Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jel dve ipo godine puno za monitore?

[es] :: Muzička produkcija :: jel dve ipo godine puno za monitore?

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon jel dve ipo godine puno za monitore?15.06.2006. u 00:16 - pre 217 meseci
nasao sam dynaudio zvucnike ,aktivne,vrlo lepe ali stare dve ipo godine .radi se o bm6A paru monitora i ne znam sta da radim.. da li da ulazem lepe pare u tako nesto?//

covek kaze da nisu mrdali iz kuce i da su ne udarani,ne kvarili se..

?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?15.06.2006. u 11:24 - pre 217 meseci
Nije. To je dobar model.

Uzmi sa sobom neki JAKO poznat materijal i odnesi tamo, postavi se u "sweet spot", tj. tačku koja je u temenu ravnokrakog trougla sa zvučnicima i SLUŠAJ!
Ne daj da te lik zagovara dok slušaš! Neka ćuti i nek odpanji ili nek te pusti da sam komanduješ sistemom. Kada platiš, posle je gotovo! Nemoj da pristaneš da "ne sme da se jako pušta" ili "spavaju mi deca". Najbolje je da ih čuješ kod sebe u sobi, ako može.

Ako je išta produvalo, čućeš "krljanje", zujku na jako dubokim, rezonantnim frekvencijama ili na nekoj tvrdoj techno produkciji (kick). Ako su visokotonci ukenjani, imaćeš "tamniji" jedan ili oba kanala, ili tranzijentna izobličenja. Ako je amp popravljan, biće razlike između kanala, na test-tonovima!

Obavezno nosi CD ili nekompresovan materijal. NE MP3 na 128 Kbps ili tome slično!

I kaži mi POŠTO ih ceni, da te možda bolje uputim!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?15.06.2006. u 14:54 - pre 217 meseci
ceni ih soma evra.

to sto si rekao za sweet spot-apsolutno jasno , za otpanjivanje- i to jasno (izoblicenja i ostalo), za zujke i krljanja- takodje jasno (rezonance i ostalo),tranzijentni odziv cu verovatno najbolje cuti na ostrijim tehno trekovima na vecim nivoima- i to je ok,
ali to sto kazes za visokotonce nije mi bas najjasnije, kako mislis tamniji jedan kanal (zvucnik?) i kako da ih uporedim? prostim panoramiranjem levo-desno, odvojeno slushanje L-R? Tamniji u smislu drugacijeg frekventnog odziva na visokim izmedju zvucnika?

I druga stvar, ovo sto si rekao za amp, kako da uradim taj test? jel istim principom panorame da bih cuo razliku na zvucnicima (kanalima?) ? i koj test ton da koristim - sine wave, white, pink noise?
jel bi mogao malo da mi pojasnis ta dva detalja..

[Ovu poruku je menjao sub dana 15.06.2006. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.219.*



+4 Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?15.06.2006. u 20:48 - pre 217 meseci
Soma evra je mnogo. Kraj.

Zaista je teško ostalo objašnjavati ovako online (a i više nema smisla), a da se ne raspišem kao idiot. Sorry.

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?15.06.2006. u 21:38 - pre 217 meseci
ajde majstore..
samo jos ovaj put

i.. daj bolju ponudu ako postoji

[Ovu poruku je menjao sub dana 15.06.2006. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?16.06.2006. u 11:37 - pre 217 meseci
Krk u bulju!

Ako sam ja platio BM5a u istom periodu 850 evra, znači da su "tada" BM6a koštali NAJVIŠE 1000-1100 evra!

30 meseci kasnije, to NE SME da košta 1000 evra! Sasvim razumljivo, jer sada za 1000 evra možeš da kupiš recimo, ADAM PM11a, tj. tome slično, u BGD! Ili još povoljnije!????

Ne insistiraj na MOJOJ empiriji online! Već sam se pokajao zbog tog posta! Umesto toga, potraži bolju priliku, barem cenovno, jer BM6a UOPŠTE NISU LOŠ IZBOR za home-recording, samo je cena tu prevelika.

Pitaj ga da ih da za max. 800 evra, TEK ONDA pristani! Ako neće, javi se na PP!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?17.06.2006. u 00:04 - pre 217 meseci
hvala
na zelji i trudu

ipak sam odlucio da uzmem pasivne bm6ice i crown pojacalo i ne razmisljam vise o tome..

mozda bih te sada pitao sta mislis o razlici izmedju kvaliteta zvuka aktivnih i pasivnih varijanti da nisi ono rekao.. necu da zalis posle :)
a ako ipak mislis da odgovoris moje usi i oci su otvorene

fala
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?17.06.2006. u 12:21 - pre 217 meseci
Citat:
ipak sam odlucio da uzmem pasivne bm6ice i crown pojacalo i ne razmisljam vise o tome..


SJAJNO! Nisi mogao bolje da izabereš! Samo mi reci koji Crown!?

Taj pasivni BM6 je RAZLOG zašto sam ikada pomislio ponovo na Dynaudio! BM5a je blizak, ali ne i ISTI! Odlično!

Pošto je sve to?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?17.06.2006. u 19:08 - pre 217 meseci
novi bm6 pasivni su 750 evra,i jos da uzmem neko polovno pojacalo do 300 e..
u tom rangu crown zvuci najozbiljnije pa uzecu koje mi se ponudi,imam coveka kome verujem
kaze da je takvo novo oko hiljadu ipo evra,koje je i on uzeo isto tako

i to je to.
saznacu pa cu postovati


 
Odgovor na temu

3D-Elite
Milan Nikolić
Dizajner
Belgrade

Član broj: 65649
Poruke: 245
*.static.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?19.06.2006. u 12:43 - pre 217 meseci
Ja imam u ponudi Yamaha NS-500 Monitor zvucnike,ne bavim se profesionalano muzikom pa da pitam kakvi su i kolika im je cena???
No one is born a master................................................
................................but some are born to be masters !!!
 
Odgovor na temu

sub
srdjan milovanovic
beograd

Član broj: 48520
Poruke: 8
195.252.103.*



Profil

icon Re: jel dve ipo godine puno za monitore?10.08.2006. u 12:02 - pre 215 meseci
ton_majstore,evo mesec dana kasnije dodje i taj dan kad ja uzimam pojacalo pa da objavim,
radi se o pojacalu crown d 150, mom vrsnjaku
za bm6 pasivne sasvim solidna kombinacija

nadam se najboljem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: jel dve ipo godine puno za monitore?

[ Pregleda: 3153 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.