Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne otvara mi vratanca uopste

[es] :: Storage :: Ne otvara mi vratanca uopste

[ Pregleda: 1442 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
212.200.218.*

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Ne otvara mi vratanca uopste14.06.2006. u 09:09 - pre 216 meseci
Koristio sam pretragu ali bezuspesno.
Znaci ovako: Pionirov dvd rezac, 10 minuta ranije sam normalno narezao dvd, a onda na pola rezanja drugog dvd-a na 51% zaustavi se, prijavi nero da ne moze da zavrsi rezanje i gotovo. Niti se Nero odazvao na ponudjenu opciju done, niti sam mogao da izbacim disk na dugmence na rezacu, niti na desni klik pa eject. Restartovao sam racunar, medjutim nista. I dalje ko mrtav, uopste ne reaguje. Izbacio sam disk na "rupicu", ali i posle toga isto.
Samo da napomenem da je u poslednjih mesec dana malo brljavio u smislu kada otvorim vrata na dugmence on ih odmah i zatvori (ne stignem ni disk da ubacim), tek iz drugog ili treceg puta zadrzi vratanca u otvorenom polozaju.
Jel ima neko neku ideju? Osim onu da je crkao skroz.
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste14.06.2006. u 10:24 - pre 216 meseci
koji je model?
koji firmware?
koji nero koristis?
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.eunet.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste14.06.2006. u 10:45 - pre 216 meseci
E trenutno nisam kod kuce ali mislim da je model 110D , firmware moram da pogledam, a nero je 6600 ili 6603 ali ne verujem da je nero u pitanju. koristim isti vec mesecima. kao i firmware (na 8x rezem) i nikad nije bilo problema. Javljam popodne detaljnije. Hvala

[Ovu poruku je menjao markalauskas dana 14.06.2006. u 13:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste14.06.2006. u 23:31 - pre 216 meseci
Znaci, model 110D
Firmware 1.39 (jel ima noviji?)
Nero 6603
Uspeo sam da nadjem problem. Ne znam kako ali napajanje nije bilo u redu. Nije mi jasno kako je stao u sred rezanja. Nisam jahao po njemu :)
Ali problem je sada sto mu je trebalo preko 25 minuta da mi sreze dvd na 8x????? Bufer mu konstantno pada i dize se od pocetka do kraja rezanja, a idle na pocetku i na kraju traje oko 5 minuta + oko 2 minuta za lead in & uot.
Hard disk mu konstantno radi dok reze. Znaci lampica jedva da trepce.
Malo me brine sve ovo. Da probam da reinstaliram Nero? Ili sta?

I jos nesto, kada nista ne radim na kompu par minuta, znaci ne diram ni mis ni tastaturu, hard pocne da radi i to ozbiljno. Kao kad defragmentujem disk. Cim pomerim mis on stane.?? Proverio sam ga ad-aware-om, kasperskim i spyboot-om, nema nista od stranih tela u njemu. Odradjujem ga i sa tune-up utilities 2006 i Crap Cleanerom. Stvarno nemam ideju, a znam da sam negde citao nesto vezano za ovaj rad hard diska na prazno. Ako neko zna o kojoj se temi radi neka postuje (ili da otvorim novu temu za ovo?).
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste14.06.2006. u 23:51 - pre 216 meseci
Proverio sam u task manageru, Family Key Logger (cisvc.exe) se pokrece kad nema drugih aktivnosti. Jel neko zna sta je ovo i kako se iskljucuje ili podesava?
Naravno i procesor je u upotrebi dobrim delom.
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 05:05 - pre 216 meseci
Citat:
kada nista ne radim na kompu par minuta, znaci ne diram ni mis ni tastaturu, hard pocne da radi i to ozbiljno. Kao kad defragmentujem disk. Cim pomerim mis on stane.??

Nemaš nikakav virus/spyware... To je normalno ponašanje Windows-a.
Kada je u kompjuter "idle" stanju, automatski se vrši defragmentacija sistemske particije. (ako ima potrebe za tim)
To je default ponašanje kod XP-a, i nema veze sa tvojim problemom. U pitanju je "održavanje higijene" OS-a.

Što se tiče drugog pitanja, cisvc.exe je komponenta servisa - Indexing Service.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 05:30 - pre 216 meseci
Dali se to desi kad snimas sa dvd-a na dvd ili samo sa harda na dvd? Ajd probaj napraviti defragmentaciju particije s koje vuces podatke kad snimas na dvd
Usput, koju poruku nero javi kao error?

 
Odgovor na temu

mismatch

Član broj: 61510
Poruke: 83
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 14:18 - pre 216 meseci
Windows automatski defragmentuje u idle stanju u proseku na tri dana.
Nego, imas u TuneUp-eu Startup Manager i proveri da li ti se nesto nepoznato startuje (osim znanih stvari koje imas ) i odstikiraj ga.
Najbolje ti je da posle toga u Safe-Modu skeniras sve i Tuneup Registry cleaner i Kaspersky i Spybot.

