Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju

[es] :: Muzička produkcija :: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13314 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
80.93.231.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju13.06.2006. u 00:48 - pre 217 meseci
Imam Ibanez GAX-30 i nisam bas zadovoljan sa PSDN magnetima(bio sam kada sam poceo svirati, ali sada su ostareli, a ja zelim bolje...), pa me zanimaju neki jeftiniji magneti(humbucker) koji su dobri, pogotovo za distorziju...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju13.06.2006. u 22:12 - pre 217 meseci
Ja glasam za Seymour Duncanove magnete - http://www.seymourduncan.com
Valjda zato sto sam sa njima na svojoj (ne bas narocitoj) gitari, ubacivsi "duckbuckere", dobio dosta dobar zvuk.
Dosta ljudi se kune u DiMarzio magnete, ali njih nisam probao.
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju14.06.2006. u 07:34 - pre 217 meseci
Ja jesam , nisam bio odusevljen . Zvuce pomalo sinteticki . Ko to voli , njemu je super .

Svirao sam na paf pro . Mnogo je to para za nista .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Dzidzabidza
Marko Maksimovic
BG

Član broj: 85849
Poruke: 80
212.200.123.*



Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju14.06.2006. u 16:37 - pre 217 meseci
Jos jedan glas za sejmora :)
Who is General Error and why is he reading my hard drive?
 
Odgovor na temu

vikator
Udovicki Viktor
Ada

Član broj: 47356
Poruke: 25
*.adacity.net.



Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju14.06.2006. u 19:04 - pre 217 meseci
DiMArzio model za Gibson-e.
Mada i sejmur dankan nisu losi!!!
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
80.93.231.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju14.06.2006. u 23:22 - pre 217 meseci
Moze li malo konkretnije za Seymour Duncan humbucker-e. Koji model si probao? Koja mu je cena na domacem trzistu? Gde moze da se nadje?
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju15.06.2006. u 13:27 - pre 217 meseci
Najbolji i najjeftiniji obicno ne ide u istoj recenici. Seymour i DiMarzio vaze za najbolje, tako da ces tu cuti od nekih jedno od nekih drugo (kao intel i AMD). SD je skuplji a mislim da nema razloga tako da ja glasam za DiMarzio. I to neki sa vise snage, recimo Tone Zone (ja imam taj i super radi) ili Super Distortion (Dual Sound) za bridge i Paf PRO za neck. Nisu jeftini ali ne mozes da nadjes jeftinije i bolje od toga. Mislim da SD nema kod nas zvanicnog distributera, a za DiMarzio je Mix music (mada je jeftinije preko neta da se poruci)
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju15.06.2006. u 16:16 - pre 217 meseci
Citat:
n1tr0: Moze li malo konkretnije za Seymour Duncan humbucker-e. Koji model si probao? Koja mu je cena na domacem trzistu? Gde moze da se nadje?

Ja imam S.Duncanove "Duckbuckere", to su singl-magneti, ali sa dva kalema ( http://www.stevesmusiccenter.com/SDSDBR-1.html )....odlicna stvar, ostriji i veoma sirok zvuk...i veoma otporan na sve elektromagnetne smetnje iz okoline (sa starim magnetima sam morao da bezim na drugi kraj sobe kada snimam nesto sa overdriveom/distorzijom).

Ali tebi treba humbucker, jel' da ? Ima i njih, cene su (koliko se secam) oko 80-100 evra. Video sam ih u onom guitar-shopu kod Zelenog venca (ne znam kako se zove prodavnica, a i da ne bude reklama). Ako si bas zainteresovan, pogledacu jer mi autobus staje tacno pored te prodavnice

