Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna shema za gitarsku distorziju

[es] :: Elektronika :: Potrebna shema za gitarsku distorziju

[ Pregleda: 3378 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale_serb

Član broj: 69878
Poruke: 18
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Potrebna shema za gitarsku distorziju26.12.2005. u 01:24 - pre 223 meseci
Ovako da krenem moj dobar drug je pre neki dan kupio sebi elektricnu gitaru a ja bih voleo za rodjendan da mu napravim rucno neku distorziju-posto sam laik za te stvari znam samo da se to zove tako gledao sam na netu mnogo raznih guitar effect uredjaja ali ne znam sta je sta.Znam da ima da se kupi gotova ali ja zelim samo da mu pokazem da i od mene, koji ima za hobi elektroniku, moze da bude neke koristi ...Ako ima neko od vas neku proverenu shemu za gitarsku distorziju molio bih da mi je posalje. Od pomoci bi bio i neki link.

P.S.Gledao sam ranije poruke ali nista nisam nasao na ovu temu

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju26.12.2005. u 16:06 - pre 223 meseci
Samu "distorziju" ima svako gitarsko pojacalo. Najjednostavnija je varijanta sa dve kontra diode prema masi u nekom delu predpojacavaca, koje "odsecaju "vrhove".
Za 35-40€ imas poluprofi "grunge" distorziju, aktivnu, u robustnoj kutiji sa baterijskum napajanjem, koja se moze tesko napraviti, da bude jeftina a robustna. Nije problem u elektronici, vec u svemu ostalom.

Poz.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.dlp361.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju26.12.2005. u 23:13 - pre 223 meseci
ja sam pravio tri verzije distorzije i nije mi nijedna proradila.
valjda zato sto ustvari nisam imao original elektricnu gitaru.
vec sam rucno motao magnete i stavio ih na akusticnu gitaru.

 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju27.12.2005. u 00:07 - pre 223 meseci
Citat:
virtualx:
vec sam rucno motao magnete i stavio ih na akusticnu gitaru.

to je već samo po sebi bila distorzija. bez ljutnje
 
Odgovor na temu

Gorio

Član broj: 74426
Poruke: 321
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju27.12.2005. u 02:11 - pre 223 meseci
Citat:
ja sam pravio tri verzije distorzije i nije mi nijedna proradila.
valjda zato sto ustvari nisam imao original elektricnu gitaru.
vec sam rucno motao magnete i stavio ih na akusticnu gitaru.
Jesi li tom prilikom promenio komplet zica, posto magneti ne rade sa plasticnim i zicama koje nemaju metalnu zicu u sredini. Ja sam isto motao nekoliko puta (ne rucno normalno) i jos uvek sviram na motanim magnetima.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju27.12.2005. u 05:32 - pre 223 meseci
Ja sam pravio vise distorzija i do sada su (hvalla bogu) sve radile. Samo da kazem da za 20-ak evra moze da se napravi distorzija jednako dobra ako ne i bolja od vecine kupovnih. Jedini problem je nabavka DPDT noznog prekidaca (stomp switch) ali i o moze da se nadje (preko grane).

Moras da znas sta tvoj drug svira da bi odabrao distorziju. Imas nekoliko grupa:

1. Fuzz/Muff - brojne distorzije sa generlno velikim sustain-om i prigusenijim zvukom npr BigMuff, FuzzFace...
2. Overdrive - ne tako velik sustain, ali zato onaj "crunchy" rezak ton kod akorda - BlueMagick, Tube Screamer...

probaj www.generalguitargadgets.com imas dosta distorzija sa sve dizajnom plocice i mnog imaju sample audio da poslusas kako to zvuci


pozdrav
 
Odgovor na temu

sale_serb

Član broj: 69878
Poruke: 18
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Potrebna shema za gitarsku distorziju27.12.2005. u 23:53 - pre 223 meseci
CHEDO TI SI CAR odusevio si me sajtom.All INculded.samo da sednem nagrizem plocicu nadjem lepu kutiju kupim par delova I nadam se da se da sve proradi iz prve.Sto se tiche nozne pedale ja sam trazio po nisu (naravno bez uspeha) Ali nema veze nepravicu s obicnim potenciometrom, nadam se da mi drug nece mnogo zameriti-uostalom poklonu se ne gleda u zube.
Posto se ja nesto posebno ne razumem u el.gitare znam samo da je kupio fender gitaru ako te chedo ne mrzi molim te odgovori mi (ako ti znaci naci cu i tacnu oznaku) koja bi bila tvoja preporuka,posto si pravio vec dosta njih.

Unapred hvala Chedo.

P.S.Hvala jos jednom i svima ostalima koji su me udostojili odgovora



[Ovu poruku je menjao sale_serb dana 28.12.2005. u 00:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Potrebna shema za gitarsku distorziju

[ Pregleda: 3378 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.