A za Cisvc.exe odgovor je:
cisvc.exe (Content index service) - Details

The cisvc.exe will monitor the memory usage of the Content Index Service (CIDAEMON.exe). If the content index service begins to use too much memory, cisvc.exe will terminate it so that it does not impact of the computer's performance.

cisvc.exe is flagged as a system process and does not appear to be a security risk. However, removing Content index service may adversly impact your system.

The Spy Bot database currently registers cisvc.exe to Microsoft.

This is part of Microsoft Windows.



cisvc.exe is related to cidaemon.exe.

Whenever you have a concern about a file like cisvc.exe, feel free to visit our free spyware removal page to help verify your file is not a security risk.

The Spy Bot database is updated often, but inaccuracies may still exist, often caused by viruses named after valid files such as Content index service. Always verify your results just to play it safe.
CISVC.EXE - Disclaimer

Every attempt has been made to provide you with the correct information for cisvc.exe or CONTENT INDEX SERVICE. Many spyware/malware programs use filenames of usual, non-malware programs. If we have included information about cisvc.exe that is inaccurate, we would greatly appreciate your help by updating the spy bot database and we'll promptly correct it.

You should verify the accuracy of information we provided about cisvc.exe. Content index service may have had a status change since this page was published.

[Ovu poruku je menjao mismatch dana 15.06.2006. u 15:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mismatch dana 15.06.2006. u 15:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 15:29 - pre 216 meseci
Citat:
Nemaš nikakav virus/spyware... To je normalno ponašanje Windows-a.
Kada je u kompjuter "idle" stanju, automatski se vrši defragmentacija sistemske particije. (ako ima potrebe za tim)
To je default ponašanje kod XP-a, i nema veze sa tvojim problemom. U pitanju je "održavanje higijene" OS-a.

ok. ali nikad ranije mi se nije desavalo u ovom obimu. Doduse sada mi je particija bila puna, pa je moguce da je zbog toga. Ali trenutno sam skinuo 10-tak Gb sa particije a on i dalje radi isto na pauzama.
Citat:
Što se tiče drugog pitanja, cisvc.exe je komponenta servisa - Indexing Service.

Sto se tice ovoga, on mi najvise radi u tom trenutku kao i cidaemon.exe.
Citat:
Dali se to desi kad snimas sa dvd-a na dvd ili samo sa harda na dvd? Ajd probaj napraviti defragmentaciju particije s koje vuces podatke kad snimas na dvd
Usput, koju poruku nero javi kao error?

Sa harda na dvd. Defragmentovao particiju i ima oko 10Gb slobodno. Mislim da je izbacio nesto kao "unable to write disc" ili nesto slicno, mada sada mislim da je problem bio do hard diska.
Citat:
Windows automatski defragmentuje u idle stanju u proseku na tri dana.
Nego, imas u TuneUp-eu Startup Manager i proveri da li ti se nesto nepoznato startuje (osim znanih stvari koje imas ) i odstikiraj ga.

Na msconfig mi je sve ok. nista nepoznato ne podize sa start-up.
Citat:
Najbolje ti je da posle toga u Safe-Modu skeniras sve i Tuneup Registry cleaner i Kaspersky i Spybot.

Ovo mi je sledeci korak.
Citat:
If the content index service begins to use too much memory, cisvc.exe will terminate it so that it does not impact of the computer's performance

A zasto cidaemon.exe pocinje da uzima too much memory (zbog defragm. os-a?), i kako to da meni "vise radi" cisvc.exe nego cidaemon.exe.
 
Odgovor na temu

mismatch

Član broj: 61510
Poruke: 83
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 16:44 - pre 216 meseci
Ukucaj services.msc nadji indexing service stavi ga na Manual i uradi mu Stop. I restartuj kompjuter. Meni je po instalaciji XP-a SP2 automatski iskljucen. Javi sta ti je uradio.
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste15.06.2006. u 19:28 - pre 216 meseci
Još malo OT:
Nema svrhe stavljati service na manual, ako ti nije potrebno indexiranje fajlova na disku najbolje je da se isključi potpuno,
tj. vrednost te service stavi na disable.

Podsetio bih učesnike u ovom topic-u da se nalaze u "Storage" forumu. :)
markalauskas, koncentriši se na problem sa DVD-jem,
a ove ostale, Win-related, probleme zanemari, jer mislim da nemaju puno veze sa nemogućnošću normalnog rezanja diskova.
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.eunet.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Ne otvara mi vratanca uopste16.06.2006. u 18:25 - pre 216 meseci
Mislim da je bilo ono sto je mtraj rekao. Posto mi je particija na kojoj je os u jednom trenutku bila puna do vrha, on je poceo sam da defragmentuje os. Brinulo me je to sto je on i nakon skidanja nekih 10Gb podataka i defragmentovanja nastavio sa svojom defragmentacijom. A to je radio deo po deo posto sam ga ja stalno "cackao". Na kraju sam ispizdeo i ostavio ga da vidim dokle ce! Nakon par sati se zaustavio i to je bilo to. Posle toga radi normalno.
Sto se tice rezaca i on radi normalno. Samo mi nije jasno kako je prekinuto napajanje u sred rezanja??

Hvala vam mnogo na vasim komentarima i podrsci. Mnogo znace u ovakvim trenutcima :)
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne otvara mi vratanca uopste

[ Pregleda: 1442 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.