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 15.06.2006. u 17:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju17.06.2006. u 18:59 - pre 217 meseci
Malo je nezahvalno da od nas trazish preporuku za magnet,jer ko zna kakav zvuk zelish.
Pazi ovako,face kao shto su Satriani,Steve Vai,Petrucci,Paul Gilbert,Malmsteen i drugi koriste
DiMarzio.Poshto imash Ibaneza koji verovatno ima basswood telo najbolje bi mu legao neki
pasivni dimarzio.Ako volish npr. Vai-ov zvuk,njegov Ibanez Jem ima Dimarzio Evolution,
drugi model ima Dimarzio Breed.To su ti sve humbackeri za tvrdje distorzije.Ako volish
malo hevy rockerskiji zvuk tipa Satriani,na njegovim ibanezima imash Dimarzio FRED,
dimarzio MoJoe,Paf Pro i PafJoe.Gilbertov ibanez takodje ima PafPro.Petrucci svira sa
Dimarzio DSonic humbackerima.Malmsteen svira sa singlovima ali to je druga pricha.
Meni se jako svidja i Dimarzio TONEZONE za bridge poziciju,ima jako topao i pun zvuk sa
izrazenim niskim i srednjim tonovima tako da je sjajan za LEAD.
Evo ti moj sluchaj,imam Ibanez RG sa Dimarzio FRED u bridge poziciji a uskoro uzimam
AIRNORTON za neck poziciju.Prezadovoljan sam zvukom shto nije bio sluchaj sa onim Ibanezovim
V2 humbackerom koji je obichna kakica.
Sanjam o tome da imam par Ibaneza sa razlichitim Dimarzio humbackerima.
Cena Dimarzia se krece od 60 do 120 eura.
Ako volish bash tvrd metalski zvuk tipa Pantera onda pogledaj Duncane tipa SH-13.
Njih je koristio pokojni Dimebag.Za malo "lakshi" zvuk solidan je i Seymour Duncan JB.
Ali ne proizvode samo Dimarzio i SD kvalitetne humbackere,imash i EMG chiji aktivni humbackeri
su sjajni za jake distorzije.Koliko se secam njih koristi Kirk Hammett iz Metallice.
Izbor je veliki a na tebi je da odluchish.

@ Kompozitor
Svirao si samo sa jednim DiMarzio-m i tvrdish da je to mnogo para za nishta.C,c,c,c svashta ima da
se chuje ovde.

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 17.06.2006. u 20:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
213.244.208.*

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju17.06.2006. u 23:56 - pre 217 meseci
Gitarista, slazem se za Tone zone. Meni se bas svidja, ali na basswood gitari mislim da ce da izgubi na ostrini. Mozda na prvi pogled u specifikacije uplasi sto nema skoro uopste visokih, a ima previse izrazene basove ali u praksi super radi.
Fred primetno slabiji od Evolution magneta (najmanje 20%).
Za kupovinu DiMarzia, cak i ako ne planiras vise nikad da kupujes preko neta isplatice ti se da otvoris VISA virtuon karticu, samo ti treba 20eu depozita i 30din mesecno otprilike u raifaissen. Sa www.guitarsam.com ako se poruce dva komada najskuplji DiMarzio kosta 65e (ukljucena postarina). Dobra stvar je sto hoce da izadju u susret i smanje iznos na racunu kao da su polovni magneti tako da ne placas carinu (za sve ispod 100e se ne placa).. ako ti posle toga ne treba vise kartica zatvoris je i povuces depozit...ustedeces oko 30e po magnetu...a mozes da biras i boje koje hoces a ne samo koje ima kod nas...Stigne lepo u zapecacenoj DiMarzio kutiji, 100% novo.
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 10:04 - pre 217 meseci
Naravno da FRED ima manje gaina od Evolutiona,zato sam ga i uzeo jer
nikako da zgotivim te HI-GAIN humbackere.Vishe volim zvuk onih ViNTAGE HB-a.
Ok,od Hi-Gaina mi se svidja i Dimarzio Breed koji je dosta slichan TONEZONU.
Evolution nikad ne bih uzeo jer ne volim zvuk koji ima Vai iako je zakon gitarista.
Svidja mi se i NORTON koji isto spada u MID-Gain.
Jesi li kupovao preko neta ili....
Zanima me za koliko dana porudzbina stize?
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
213.244.208.*

