekic Velibor
Beograd

Član broj: 39904
Poruke: 27
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server09.10.2005. u 08:55 - pre 225 meseci
Prilikom prenosa unicode karaktera iz fajla u tabelu (baza na sql server 2000) gube mi se slova ć,đ ali sto je još čudnije ostaju š.č.ž pa kako da rešim dotični problem.
 
Odgovor na temu

Samo polako
BiH

Član broj: 70612
Poruke: 27
*.dlp87.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server17.10.2005. u 20:49 - pre 225 meseci
Evo šta se meni desilo, možda nema veze sa ovim tvojim, ali je možda problem isti.
Kada sam mijenjao bazu podataka (sa paradoxa na SQL).
Simptomi su bili slični, a uzrok je bio to što je na serveru regional seting bio podešen na US.

Riješio tako što sam deinst. server, promijenio reg.setings, instalirao server i ponovo prebacio podatke.

Probao sam ponovo prebacivati podatke nakon promjene regional setingsa u win, ali se ništa nije mijenjalo, čak su drugačije ta slova vidjeli na različitim računarima u mreži, jer su ostali bili podešeni na CRO. Tek nakon ponovne instalacije servera je sve bilo OK. Kao da nekako "ufati" taj reg.setings pri instalaciji i ne pušta više bez obzira što u sistemu mijenjaš reg.setings.

Ako oba računara nemaju isti reg.setings onda je to sigurno to... a ako ne, džaba se ja napisa....

;))))

Možda ti ipak pomogne....

Pozdrav
 
Odgovor na temu

IgorArsic
Igor Arsic
Beograd

Član broj: 70360
Poruke: 8
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server18.10.2005. u 18:18 - pre 225 meseci
Do sada si verovatno resio problem ili odustao od njega.

Verovatno je problem do Collationa SQL servera.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao IgorArsic dana 19.10.2005. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Gubim ć,đ prilikom prenosa iz vb u sql server

[ Pregleda: 3676 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.