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 14:35 - pre 217 meseci
da, preko neta sam uzeo, kao i sve ostale delove za gitaru sto sam pravio.
evo linka: http://storm-software.co.yu/diy/index.php?project=guitars
obicno stize za 7-10 dana ali sam za magnete cekao prvo 10ak dana da oni dobiju iz fabrike jer nisu imali crni tone zone u radnji trenutno. na www.stewmac.com i www.warmoth.com moze da se poruce svakakvi delovi (warmoth ima duncan magnete a stewmac ima pasivne EMG), odlicna usluga i stize brzo.
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 19:47 - pre 217 meseci
Imam ESP LTD MH-301 (mahoghany body, maple neck, quilted maple top) gitaru i zelio bi ubaciti aktivu, trenutno imam emg HZ magnete. Koje staviti magnete za zesci sound (po mogucnosti dimarzio)?
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
213.244.208.*

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 21:09 - pre 217 meseci
DiMarzio valjda nema aktivne magnete. Uzmi neke malo bolje EMG ako bas hoces aktivnu el.
Koliko zesce hoces?
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 21:26 - pre 217 meseci
Malo sam proguglao i uglavnom na ovakvu gitaru stavljaju kombinaciju emg 85/81. Koliko zescu? Onako, za hard rock...
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
213.244.208.*

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju18.06.2006. u 21:33 - pre 217 meseci
mislim da ti ne treba aktivni magneti za to...DiMarzio ima dosta zestoke magnete. Procitaj prethodne postove i poslusaj sound bytes na www.diMarzio.com; imaju i pickup selector koji ti preporuci magnet u zavistnosti od toga sta ti treba.
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju19.06.2006. u 11:38 - pre 217 meseci
Dimarzio ne pravi aktivne magnete,shto znachi bez aktivne elektronike koja se napaja
najcheshce sa jednom ili dve baterije od 9V.
Ako hocesh bash aktivne sa puno gaina
za zeshce distorzije pogledaj Seymour Duncan LW-Must liweware.
Taj magnet ima Dave Mustain iz Megadetha na Jacksonu.
Imash i Duncan LW-Hmet liwewire.
Ako bash hocesh Dimarzia onda nishta od aktivnih a poshto svirash hard-rock
nece ti ni trebati aktivni.Za tu vrstu muzike ce biti potrebno neshto tipa NORTON,FRED,PAF i sl.
dakle ne oni HI-GAIN koji su dobri za metal vec trazi neshto iz MID-Gaina i Vintage-a.
Sa Mahogany telom bi ti lepo radio i Duncan JB(SH4) koji je odlichan za hard rock.
Najbolje neka te savetuju tvoje ushi a ne nashe i ne uzimaj magnete napamet.
A i ne mora izbor da ti bude bash Dimarzio i samo on,eto,pogledaj i EMG85.
Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 19.06.2006. u 12:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju19.06.2006. u 11:54 - pre 217 meseci
I ne plashi se ,Dimarzio ne zvuchi "sintetichki":)
 
Odgovor na temu

stigma
Dalmacia

Član broj: 77750
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 2147483647


Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju19.06.2006. u 11:54 - pre 217 meseci
Pickup picker mi predlaze dimarzio pafpro, pafjoe ili breed za neck poziciju a za bridge super distortion, breed i dsonic...
Mislim uzeti ipak pafjoe i fred cini mi se da tu nema greske...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bancika
Branislav Stojkovic

Član broj: 24844
Poruke: 631
213.244.208.*

Sajt: www.diy-fever.com


+1 Profil

icon Re: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju19.06.2006. u 17:23 - pre 217 meseci
Paf Joe je dosta slican sa Paf Pro, bilo koji da uzmes neces da se zeznes.
Ride the rainbow, crack the sky

DIY gitare, pojacala i efekti www.diy-fever.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: El. Gitara - Najbolji i najjeftiniji humbucker-i za distorziju

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13314 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.